Sportoviště v Chebu, ul. K Nemocnici

Na říjnovém jednání se zástupci chebské radnice došlo k dohodě na zpracování investičního záměru – vybudování sportoviště v lokalitě Cheb ul. K Nemocnici a Vrbenského. Bylo dohodnuto, že ředitel 2.ZŠ a předseda TJ Olympionik zpracují určitý návrh tohoto záměru. Po projednání se zástupci sportovních organizací předkládáme tento záměr – textová část a obrazová část.


24 thoughts on “Sportoviště v Chebu, ul. K Nemocnici”

 • Olda Dvořák napsal/a:

  Naprosto souhlasím s komentářem, textovou, důvodovou zprávou. Naprosto však nemůžu souhlasit se základními parametry atletického a in-line oválu. O atletice něco vím a běhat na oválu s dráhou pod 200m, což známe z bývalých atletických drah /Strahov-168m Ostrava cca 163m/, navíc obě naklopené, je jen velmi obtížné běhat v maximálních rychlostech a pro tempový běh pod 3min. na kilometr je příroda mnohem přijatelnější, včetně toho, že v tempových bězích kroužit př. 3x3km na tomto oválu je tzv. na palici. In-line platí téměř stejně jen s tím, že tam je to ještě trochu rychlejší a tedy i nebezpečnější. Když projekt, tak pořádnými parametry, tedy za jiné /bohužel/ peníze. Toto je kočko-pes. Olda Dvořák

 • Petr Fiala napsal/a:

  Děkuji Oldo za názor. Těch 25 let co se věnuji tréninku mládeže je vykoupeno bohatou řadou zkušeností. Jednou jsou podmínky pro daný sport, druhá jsou možnosti, které nám tato společnost nabízí. Pokud jde o podmínky, tam máš určitě pravdu, že pro výkonnostní a vrcholovou atletiku bychom potřebovali lepší paramtery než se zde nabízí. Rád bych byl v tomto směru maximalista. Bohužel ekonomika výstavby a provozu tomu dává jiný směr. Právě z důvodu provozních nákladů například UCI (mezin. cyklistická organizace) přechází na menší dráhy a začínají se stavět převážně velodromy 200m dlouhé. Téměř všichni v zimních měsících využíváme, nejen při tréninku mládeže, tělocvičny s možným okruhem 30-40 metrů a jsme za to rádi. Dobře si pamatuji, že jsme neměli šanci v rychlosti konkurovat těm, kteří měli možnosti trénovat na dráze i těch cca 160 m. Na těchto drahách v Praze a Jablonci vyrůstali naši reprezentanti a úspěšní olympionici v kategoriích dospělých. Proč by v tomto případě naše mládež nemohla získat lepší podmínky ke své přípavě takto dlouhou drahou? V tomto případě se mi zdá kočko-pes trochu drsné přirovnání.
  Prostě beru dnešní dobu dle možností jaké nabízí, co je únosné, možné a rentabilní. Tolik jen k tvému komentáři. Opakuji, souhlasím s tebou, že ideální paramtry jsou trochu jinde, ale…

 • Anonym napsal/a:

  Zapoměl jsem asi napsat, že v Praze, Jablonci i Ostarvě se jednalo o haly KRYTÉ. Tam bych jednoznačně souhlasil. Olda Dvořák

 • Petr Fiala napsal/a:

