Petr Fiala reprezentoval ČR na Světovém poháru juniorů na Trofeo Karlsberg

Petr Fiala
Petr Fiala

Petr Fiala se na přelomu května a června zúčastnil německého silničního čtyřetapového závodu Trofeo Karlsberg. Závod patří do Světového poháru juniorů. Úspěšný chebský závodník si vedl velice úspěšně.

Ve všech čtyřech etapách si dobře hlídal čelo závodu. Nejlépe zajel druhou etapu, kde byl letos nejúspěšnějších naším juniorem ve Světovém poháru, když dojel na desátém místě. Přitom v této etapě mohl naopak ztratit, když několik kilometrů před poslední horskou prémií měl defekt. Petr naopak zabojoval a v kopci „letěl“, aby se dostal zpět do čela závodu.

gesamtstrecke_flyer_2013

Bohužel česká výprava nedisponuje silným týmem jako Dánové, Američané, Belgičané, Němci a další zkušené reprezentace ve Světovém poháru juniorů. Dalším problémem jsou malé zkušenosti v kvalitních závodech. Zatímco Petr se dostal na jeden až dva kvalitní mezinárodní závody, tak ostatní reprezentace objíždí řadu kvalitních závodů v průběhu celého roku. Proto nemají naši závodníci moc šanci se prosadit do první desítky v pořadí.

trofeo

Celkové padesáté místo je odrazem výsledku v časovce, které se u nás moc nejezdí, a proto všichni naši reprezentanti dojíždí většinou v poslední třetině startovního pole.

Tímto výsledkem si Petr řekl o nominaci na ME juniorů, které se letos koná v ČR – Olomouci.

Výsledky závodu

Zajímavé články:

  • Před Evropou bez koncepce v U23 a neveselo v juniorech: …nemáme systematickou přípravu, reprezentační koncepci a vlastně ani boj jednotlivců a zdravou reprezentační prestiž o místa na doma pořádané Evropě.
  • Časopis Peloton k problematice juniorů: Domácí pohárové závody se nejezdí nadoraz, chybí maximální nasazení a chuť závodit. Aktivní pojetí a maximální cyklistika vypadá jinak, pokud na ní nebudou naši zvyklí, těžko mohou obstát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>