STRAVA umí sledovat prostřednictvím chytrého telefonu s GPS modulem váš trenink a odečíst a změřit již stanovené a nebo nově vytvořené úseky (které jsou většinou do kopce) a nemusíte nic odmačkávat a stopovat. A na těchto úsecích se pak tvoří žebříček nejrychlejších jezdců.
Pořádně jsem systém začal používat posledních 14 dnů a jsem z toho nadšený. Je to pěkný bič a motivátor a úseky jdou s vědomím toho, že se dostanu do pořadí snáz.
Například Loketské serpentýny a Šabiňák vedu, berg z Bečova na Krásno (od odbočky z hlavní silnice v Bečově ke hřbitovu nahoře nad Krásnem za 12:59) taky. Ale třeba kopec v Doubí (od řeky až po horizont) jsem až 7. a přede mnou jsou Kozubek, Danačík, Bucháček, Pepík Černý z CCC Polkovice (jeli tenhle úsek loni při Karlovy Vary – Praha).
STRAVA dokáže i z dostupných údajů hmotnost – převýšení – délka vypočítat výkon. Takže já dám 3 minuty ve své výkonové maximálce jako Tony Martin hodinovou časovku.
Myslím, že kdybychom si v rámci kvalitního úterního tréninku pomohli, tak je dáme a všechny přední příčky úseků v KV regionu opanují členové sokolovského klubu přátel rychlostní cyklistiky, a ne nějací psi z CCC, Bauknechtu, potažmo ze Sparty ;-).
Mrkněte na stránky www.strava.com a zaregistrujte se a do mobilu nainstalujte a začněte měřit. Funguje to i pro běh. Ke Stravě můžete používat i aplikace třetích stran, např. VeloViewer (tip od Jirky Urbana).
Anonym napsal/a:
http://blog.veloviewer.com/monthly-strava-activity-wheel/