  MÁME ŠANCI TO OVLIVNIT, každý z nás a myslím to vážně.
  Toto sportoviště je s názvem SPORTOVNÍ HALA MLÁDEŽE –
  s celoročním provozem, tedy krytá. Možná to z obrazové dokumentace není jasné.
  U kryté haly stoupají finanční náklady každým metrem krychlovým na provoz lineárně. Proto je třeba zredukovat jak délku, tak výšku klasické dráhy a sportovišť. Zde je největší devizou poloha a tím využitelnost areálu. To je dnes problém všech sportovišť na konci měst. Do marketů si každý zajede ale vozit děti na tréninky nebo zorganizovat rodinný nebo vlastní program na odlehlé sportoviště je také jeden z důvodů nenaplněné kapacity vybudovaných sportovišť a proč se staví maximálně haly pro hokej nebo tenis. Buďme rádi za každé sportoviště, ale proč tyto preferované sporty, kde ty sportovce na ploše spočítáme na jedné nebo dvou rukou mají jiné možnosti a podmínky.
  Našim návrhem se nyní inspiroval reprezentační trenér dráhových sprinterů Sváťa Buchta a chtěl by sepsat petici na vybudování takovéhoto sportoviště v Brně, kde mají dráhoví cyklisté sprinteři své domovské místo.
  Pokud jde o atlety a jejich možnosti venkovní dráhy 400m, jsou šance při revitalizaci Poohří nebo v roce 2013 by se mělo nějakým způsobem využít chebské Lokomotivy. Ta se stane majetkem města. Zde by měli atleti z mého pohledy lepší podmínky než v Poohří.
  Tím se rýsují pro individuální sporty v Chebu lepší podmínky. To ovšem musí přijít na radnici ještě manažeři, kteří této otázce rozumí a chtějí změnu pro občany. Na podzim budou komunální volby a zde máme šanci se podílet na výběru těch, kteří by nás sportovce mohli podpořit.

 • Libor napsal/a:

  Jsem přesvědčený, že by takováto hala slušela nejenom městu Cheb, nýbrž celému Karlovarskému kraji. Jako komunální politik se na problém dívám i z pohledu zviditelnění města, nových možností pro sportovní využití, které není dostupné v okolním Sasku, Bavorsku ani Česku. Možnost konání mezinárodních mítinků, možnost sportovních soustředění a tím i podpora cestovního ruchu, služeb a tedy i pracovních příležitostí. Z pohledu využitelnosti domácími žáky či sportovci nemám obavu. Jenom najít to nejpodstatnější – peníze. Pokud se k tomu najde politická vůle, lze získat i nemalou dotaci. Město Aš na svůj velký sportovní areál na vrchu Háj, který budujeme za cca 130 mil. Kč získalo dotaci cca 115 mil. Kč. To se už pak dá budovat. Problém je v tom, že cesta k nalezení podpory je od myšlenky po naplnění dlouhá a trnitá. Začít se musí vytříbením názorů mezi samotnými možnými uživateli a proto jsou tato i možné další diskuse velmi potřebné. Petrovi držím palce, protože pokud se to má povést, musí nejprve dokázat vzbudit nadšení u sportovců a teprve pak začít tlačit na město Cheb. A Cheb je sportu nakloněn, jenom se musí najít ten citlivý nerv, na který se musí ťuknout.

 • hummel napsal/a:

  Já si myslím, že ať je tam uděláno měkolik kompromisů, tak pro nás je nepodstatnější ta krytá dráha, která v okolí není a v republice jen v Praze.

 • Petr napsal/a:

  Ten absolutní nezájem mě docela děsí. Možná právě proto, že dělám hlavně s mládeží, tak vidím kam to všechno jde, kam ta společnost směřuje a jak na tom byla mládež před x lety a jak je na tom nyní.

  Bude ještě hůř, pokud se nezačneme sami starat kde to můžeme ovlivnit. Sportovci různé výkonnosti a různých zájmů jsou celkem velká skupina, která by se mohla prosadit a vytrvořit nejen vhodná sportoviště ale také k tomu pracovní místa, kde by se řada zkušených sportovců mohla realizovat a pro ostatní včetně mládeže ještě něco udělat.
  Kdo by měl zájem, pošlu mu poslední verzi s obrazovou foto dokumentací SPORTOVNÍ HALY MLÁDEŽE, s možným dalším rozesláním sportovní veřejnosti a známým vlivným osobnostem ve městě.

