Po časovce s Andreasem Klödenem

Kloden, CYCLINGNEWS.COMRozhovor s německým závodníkem, který zajel famózní časovku a zajistil si celkové třetí místo.

Q: Znal jste své mezičasy?
AK: Požádal jsem sportovního ředitele Valerio Piva, aby mi během prvního 25 km nic neříkal, zešílel bych z toho. Když se pak poprvé ozval, měl jsem už 1:30 min na Sastreho, což mě samozřejmě pořádně motivovalo. Pomohli mi i mezičasy Sergeje (Gončara) a později to, že jsme dojel Cadela Evanse. Rozhodně to byla jedna z mých nejlepších časovek.

Q: T-Mobile vyhrál týmoovu soutěž s pouhými sedmi jezdci. Kde jste sebrali morální sílu po vyloučení jana Ullricha?
AK: První týden pro nás byl psychicky opravdu náročný, ale rozhodli jsme se bojovat. Jan může být na T-mobile hrdý. Všichni jsme byli ve skvělé formě a s Janem bychom TdF bývali byli na 100% vyhráli.

Q: Jaká byla vaše strategie?
AK: Ze začátku jsem jako referenci bral časy Gončara. Byl jsem za ním deset, pak dvacet sekund… Věděl jsem, že je to dobrá reference – naprosto jsem věřil, že Sergej časovku vyhraje. Hodně mě samozřejmě potěšilo, že jsem porazil Floyda Landise.

Q: Na co jste myslel běhěm časovky?
AK: Byla to dobrá čása, sedla mi ta kakorát, ne moc lehká, ne moc těžká. Na konci to bylo všechno o vašich rezervách, a já měl takové, jaké jsem měl.

Q: Přemýšlíte ještě o svém výpadku v Alpách, anebo už je to pryč?
AK: Ne, už ne. Ale měli bychom to mnohem lehčí, kdybychom Oskaru Pereirovi nebyli dali třicet minut, ale jen dvě. Pak bych byl celkově druhý. Ale i tak, jsem šťastný s clkovým třetím místem a také jsme vyhráli týmovou soutěž. A navíc jsme já a můj tým zjistili, že mám potenciál tento závod vyhrát.

Q: Je to vaším cílem pro příští rok?
AK: Lhal bych, kdybych řekl, že by mě potěšilo čtvrté nebo třetí místo. Vím, že mohu jezdit vepředu a že mohu své rivali porazit. Gratulace Floydovi – měl svůj špatný den a… vrátil se do hry, a také Oskaru Pereirovi, který v Alpách pracoval velmi tvrdě. Jen to ukazuje, že takoví jezdci vám nesmí uniknout ani na minutu.

Q: Za který tým budete jezdit příští rok?
AK: zatím nevím. [Klödenova smlouva letos končí]

Převzato z Cyclignews.com.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>