Pozvánka na Podzimní Bahno 2014

Karlovarský spolek A.M.bike pro vás v letošním roce již potřinácté připravil tradiční XC akci na závěr sezóny – Pozimní Bahno. Narozdíl od jarního čtyřdílného seriálu se jedná o jeden závod – MTB časovku na cca 7 km dlouhém okruhu dne 15.11.2014. Závod koncipujeme jako rozloučení se sezónou nejen pro bikery z karlovarského regionu.

Více informací – viz webové stránky akce.

Ladislav Fabišovský ve sjezdu 'Arschloch'
Ladislav Fabišovský ve sjezdu ‚Arschloch‘

Tato MTB časovka s individuálním startem po 1 minutě je vhodná pro cyklisty každého věku – vypsáno je 16 kategorií! Poměr délky, převýšení a technické náročnosti trasy je volen tak, aby většina kategorií strávila v sedle cca 3/4 hodiny. V případě nejmenších dětí jde především o to, aby vstřebaly atmosféru kolem závodu, v pohodě si zasoutěžily bez stresujícího vlivu přemrštěných ambicí rodičů a zvykaly si na způsob organizace a průběhu podobných podniků, aby pak v pozdějším věku tyto zkušenosti zúročily.

Naopak žákovské a juniorské kategorie nijak nešetříme. Závodí na stejném okruhu jako kategorie dospělých, což tuto akci odlišuje i od tak prestižních podniků, jako je Český pohár. Máme za to, že tento náš postoj je pro cyklistický dorost přínosem, což nám mladé naděje svými výkony potvrzují.

Parapet

Letos se chystá malá změna trati, věříme, že k lepšímu. V úseku od cca 4. kilometru až ke sjezdu „Arschloch“ jsme eliminovali pětisetmetrový rovný úsek po lesní hřebenové cestě a nahradili jej roztomilým sigletrackem na hraně svahu napravo od zmíněné cesty. Stavitel tratí se opět vyznamenal a vyvzdoroval si na matičce přírodě pešinku v místech, kterým se dosud vyhýbala i lesní zvěř. Po nezbytném odstranění nejecích překážek byl tento úsek prozatímně pokřtěn jako „Parapet“ a v předstihu vyznačen pro zájemce, kteří se chtějí jeho projížděním zasloužit o vznik skutečné, viditelné pěšinky.

Banner

Tým pořadatelů se těší na setkání s vámi všemi po nabitém roce. Věříme, že Podzimní Bahno bude pro jednotlivce i celé rodiny tím pravým místem pro důstojné rozloučení s končící sezónou a především vhodnou příležitostí pro setkání přátel, které k sobě pojí společná záliba pohybu pomocí báječného vynálezu, zvaného kolo.

Mgr. Radek Novák – ředitel závodu, Daniel Danielčák – Chorý mozek, pachatel tratí


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>