 • Zdeněk Kubík napsal/a:

  Chci přispět troškou do mlýna a podpořit tento sportovní projekt.Projel jsem s naší mládeží dva ročníky ČP XC,LOM Tábor a párkrát i náš jediný velodrom v Motole.Z našeho Motolského velodromu je mi smutno(ale,zaplať pánbůh za něj).Po předloňské ůčasti na Tour de Oude Jan v Holandsku a každodenní ,,depce“ z jejich sportovišť,se nemohu zbavit pocitu,že Holanďané si spočítali,že prevence pro mládež i celou veřejnost je právě v nabídce sportovního vyžití.Co se týká cyklistiky u nás na ,,západě“ je tu snad jen Lopatárna a to je fakt málo. Vůbec nepochybuji o využitelnosti Chebského areálu i z dalekého okolí.Vše to stojí nejen na penězích ale i na osobnostech věci prosazovat (p.Kalaš-cyklokrosový areál Tábor, p.Lutovský-MTB ČS, atd.)Já jsem rád,že máme Petra Fialu.

 • Tomáš Kubát napsal/a:

  Musím reagovat na poslední větu Libora z Aše, že Cheb je sportu nakloněn. Můj názor je zcela opačný. Město Cheb do sportu dává nesrovnatelně míň peněz než přibližně stejně velká města. Naopak je to s kulurou v Chebu, tam jde peněz podstatně víc. Doporučuji se podívat na rozpočet města na rok 2010. Sport dostane 12 055 000,– Kč, kultura 35 371 000,- Kč.
  Také neznám žádné bývalé okresní město, kde by nebyla sportovní komise. Tu rada města zrušila v roce 2007.

 • Petr Fiala napsal/a:

  Dalibor má pravdu i když v tom konci nás asi všechny překvapil.
  Kultura dostane mnohem víc, jen divadlo dostane dvakrát tolik co uvádíš. To srovnání je pro nás sportovce stejně alarmující. Doporučoval bych domluvit schůzku těch, kteří by se chtěli aktivně zapojit do změny tohoto stavu.

  Každý máme své zkušenosti jak s radnicí a těmi, kteří nás zastupují, tak s tím, jak to v Chebu vypadá.

  Komu to vyhovuje nebo nevadí může sedět doma.

  Momentálně na radnici nemáme žádného příznivce natož sportovce.
  V Aši mají sportovci svého místostarostu a starosta je také sportovní fanda. To co vytváří na Háji můžeme Ašákům závidět, ale co je pro nás výhoda, také využívat.

 • Dobrý den.Aktivita je to,co hýbe děním,ale třeba i rozdělením rozpočtů.V každém případě je k podivu,že na radnici není zástupce sportovců.Cheb je svérázný ve svém náhledu na sport.Po r.1989 se bezhlavě rozházel jak fyzický,tak morální kapitál Tělovýchovných jednot.Společnost viděla jiné pririty a nedocenila,jak je sport důležitý.Konzumní přístup a setrvalost v názoru,že ,,on“se někdo postará je bohužel asi největší brzda vývoje po r.89.Na zastřešení zimního stadionu se čekalo také dlouho.A ted k velodromu.Sečtěte přístupná hřiště v Chebu.Kolik jich zmizelo za posledních 30 let.Kam se ve městě dá jít za sportem.Tenis-vyvolení,drahé pronájmy.Fotbal-vyženou vás,že ničíte trávník.ATD.Sjednotit zájem v zastřešené hale bude chtít jasně stanovený řád.V každém případě bude dobré združit zájemce o využití této haly a pak vznést oprávněný požadavek na město.Stejně tak,jako to dělají jiné subjekty.Určitou sportovní politikou se dostat k dotacím i z Evropských fondů,grandů města,kraje,sportovních svazů na republikové úrovni.Vzhledem k tomu,že hala je náročná celkově,myslím nebude jiná možnost než se nejprve dát dohromady v celé šíři chebské oblasti,získat lidi pro věc a pak zaútočit na město.Například pozemky vidím jako možnost převodu ve jménu sportu za korunu.Politici od r.1989 mají plno blábolů o podpoře sportu ve městě.Skutek ale neodpovídá možnostem.Chyba by byla se o nic nepokusit.Je to realizovatelný projekt.Musí se na to od lesa.Mnozí si sedí na uších.Zařvěte jim do nich.To nemyslím špatně.Myslím si,že česká společnost celkově usíná.Porobená ,ač nasycená.Otupělá.Změní to jen děti.Pro ty to děláte.

