Radek Krummer ml. 25.2.-2.3.

Radek

Zdravím všechny příznivce cyklistiky.
Po vzoru Radka Fišera a Vikiho si zakládám tréninkový deník.

Protože je to můj první zápis do deníku připisuji stručně něco o sobě:

jméno: Radek Krummer
datum narození: 13.04.1988
bydliště: Háje, Kolová
výška: 182 cm
váha: 66,3 kg
klidová TF: 34
max. TF: 196
Aerobní a anaerobní prah: 149 a 177
VO2max.: 86
kategorie: U 23 „A“ – silnice
tým: Team CUBE – Euroregion Nisa
předchozí týmy: 2000-2006 TJ Slavia K.Vary, 2007 NCH – Team CUBE
počet vítězství od 2000: 82
počet najetých km od 1.1. do 24.2.2008: 3250 km

Za tento týden: 620 km
Celkem: 3870 km

Neděle 2.3.: 110 km, 3,5 hod.
První vyjížďka v Chorvatsku, počasí celkem ujde, je polojasno a docela i teplo. Pro ty co to tam znají, jel jsem z Poreče na Limský kanál a dál na Pulu, zpět jsme jeli přes Rovinj.

Sobota 1.3.: volno
Přejezd do Chorvatska spolu s tátou a Kilim starším.

guayadeque__dic_2007_024.jpg

Pátek 29.2.: 120 km, 4 hod.
Počasí mi dnes zkazilo náladu, protože jsem musel na trenažer, ještě že mám rádio a televizi, jinak by to bylo na psychiku.

Čtvrtek 28.2.: 100 KM, 3 hod.
Dneska jsem z domova přes Doubí na Chodov, kde jsem to vzal na Děpoltky-Hroznětín-Hluboký¨-Ostrov a přes Moříčov do Kyselky, kde jsem jel po rovině 2 úseky mezi prahy po 8 minutách.Pak jsem dojel domů tak, aby mi vyšlo 100km. Zítra mě čeká poslední trénink doma a pak zase na jih, tentokrát do Chorvatska na týmové soustředění, které zakončím 2 závody UCI kategorie1.2.

Středa 27.2.: 70 km, 2,5 hod.
Na trénink jsem dnes vyrazil až odpoledne, protože dopoledne byly přeháňky. Vyjel jsem přes Březovou a Bečov pod Mnichovský kopec a zpět, akorát jsem si to při zpáteční cestě prodloužil do Varů, vyjel jsem Panorámku do Olšovek a kolem letiště domů do Hájů. Tepově jsem jel jako včera. Dnes však bylo více větrno a občas to fouklo velmi nepříjemně. Pokud bude zítra bude bez deště a zimy, plánuji jet nějaké úseky.

Úterý 26.2.: 130 km, 4,5 hod.
Dnes jsem se vydal na vytrvalostní trénink při tepových frekvencích 149 tepů(můj aerobní práh) a nižších, ideálně mezi 120-140 tepy. Vybral jsem si jednu ze svých oblíbených tras, kterou doporučuji. Z domova jsem přes Březovou jel do Bečova, odkud jsem vyrazil na Mariánky přes Mnichov, kde byl velmi nepříjemný vítr až do Závišína. Z Mariánek jsem přejel do Velké Hleďsebe, kde jsem zabočil na Kynžvart. Z něho jsem se na chvíli napojil na hlavní silnici na Cheb, ale cca. po 2km jsem odbočil vpravo na Úbočí a po vedlejškách jsem se dostal do Nebanic. Odtud jsem jel přes Kynšperk, Sokolov, Jenišov, Doubí zpět do Hájů, kde jsem se ještě trochu vyjel na Kolovou. Dnes jsem zkoušel závodní kolo našeho týmu, které je pro letošní rok osazené Sramem Force. Dojmy a názory na Sram Force(hlavně na kliky a středovou osu) psát zatím raději nebudu. Během 3 sezón jsem prostřídal Campu, Shimano a Sram, tak názor mám, pokud někoho můj názor zajímá, může mi to napsat do komentáře, rád odpovím.

