Opalovačka na Blatenském vrchu

Tomáš Viktorin, vítěz kategorie Masters II
Tomáš Viktorin, vítěz kategorie Masters II

V neděli 19. 5. 2013 se uskutečnil horský silniční měřený trénink z Chodova přes Nové Hamry na Blatenský vrch. Mladší kategorie končily u kostela v Nových Hamrech. Čtyřicet účastníků vytvořilo peloton, který budil respekt. Bližší pohled tento dojem potvrdil. Láďa Fabišovský, Radek Krummer, Tomáš Viktorin… Start od atletického stadionu proběhl pod jasným nebem a sluníčko intenzivně svítilo celý den, takže asi všichni máme první letošní pruhy od rukávů. Cyklisté obsadili celý jízdní pruh a k Vřesové jsme se blížili pěkně svižně pod vedením Tibora Csipky a Tomáše Viktorina. Po odbočení doprava na horší asfalt pryč od Vřesové se peloton začal dělit poprvé. Podruhé pak tehdy, když do pedálů uhodil Láďa Fabišovský a nasadil solidní tempo v serpentinách před Tatrovicemi. „Nechceš, abych střídal, že ne…?“, komentoval to na druhé pozici jedoucí Viki.

Video Míly Luxíka:

Start
Start

photo_2

photo

V Tatrovicích šel na špic prozkoumat odolnost soupeřů jezdec na BMC. Později ho vystřídal Radek Krummer a důkladně závodníky protřídil… v té chvíli, ještě v obci, byl Fába kdesi vzadu a skupinka čtyř jezdců na špici (Krummer, Viktorin, Fišer, Svatek) se hned zakousla do řidítek a zkoušela ujet nadobro… neúspěšně. V pěti pak uprchlíci upalovali, poctivě střídali a v Nejdku dokonce trať na červenou projeli. Z Nejdku už tempo bylo znát, Viki nestřídal, Míra jen na chvilku. Za Novými Hamry odjeli Láďa s Radkem (Láďa pak Radkovi ujel), za nimi s odstupem se v poklidu přetahovali Míra s Radovanem a pátý jel Viki. Na Blateňáku kousek před cílem nastoupil ze zbytku sil Radovan Mírovi. Čili tak nějak probíhal závod na špici.

Výsledky:

Cíl
Cíl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>