 • V oblasti příhraničí Chebska není ani na jedné straně hranice podobný areál.Pro cyklisty.Má to smysl.Dokonce mezinárodní.

 • V době nedávno minulé,-40 let se na místě dnešního Olympioniku v zimě bruslilo na ledové ploše s mantinely.Doufám,že ne až za dalších 40 let se tam někdo třeba projede na dráze a nebo pinkne do míče.:-)Pokud to půjde,jsem ochotný pomoci.I ikdyž na dálku.S pozdravem.Leinweber1963-2005 Cheb,nyní Plzen.

 • Pokud jde o areál hřiště v Poohří.Prostoru je tam dost i pro takovou halu.Možnost parkování.To by se jen město nemělo jen mezinárodně draze předvádět a myslet na dlouhodobé využití prostoru.Odbagrováním socialistických valů v prostoru poohří by se získalo tolik prostoru o kterém se nikomu nezdá.Mluví se o oživení poohří.To by také byla cesta.

 • Kristýna Svobodová napsal/a:

  Dobrý den, většina lidí v téhle diskusi tento návrh pouze podpořili. Já jsem toho názoru, že by to mělo jak své pro, tak své proti. ( ostatně jako vše, co nás obklopuje ) Myslím si, že místo sportovní haly by se v Chebu mělo postavit něco užitečnějšího, co využijí všichni. Přeci jenom – sportoviště využijí jen lidé, kteří jsou sportovně nadaní. Já se pohybuji ve společnosti, kde ani z části sportovci ( ať už profesionální či nikoliv) nehrají hlavní roli. Mělo by se vytvořit nějaké centrum, které by uplatnili lidé, všech věkových skupin i zájmů. Intelektuálové i sportovci či děti i dospělé osoby.

 • Petr Fiala napsal/a:

