Pavel Santo vítězem Světového poháru

X-team BaNo v cíli... zdá se, že během závodu pršelo.
X-team BaNo v cíli... zdá se, že během závodu pršelo.

Tuto sobotu se uskutečnil na Hluboké druhý závod letošního seriálu Světového poháru v Xteře (fotky, výsledky). Vynikajícím způsobem se na něm představil letošní vicemistr Evropy – chebský odchovanec Pavel Santo. Po vynikajícím výkonu se mu podařilo ve své kategorii Masters zvítězit, a potvrdit tak oprávněnou nominaci na říjnové mistrovství světa, které se uskuteční na Havaji.

Vytrvalé deště minulých dní donutili pořadatele k několika změnám. Plavecká část se přesunula z rozvodněné Vltavy do chovného Zvolenského rybníku, kde na 900 m trati nebyla nouze o srážky se šupináči.

Irča a Franta Klingorů si sáhli na dno svých sil
Irča a Franta Klingorů si sáhli na dno svých sil

Cyklistická část, která byla letos 38 km dlouhá, byla po deštích opravdovou prověrkou všech startujících. Dlouhé kilometry se jezdilo v hlubokém bahně, které velice často přinášelo technický problémy jak s přehazovačkou, tak s přesmykačem. Rozbahněná trať donutila závodníky na mnoha místech kolo nosit, což závod ještě ztížilo.

Závěrečných 11 km běh byl doprovázen průtrží mračen, ale s tím snad už letošní účastníci počítali a prudké výběhy a seběhy v potocích vody rozhodně nebyly důvodem k odstoupení z tohoto extrémního závodu.

Letošní mistr Evropy Francouz Franky Batalier prokázal skvělou formu a vyhrál i na Hluboké. Pro Českou republiku bylo vynikající umístění českých reprezentantů.

Vítězný Francouz Batalier pod objektivem kamery a provazy deště
Vítězný Francouz Batalier pod objektivem kamery a provazy deště

Karel Zadák si vybojoval skvělé druhé místo a Petr Novák z X-Teamu BaNo K. Vary se objevil v cíli jako druhý Čech na 5. místě. To je při konkurenci 170 startujících závodníků z 11 zemí velký úspěch.

Tom Eberl jako jeden z mála lávku úspěšně PŘEJEL
Tom Eberl jako jeden z mála lávku úspěšně PŘEJEL

A jak si vedli další xteráci z karlovarského X-Teamu BaNo? Nezklamali. Dokázali, že čtyři medaile dosažené před měsícem na ME nebyly náhodou. Dalšímu karlovarskému xterákovi Martinovi Jiskrovi utekla první desítka absolutního pořadí o 4 vteřiny a skončil na 11. místě. Ve svých kategoriích se ještě z Karlovaráků na stupně vítězů dostali: Pavel Santo (45-49 let) – 1. místo, Martin Jiskra (20-24 let) – 2. místo, Tomáš Eberl (25-29 let) – 3. místo (všichni X-Team BaNo K. Vary), Tomáš Báča (30-35 let) 2. místo (AC Start K. Vary).

Sanťák třímá pohár vítěze
Sanťák třímá pohár vítěze

Již za čtyři týdny můžete vidět celou českou špičku na vlastní oči a to 25.7. 2009 v Ostrově, kde se uskuteční 5. díl Českého poháru. Na tomto závodě by měli startovat nejen nejlepší triatlonisté v čele se Zadákem, Kubíčkem, Jiránkem, Loubkové, ale i lyžaři, kteří do bojů postaví Lukáše Bauere, Martina Jakše a Petra Nováka. Tento sportovní zážitek si nesmíte nechat ujít.

Autor: Jan Novák (X-team BaNo K. Vary)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>