Na Blatenský vrch přijel první Kubík, dále Pávek a Viktorin

Giro Chodov pokračovalo 3. tréninkem. Zde jsou výsledky Na Blatenský vrch 2014 a průběžné pořadí poháru po 3. závodě.

Ani Horní Blatné se psí počasí nevyhnulo. Foto: Plamen Chodov
Ani Horní Blatné se psí počasí nevyhnulo. Foto: Plamen Chodov

Pohled F. Nádvorníka z doprovodného vozu

Na Blatenský vrch se v neděli v dalším pokračování seriálu Giro Chodov 2014 vydalo 22 cyklistů, kteří se trestali v deštivém a chladném počasí za to, že se rozhodli nevzdat to, a navzdory živlům se poprat s nástrahami kopcovité a místy rozbité tratě. Mezi nimi bylo 6 mladých závodníků a závodnic, kteří končili u kostela v N. Hamrech a tam ve spurtu starších žáků vyhrál postaršený Kája Macán před Matějem Jirovcem a třetí s minutovou ztrátou dojel nejmladší z nich Fabián Lochschmidt (2003), všichni Plamen Chodov. Za chlapci s menším odstupem přijely dívky, kadetka Veronika Kounovská (Cykloteam Ostrov), starší žákyně Zuzka Ficenecová (TJ Slávia K. V) a nejmladší účastnice měř. tréninku Marketa Macánová (2004) (Plamen Chodov).

Mezi dospělými se začalo urputně bojovat již v prvním stoupání v Tatrovicích, kde se utrhla čtveřice: Sparťan M. Kubík, Sweepáci O. Pávek, T. Viktorín a M. Kraus z Chodova (jak to, že ještě není v Plamenu?). Za nimi se pak s odstupem drželi ostatní z celkem šestnácti startujících v kategoriích nad 19 let. Z Nejdku do N. Hamrů jela přední skupina téměř třicítkou a postupně utrhla Martina Krause. Před vrcholem nad H. Blatnou zaútočil O. Pávek a vytvořil si malý odskok od M. Kubíka, ale v obci již jeli opět spolu, mírně ztrácel Viky. Na Blatenský vrch jeli spolu Martin a Ondra 100 m před cílem Martin nastoupil a závod vyhrál. Loňský čas 55 minut překonán nebyl, ale Martin a Ondra se dostali těsně pod hodinu, a to byl v počasí, které v neděli panovalo, určitě úctyhodný výkon.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>