  „Mělo by se vytvořit nějaké centrum, které by uplatnili lidé, všech věkových skupin i zájmů. Intelektuálové i sportovci či děti i dospělé osoby“.
  Vše co uvádíte v poslední větě uvedené sportoviště splňuje. Bohužel málo kdo si uvědomuje, že rozvoj našeho vědomí, vzdělání a další činnost v životě jsou velice závislé na stavu naší fyzické zdatnosti, potažmo jde o naše zdraví. A teprve s věkem si uvědomujeme, že naše dlouholetá tělesná nečinost zanechala na nás značný vliv.
  V současné době se tento stav dotýká zejména mladé a střední generace, která již dvacet let není vedena ke sportovním aktivitám nebo fyzicky náročné manuální práci. Zanikla řada fyzicky náročných zaměstnání, což na jednu stranu považujeme za jeden z přínosů nové doby. Bohužel dále zanikla řada zájmových útvarů. Zejména oddíly mládeže a velké množství turistických oddílů všech věkových skupin. Zmizela řada dětských sportovišť – dětská hřiště. Ta nově vybudovaná většinou zejí prázdnotou, díky své nefunkčnosti oslovit dnešní mládež.
  Výrazný vliv na fyzickou zdatnost mužské populace má zrušení základní vojenské služby,
  která z dospívajících chlapců udělala urostlé muže. Všeobecně se velká část pracovních míst převedla do kancelářských prostor nebo prostorově malých pracovišť. Dále se omezil pohyb
  většiny z nás díky rozšířené automobilové dopravě, která stále více vytlačuje MHD. Cheb je rozlohou malé město, přesto většina obyvatel využívá převážně automobilovou dopravu.
  Velký vliv na nedostatečný pohyb mají, nyní ve většině mladších věkových skupin, v první řadě počítače a různé videohry. To samozřejmě není konečný výčet změn životního stylu současných generací, který je třeba určitým způsobem zastavit.
  Kulturních možností je celá řada. Navíc nově navržené sportoviště by bylo nejen sportovním ale také společenským stánkem, kde se v rámci řady sportovních aktivit sejde řada lidí různého postavení a zájmů. Toto sportoviště není jen pro sportovní nadšence. Jde o sportoviště pro všechny věkové skupiny a úrovně fyzické zdatnosti, včetně tělesně postižených nebo handicapovaných sportovců. Dále se zde mohou současně aktivně zapojit v jednu tréninkovou hodinu jak rodiče, tak jejich děti. Navíc každý v různé sportovní aktivitě. Maminka npaříklad Aerobik, tatínek fotbálek nebo florbal a dítě se může zapojit do atletiky, cyklistiky nebo gymnastiky. V jinou dobu se může celá rodina prohánět třeba na kolečkových bruslích. Ta variabilita je dost široká.
  A pokud si lidé myslí, že se bez sportu obejdou, tak ty střední generace již dnes řeší velké množství civilizačních chorob u sebe a u mládeže řadu výchovných problémů. Navíc ta fyzická zdatnost dnešní mládeže je často na úrovni našich důchodců. (omlouvám se pokud se někoho v tomto věku dotknu, protože často je to ještě horší)
  A právě zde může být takovéto sportoviště velkým přínosem.
  Pokud přijde někdo s vhodnějším využitím, tak rád smeknu, a jeho aktivitu budu podporovat.
  Vašemu názoru rozumím a určitě by to mohlo být dalším námětem pro vhodnou lokalitu.
  Zde ovšem řešíme současný protor, který je navíc určen ke sportování

 • Kristýna Svobodová napsal/a:

  Ano, s tím, že dnešní mladá populace se do fyzické zátěže přímo nehrne souhlasím. Vím to z vlastní zkušenosti ( je mi 14 let) Já taky nejsem žádná sportovkyně, ale přes to o sobě můžu říct že pohybu mám více než dost (bez urážky) a to i bez nějakého sportoviště či haly. Už jsem se setkala s názorem typu: neber si to moc vše osobně, nejde o tebe … Jenže já si to osobně beru, protože jsem občan města Chebu a myslím si, že všichni mají právo na svůj názor, pokuď ho vyjádří slušně a bez vulgarismů. … Budu reagovat na vaše vysvětlení, co se týče toho, že celá rodina by si našla „to svoje“ . Maminka aerobik? Myslíte si, že ženy budou cvičit na takto veřejné místě? ( mám na mysli laiky a začátečnice, kteří by dělali aerobik jen pro zábavu a nějaký ten pohyb) Ani náhodou, radši si zakoupí dvd a budou cvičit samy v soukromí, max. se přihlásí do nějakého kurzu, kde jich bude více – tudíž více možností. Ale nestojí o to, aby je někdo (např. jejich partneři) rozptylovali. Ale, že by si šli zacvičit do haly o které je řeč nepřipadá v úvahu. Tatínek fotbal nebo florbal? Lokomotika – fotbálek např tělocvička 6. zš florbálek … nehledě na to, že v dnešní uspěchané době na tyhle věci jsou jen málo možností. Nemyslím místa, ale čas. Když si vemu jen své okolí – průměrný muž přijde z práce pozdě večer, ráno brzy vstává a o víkendu je rád, že může být v klidu doma… odpočinout si, vyspat se atd. Díte – atletika, cyklistika, gymnastika? Ok, ale těmhle věcem se děti věnují i teď a to ještě nic postaveno není. A stačí jim to a jsou spokojení… Nehledě na to, že chodí na svoje kroužky ( viz Dům dětí a mládeže Sova atd.) Ano, souhlasím s vámi, sport je pro „normální“ pracující lidi s dětmi důležitý, ale věnovali se mu do teď bez sportoviště a klidně to tak může být i dál. No a ještě k té cyklistice – radši si půjdu zajezdit pěkně na čerstvém vzduchu a dobrém počasí než do nějaké haly. A URČITĚ NEJSEM SAMA, TO VÍM! Jinak vám děkuju za vaší reakci na můj názor a odpoveď …

