Miroslav Svatek mistrem ČR v olympijském dráhovém omniu

Mladí cyklisté karlovarské výpravy přivezli další sadu medailí. O víkendu 15. a 16. 12. 2012 se konalo Mistrovství České republiky v olympijském dráhovém omniu v Praze Motole.

(V sobotu tři závody na 200 m letmý start, bodovací a vylučovací závod, v neděli stíhačka na 2-3 km podle kategorií, hladký závod (tak zvaný scratch) a posledním závodem 1 km s pevným startem, žáci 500m.)

Zlato a stříbro si cyklisté odvezli do Chebu, bronz do Ostrova. Mistrem republiky v kadetech se stal celkem suverénně Miroslav Svatek, který po vítězství v Českém poháru potvrdil svoji dominanci v této kategorii, když své soupeře porazil o devět podů, což jsou součty umístění v jednotlivých závodech.

Miroslav Svatek na 1. místě, 3. Martin Čechman. Foto: Dan Šverdík

Vícemistrem republiky se stal v juniorech český reprezentant Petr Fiala. Tato kategorie byla velice vyrovnaná do poslední disciplíny a o všechny tři medaile mohlo bojovat pět závodníků. Nakonec se Petr dokázal prosadit, když 1 km s pevným startem zajel pod 1:10 min.

Pro bronzovou medaili si dojel ještě v kadetech nejlepší sprinter Martin Čechman, prvním rokem v kadetech, když si zkomplikoval celkem předpokládaný boj o vyšší příčku zejména v závodě scratch.

O další bronzovou medaili přišel David Zadák z Ostrova, který se stal minulý týden mistrem republiky v cyklokrosu. Bohužel v předposlední disciplině scratch do Davida, pět kol před cílem, najel nešikovně další závodník a David s rozseknutým kolenem musel ze závodu odstoupit z průběžně třetího, medailového místa v kategorii žáci.

Vynikající výsledky ve všech mládežnických kategoriích potvrdila ještě děvčata, kde ve sloučené kategorii žákyně a kadetky dojely na pátem a šestém místě Aneta Klauková a Kateřina Lacinová.

K tomu musíme ještě přidat vynikající výkony Martina Kubíka, který zajel výborné výsledky v časových disciplinách 200 m, ve stíhačce a 1 km. V žácích Jiřího Luxíka, který jako prvoročák bojoval na hraně první desítky v několika disciplinách. V kadetech jsme měli ještě dva závodníky, kde u Vojty Kočího, který by se mohl pohybovat v první desítce, je problémem častá nemocnost a ještě nemá ten správný pohyb v pelotonu zažitý. Danek Šverdík doplati na zranění z minulého Českého poháru a bohužel závod si více protrpěl než užil. Byla to ovšem jeho volba a bojovnost do závodů vůbec nastoupit.

Fotky z akce – M. Šverdík

Závěr

Mladí cyklisté tak v letošním roce mají pět mistrů republiky – dráha Martin Čechman, Miroslav Svatek a Petr Fiala, cyklokros David Zadák a 4cross Amanda Stašková.

Chtěli bychom vytvořit podmínky v našem areálu ul. K Nemocnici pro naše cyklisty a další sporty atletiku a florbal. Jsou to úspěšné a u mládeže populární sporty, které by si zasloužily mít v Chebu důstojné sportovní zázemí. Trenéry máme a zájem u mládeže je také patrný. Pokračujeme v jednáních s vedením města.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>