Politik tlačí na Ullricha

Peter Danckert, předseda Sportovní komise německého parlamentu, vyzval Jana Ullricha k ukončení mlčení ohledně dopingových obvinění, jež mu zabránila zúčastnit se letošní Tour de France. „Jan by měl vyložit své karty na stůl,“ řekl Danckert televizi NTV. „Myslím, že by se mu ohromně ulevilo, kdyby řekl: ‚Ano, udělal jsem to a byla to velká chyba atd.‘ Jinak se toho poskvrnění nikdy nezbaví.“

Dle zpráv od zodpovědných osob měl Ullrich brát EPO a další zakázané substance od madridského lékaře Eufemiana Fuentese, který je obviněn z rganizování sítě krevního dopingu.

Ullrich opakovaně všechna obvinění z dopingu odmítl. Říká, že Fuentese nezná.

Švýcarská cyklistikcá federace již oznámila, že proti německému závodníkovi se švýcarskou cyklistickou licencí zahájila řízení dle svých paragrafů. Toto řízení by mohlo vyústit v nejméně dvouletý trest, který by pro Ullricha vzhledem k jeho věku a možnému dalšímu zákazu práce pro týmy z ProTour znamenal konec kariéry.

Tým T-Mobile Ullricha nejprve vyloučil z TdF a později s dalšími důkazy od španělské policie jej vyloučil z týmu úplně. Stejnému osudu, vyloučení z týmu, neunikli Ivan Basso (CSC) a Francisco Mancebo (AG2R).


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>