Pondělí 25.2.: 90 km, 3 hod.
Po volnějším víkendu, kdy jsem odpočíval po soustředění na Mallorce jsem se dnes vydal sice na kratší trénink, ale zahrnoval intenzitu GA2 (Tepová frekvence(TF) 10-15 tepů nad aerobním prahem(AP)) o délce 40 minut v kopcích. Sjel jsem z Hájů do Březové a pokračoval jsem směrem na Bečov, před Bečovem jsem odbočil na Krásno, kde jsem se napojil na trat´ Mediky a pokračoval po ní až do Útviny, z ní jsem jel na Javornou a přes Pilu domů do Hájů. Pocitově se mi jelo dobře, akorát mě zklamalo počasí, když se po víkendu mírně ochladilo a na obloze se objevily mraky.


16 thoughts on “Radek Krummer ml. 25.2.-2.3.”

 • Ondra Vataščin ( Watik) napsal/a:

  No jo Ráďo, to se někdo bavi,Zatim co ja tvdrnu na podnikovy ekonomice a brecim nad promrhanym dnem ve skole, ty najizdis…Zavist.Ale uz se tesim na Chorvatsko jak malej kluk na Vanoce.Jj vaha je fajn,hlavne na tu vysku…

 • Radek F. napsal/a:

  Ahoj Radku, když jsi jel 40 minutovej interval v kopcích na nějakých 159-164 tepů, kde ji to jel? Určitě jsi nejel pořád do kopce (tak dlouhej tu asi není), takže když jsi jel dolů, tak jsi se snažil makat, abys udržel tepy, a pak zase znovu do kopce?

  Ondra: Nic ti nebrání se ulít ze školy a jet s Radkem ;). Já tohle řeším také každý den :).

 • S těmi tepy ses trefil, jezdím těch 159-164 tepů v celkové délce 40 minut, která je rozložená na několik kopců např. 15,15 a 10 minut a pauza mezi těmito úseky může být libovolná. Jde o to, aby si to najel v tréninku, při této intenzitě pauzy nerozhodují, můžeš to jet klidně 40 minut v kuse, když je takový kopec.
  Při jiných intenzitách rozhodují i pauzy mezi úseky, ale o tom napíšu zase někdy jindy, třeba až to budu trénovat např. ve čtvrtek.

 • Wickey napsal/a:

  Jasně že zajímá. 3-je různý špičkový kliky málokdo prubnul. Sem s tím, Ráďo.

 • Dobrá Wickey, z vlastních zkušeností ohodnotím jednotlivé sady, speciálně kliky Pokud budeš mít někdy možnost např. při výměně řetězu nebo při stavbě kola, můžeš zkusit jednoduchý test. Sundaš řetěz, strčíš do klik a počítej kolikrát se otočí. U Sramu se mi otočí sotva jednou, Shimano tak 2x a Campa se točí docela dlouho, podle oficiálních testů, mezi Campou Recordem a Shimanem Durou (nevím jak u Sramu), se ztrácí klikami u Shimana 6watů z výkonu oproti Campě. Campa má dále velmi dobrý řetěz, trvanlivost a brždění, Shimano lépe řadí a Sram vyniká ve váze, kde je žebřícěk následující od nejlehčí sady: Sram Red, Campa Record, Sram Force, Campa Chorus, Shimano Dura Ace, Sram Rival, Campa Centaur a Veloce a nakonec Shimano Ultegra a 105. Jsem zvědavý příští rok na Shimano, protože by mělo přijít o 1 ze svých základních rysů, lanka od pák by měla být vedena podél řídítek jako u Campy a Sramu.

 • Uickey napsal/a:

  No kdyby to byl Istrian Spring Trophy tak to by bylo super a to bychom si na tebe zahulakali a zafandili. 8-)

 • Ten druhej nevím, jak se jmenuje, ale jsou hned za sebou 8.a 9.3., náš tým jede i Magistrálu, ale já musím být doma na zkoušky z AJ. Vy jedete taky do Chorvatska?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>