Přátele O100 postrašil déšť, který nakonec nepřišel

Mládežníci na vyhlášení

Na start Ostrovské 100, letos pod názvem Vyjížďka přátel Ostrovské 100, se bohužel postavilo málo účastníků. Sešlo se vícero důvodů: od rána bušely na parapety kapky (navíc v paměti silné zážitky z loňska, kdy na Božáku tuhly prsty), v Mariánkách se jela MTB Tour, v Boleslavi bojovali silničáři na MČR amatérů. Tak nebo onak, jak řekli pořadatelé, takto by to dále nešlo! Milí silničáři, jestli chcete v regionu silniční závody, tak byste na ně také mohli jezdit.

Videosestřih Míly Luxíka:

Déšť v závodě potkal jen účastníky-cykloturisty, mj. snad i samotného starostu Ostrova. Zato vítr polechtal všechny, naštěstí foukalo od Varů a spíše do zad než proti. S výjimkou Odeře, kde se vítr snažil jezdce zastavit.

Po startu se z hlavního pole odpojili dělníci R. Fišer a další jezdec, ale jejich eskapádu včas ukončila skupina rychlíků v čele s Ondrou Pávkem, který v kopci ve Fojtově nastavil vysoké tempo, které dále vydrželi pouze Vašek Viktorin (Sparta), Láďa Fabišovský ml. (Madeta Fitness / Captain Morgan) a Ondra Stránský. Za nimi se snažili R. Fišer, L. Fabišovský st., Míla Luxík a další jezdec. Před viaduktem v Plazivci nad Nejdkem Láďa sparťanům nastoupil, ale ti jej s jazykem na vestě docvakli. Na oplacení ataku už jim ale síly nezbyly.

1. Ondra Pávek, 2. Láďa Fabišovský, 3. Ondra Stránský

V Perninku potkal Vašek díru a musel měnit duši na zadním kole. Postupně jej minuli L. Fabišovský st. s kolegou, R. Fišer, Míla Luxík a Michal Stránský a další. Fišiho pak potkal defekt řetězu (pamětníci se zasmějí, protože loni jsem na O100 trhal řetěz také), o 2 km dál defekt zadního kola a pak hlavně a zejména defekt nohou. Rychlostní prémii u Božáku vyhrál Fába, vrchařskou nad Hřebečnou Ondra. A do cíle přespurtoval … Ondra Láďu.

Výsledky přijdou později. V cíli jsme si pochutnali na občerstvení v rámci startovného. Příprava výsledků se bohužel dost protáhla. Některým se během čekání trochu zvedla hladinka.

A na závěr bych rád zopakoval: závod je to pěkným, pořadatelé odvádějí kvalitní dobrovolnou práci, a tak není nač čekat a je třeba na závod přijet!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>