Pozvánka na Semmering Cup v Nových Hamrech

Krušnohorský Semmering Cup, závod na horských kolech, se koná již tuto sobotu v Nových Hamrech v Krušných horách.

Hezké počasí, kvalitní zázemí, krásné tratě a již dopředu přihlášení zvuční závodníci dávají tušit, že se bude jednat o velice kvalitní závod. Pořadatelé prvního ročníku připravili tratě o délce 30 a 42 km pro dospělé. Tratě vedou úchvatnou krajinou v okolí Zaječí hory, Jelení, zaniklé obce Chaloupy a říčky Rolava. Je připravena i „fitness“ trasa především pro ty, kteří nechtějí závodit, ale rádi se svezou na horském kole a zároveň chtějí podpořit tuto akci. Pořadatelé samozřejmě připravili tratě i pro ty nejmenší.

Již předem přihlášení závodníci dávají tušit, že by se mohlo na trati hodně jiskřit.

Domácí budou jistě vzhlížet k Petře Novákové, nadcházející hvězdě běžeckého lyžování, která se v Nových Hamrech narodila a i zde žije. Petra letos přešla do kategorie juniorek, ale již v loňském roce se zúčastnila coby dorostenka MS juniorů s nejlepšími výsledky celé výpravy. Nyní se tvrdě připravuje na nadcházející sezónu v italském Livignu a na závod dorazí pár hodin před startem. Vrcholem sezóny pro Petru bude MS v Turecku a již nyní je nominována na některé závody Světového poháru dospělých. O to víc se na ní místní těší, protože tolik příležitostí vidět Petru v akci nemají. Tvrdě na paty šlape i Petry bratr Michal, který také sbírá mnoho medailí v běžeckém lyžování, další účastník závodu.

Z profesionálních jezdců je přihlášen Láďa Fabišovský, v současnosti hájící barvy profesionálního týmu AC Sparta, a Ondra Pávek jezdící za dánský J. Jensen Cycling.

Start první kategorie je naplánován na 13:00. Veškeré informace jsou dostupné na www.novehamry.com. Pořadatelé se těší na všechny účastníky, a to i z důvodu, že se tento závod koná na podporu celorepublikové bezplatné linky telefonické krizové intervence – Linka bezpečí – která pomáhá dětem a dospívajícím nonstop řešit jejich problémy. Linka bezpečí zahájila provoz v září roku 1994 a od té doby funguje nepřetržitě, to znamená, že se na ni děti a dospívající dovolají v kteroukoliv denní i noční dobu, na jejíž podporu se tento závod koná.

Na Linku bezpečí se obracejí především ti, kteří se ocitnou v krizové situaci, ale také ti, jimž leží na srdci běžné, každodenní starosti a potřebují si o nich popovídat. Služba je určena všem dětem a mladistvým, kteří si nevědí rady se svými problémy, cítí se ohroženi, osamělí, zmatení a z nejrůznějších důvodů se nechtějí nebo nemohou svěřit svému okolí. Přesto však potřebují pochopení, podporu, důvěru a zároveň kvalifikovanou radu a pomoc.

— Petr Voráček, Ski Nové Hamry


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>