Na biku po stopách jelenů

„To snad ne!“ mihne se mi hlavou, když zastavím na okraji sjezdovky. Cíl závodu na horských kolech, jehož jsem účastnicí, vede po jejím svahu dolů. Je nádherné babí počasí, takže mě nakonec nerozhodí ani tohle.

[ fotky ze závodu, výsledky, článek Kluků z Kluče ]

První ročník Krušnohorského Semmering Cupu v Nových Hamrech si nemohl přát víc. „Dá se zařídit všechno, jen ne počasí,“ usmívali se pořadatelé závodu. Dvě hodiny před výstřelem si coby pořadatelé zažili velký adrenalin: „Dozvěděli jsme se, že nájemce honitby na Jelení odstranil značení a byl připraven „vlastním tělem“ chránit vjezd na lesní cesty (které běžně cyklisté používají), takže jsme narychlo museli zkrátit trať a ještě část tratě přestavět,“ popisuje Petr Voráček, člen pořadatelského týmu. A tak se sloučily dvě trasy v jednu – na 33 km dlouhou.

Na start hlavního závodu se tak postavilo 146 borců. A určitě nelitovali. „Projeli jsme přírodní rezervací Přebuz a Jelení a díky slunečnému počasí jsme si tak užili nezvyklou barevnou přírodu Krušných hor,“ popisoval v cíli druhý xterrák Jan Kubíček (ČS Specialized), navíc i místní matador. „Líbilo se mi, že se jelo svižně už od začátku. Navíc motivací pro mnohé určitě byla horská prémie po úvodním pětikilometrovém stoupání na Zaječí vrch do výšky 1004 m.n.m.,“ pronesl celkový vítěz Ladislav Fabišovský (AC Sparta Praha). Trojici nejlepších mužů doplňoval Vojta Marvan (Hnízdil Team).

Někteří závod nedokončili, a to především díky defektům. Například nejdecký Ondra Pávek neměl po třetím defektu co „nazouvat“.

„Ještě nikdy jsem chlapa nezachraňovala,“ s nadsázkou popisuje svůj neobvyklý zážitek Barbora Hrušková. Jednomu ze závodníků, novohamerské ikoně Vojtovi Veselému hladem složeného ve škarpě, házela za jízdy energetický gel. Ten mu určitě pomohl, aby si užil druhou část závodu: třeba brod, či výšlap kolem kozí farmy. „Setkání s fajn lidmi, lesní cesty a sjezd po sjezdovce,“ to se nejvíc líbilo druhé v cíli Dáše Svěrákové (Sportmall.cz). Mezi ženami se do čela probojovala Hana Kolářová (Team Cube), třetí placku si pak odnesla Zuzana Neckářová (TJ Sokol Kraslice).

Krušnohorský Semmerling Cup nezapomněl ani na děti. Čekala je možnost vypůjčení kol, malování na obličej a hlavně možnost poměřit si síly: „Závodilo se na tratích dlouhých od 200 metrů po 7 kilometrů, pochopitelně podle věku,“ doplnil Petr Voráček. Na závěr sobotního odpoledne si pak všichni odnesli nejen skvělý zážitek v sedle biku, ale i cenu z velké tomboly a občerstvení v podobě guláše nebo buřta opečeného na ohni. Osobně příšté ročník rozhodně doporučuji.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>