Na Březové se kroužilo a kroužilo

Zleva Ladislav Fabišovský, Václav Viktorin
Zleva Ladislav Fabišovský, Václav Viktorin

Seriál silničních kritérií Giantliga má svou základnu v areálu Rapid v Plzni, ale některé závody se během roku uskuteční porůznu v západních Čechách. Letos již podruhé na Březové u Sokolova pod organizátorským vedením oddílu Team Bike Březová a jeho sportovního direktora Honzy Vokáče. V rámci tohoto závodu se uskutečnila McDonald’s dětská TOUR 2013, takže na pódium vystoupali i nejmladší závodníci.

Okruh má zhruba 1,2 km:

mapka

Okruh je charakteristický stoupáním do cíle, které na tvářích závodníků vyvolává nikoliv úsměv, ale všemožné škleby na 30 způsobů. V závodě bylo několik pádů. Nejdřív se smotala trojice závodníků – dívka, přes ni Arno Seidl a přes ně Václav Vajc. Poslední dva jmenovaní přijeli z nemocnice ofačovaní jako mumie a Vašek se sádrou na prstech. V hlavním závodě pak jeden závodník Veloclubu Ratisbona škrtnul o kolo před ním a poroučel se v plné rychlosti střemhlav do křoviska. I pro něj jela závodní sanitka.

Junioři: 1. Martin Kubík, 2. Petr Fiala. Foto: Plamen Chodov
Junioři: 1. Martin Kubík, 2. Petr Fiala. Foto: Plamen Chodov

Z místních závodníků se v hlavním závodě ukázal v nejlepším světle Vašek Vikrorin (AC Sparta Praha), protože dokázal vyhrát! Gratulujeme. Účastnil se úniku trojice sparťanů a Ládi Fabišovského, který získal bronz. V dramatickém závěru závodu juniorů rozhodoval spurt, kterému ovšem předcházelo vysilující dojetí Jana Ryby v režii R. Fišera a
P. Fialy, jehož do cíle přespurtoval Martin Kubík, vítěz kategorie juniorů. V kategorii jezdců nad 40 let byli jen dva řádně aktivní jezdci, Petr Volánek a Karel Kopr. Pedro jezdil celý závod velice aktivně a patří mu palec nahoru. V mužích jeli ještě Radovan Fišer a Pavel Kodl, ale nic moc nepředvedli :-).

Petr Volánek na 2. místě. Foto: Plamen Chodov
Petr Volánek na 2. místě. Foto: Plamen Chodov

Výsledky
Foto – Plamen Chodov
Foto – CK TBB


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>