Průběh a výsledky Poutního maratonu 2014

pm_2014_162

V sobotu se před kostelem sv. Mikuláše v Chebu sešlo 125 nadšenců, kteří se zaregistrovali jako účastníci Poutního maratonu. Po přivítání od patera Hrušky a pana starosty Vanouška, následovalo poděkování všem účastníkům od ředitelky Hospice Sv. Jiří A. Votavové, na jehož provoz je výtěžek letošní benefice určen. Po rozcvičce vedené ředitelem Běžecké školy Milošem Škorpilem byl odstartován symbolický „centimaraton“, kdy účastníci proběhli kostelem sv. Mikuláše a také někteří další návštěvníci se aspoň tímto způsobem připojili k myšlence Poutního maratonu.

Na vlastní maratonskou trasu se pak vydali nejdříve běžci, za nimi cyklisti spolu s koloběžkami. Ostatní využili možnosti kombinace chůze nebo běhu s jízdou v poutním autobuse, který účastníky po celé trase doprovázel. Po celou dobu konání Poutního maratonu byly zpřístupněny věže kostela sv. Mikuláše, o jejichž návštěvu byl tradičně velký zájem.

Trasa zavedla účastníky do přírody česko – německého pohraničí, kde byla možnost i duchovního spočinutí na poutních místech Maria Loreto, ve waldsassenské bazilice, v kostele Nejsvětější Trojice na Kapplu nebo v místech bývalého kostela sv. Anny v Horním Pelhřimově. Každý si mohl sám rozhodnout jakou část maratonu a jakým způsobem bude trasu absolvovat, proto byla vhodná a určená pro každého bez rozdílu věku a sportovních schopností. Nejstaršímu zaregistrovanému účastníkovi – cyklistovi bylo 76 let a nejmladšímu 2 roky.¨¨

pm_2014_164

Zatím byla vybraná částka 49 171,- Kč z dobrovolných darů od účastníků Poutního ultramaratonu, sobotního Poutního maratonu a kostelní sbírky. Do konce měsíce ještě pokračuje internetová aukce obrazu Anděl nad bílou kaplí. Výtěžek benefice bude letos věnován celý na rozvoj služeb Hospice Sv. Jiří, který od února letošního roku působí v Chebu.

Více infomrací zde.

Zdroj: Tisková zpráva


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>