Přes Tatrovice a Nové Hamry smrti v tvář

V rámci seriálu Giro Chodov se dnes jel kopcovitý měřený trénink „Na Blatenský vrch“. Prezentace se odehrála na parkovišti u chodovského Lidlu, jehož stříška pro košíky posloužila cyklistům jako úkryt před deštěm. Před startem sice kapat přestalo a i vykoukla modrá obloha, pohled do Krušných hor však nadále vyvolával… krušné pocity. Vzhledem k výškovému profilu se však jistojistě zahřáli i otužilci v krátkých rukávech. Důležité bylo mít v cíli teplé svršky. Závodníků se přihlásilo stejně jako na Chodovskou časovku sedmnáct. Vyjádřeno podle kategorií, tak od mužů výše a od kadetů níže. Žádní junioři, žádné ženy.

Přejezd z města k místu ostrého startu za kolejemi ve Vintířově proběhl v klidu a po odmávnutí z černého doprovodného Peugeotu jsme se vydali k Vřesové. Na špici se protočili Tomáš Viktorin a Martin Benešovský a poté si slovo až do Tatrovic vzal Radek Fišer. Jelikož ale Fiši přijel na závod pozdě a ještě rovnou z práce autem, měl nohy jako oteklé kameny. Přesto to na většinu startovního pole stačilo. V Tatrovicích v prvním kopci jel vpředu v lehkém kmitu Martin Benešovský a ostatní se, naštěstí úspěšně, drželi jeho tempa. Byli to: Tomáš Viktorin, Radek Fišer, Jan Děbnár a Martin Suchopár, Pavel Kněžický. Na vlnách mezi Tatrovicemi a Nejdkem se na špici protočilo pár závodníků, před skupinkou jel chvíli sólo Honza Děbnár. Z kopečka do Nejdku svezl skupinku Tomáš Viktorin. Směr Nové Hamry zavelel Radek Fišer: „Postupně jsem se snažil stupňovat tempo, aby odpadli ideálně všichni kromě Vikiho a chomutovského Martina Benešovského, kteréžto jsem pasoval na své největší soupeře. Neodpadl ale nikdo :-).“ Následovala projížďka Hamry, na jejichž konci se kopec zdvihnul. Ostatní nechali Radka jet na špici, nechali vzniknout mezírku, jež se zvětšila… sjet se to pokusil Viki, neúspěšně. Zezadu jej dojel Pavel Kněžický, nastoupil a Vikimu ujel. V rozbitém sjezdu ale Viki Pavla dojel, jenže ten své dovednosti v kopci znovu předvedl hned na začátku Horní Blatné a do cíle přijel zhruba minutu a čtvrt za Radkem. Nahoře na kopci na nás čekalo pití, teplý čaj (i od Ivy – děkuji).

Výsledky

Pohled do minulosti do r. 1996 na závod Peklo severu

Přesto, že se Míra Handlíř, Pavel Kozlík a Tomáš Viktorin snažili dostihnout špic, ztráta se neustále zvětšovala. Co by chtěli, když místo ďábelského šklebu (který jasně znamená ždímání držky) se v největším stoupání smějí?

Peklo Severu

Zdroj

A ještě jednu perlu jsem na stránkách GdKV našel: „Blateňák vulgo Smrti v tvář“.


2 thoughts on “Přes Tatrovice a Nové Hamry smrti v tvář”

  • Olda Dvořák napsal/a:

    Moc omlouvám svoji neúčast na dalších závodech Gira Chodov 2012. Bohužel v sobotu s dětmi ve Stříbře, v neděli SIBIŘ, ve středu v Sokolově mistrovství mladšího žactva KK ve vícebojích. Škoda, moc jsem se těšil, ale termíny nezměním. Tento týden ČP v in-linech, coby startér /Praha/.Příště.

  • Martin Benešovský napsal/a:

    Chtěl bych touto cestou poděkovat pořadatelům Gira Chodov a smeknout před výkony všech závodníků který se zůčastnili závodu Na Blatenský vrch.Pro mě to byl zážitek na který dlouho nezapomenu(hlavně proto že mě ještě teď bolej nohy):-)vždy se rád zůčastním takovéto akce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>