 • Giant napsal/a:

  Ahoj všem… Chtěl bych se zeptat jak by mohl obyčejný člověk pomoct aby se tento projekt uskutečnil ?? Děkuji za odpověď…

 • Petr Fiala napsal/a:

  Kristýno smekám, pokud je ti 14 let máš to napsané velice pěkně (a pokud je tam nápověda za 500 vůbec to nevadí). V řadě věcí máš velice dobrý postřeh. Vysvětlení a objasnění všech bodů by zabralo dost času. Proto vezmu tu obhajobu a moji filozofii od začátku.
  Je mi jasné, že ovlivnit řadu starších lidí je téměř nemožné. Také proto je název sportoviště SPORTOVNÍ HALA MLÁDEŽE. Měla by začít již od školního věku ovlivňovat mládež výchovou k tělesné kultuře. Ředitelé škol mají možnost zařadit do vyučování například tři nebo čtyři hodiny těl. výchovy v týdnu. Čtyři hodiny by již nějakým způsobem mohly ovlivnit zdatnost mládeže.
  Většina dětí neudělá pořádný kotrmelec, na kliky, šplh jsou slabí atd. Pokud tato mládež bude vedena ke sportu již v tomto věku, tak mají ti mladí šanci v dospělosti u sportu zůstat. A to kolo, atletika, kolečkové brusle, míčové hry patří k těm nejvhodnějším aktivitám. Po společenské stránce může takovéto sportoviště spustit ten správný boom, kdy právě společná účast při sportu je tím co člověka vrací do společnosti. Ne cvičit sám doma bez efektu nebo se stydět někde v koutě fitcentra. Toto sportoviště by právě pomohlo vyřešit řadu zdravotních a genetických problémů. Pokud například z mladé dívky nenecháme udělat dospívající „baculku“ a oslovíme jí vhodnou sportovní aktivitou může mít vyhráno po celý život.
  Tvůj argument, že si raději vyjedeš na kole venku za pěkného počasí je oprávněný. Ale kolik takových dní v roce je. A pokud nepřeje počasí a není ani moc času je hala tím nejvhodnějším řešením. Někdo se na kole sám, v provozu bojí nebo kolo nemá, nechce se mu kolo špinit, je již tma atd. opět může přijít na řadu hala, která navíc vždy nabídne řešení od 6-22 hodin. Navíc je to pro všechny občany Chebu dostupné sportoviště.
  Teprve pokud se to postaví a lidé zjistí tu propracovanost a výhody, teprve potom pochopí. Většina lidí si to bohužel nedokáže vůbec představit. Takováto sportoviště možná vyrostou časem ve všech větších městech. Protože náklady na výstavbu, provozní náklady a využití je mnohonásobně lepší než u Plaveckého bazénu nebo Zimního stadionu.
  Jezdíme s mládeží téměř každý měsíc na Velodrom do Prahy, děti od první třídy. ti mladí tam vydrží jezdit klidně několik hodin. Dráhová cyklistika je nejen klasický trénink ale díky klopení v zatáčkách také adrenalin a to dnešní mládež láká a nejen mládež. Proto v žádném případě nemám strach o využití sportovišť. Já osobně bych si tam každý den večer místo televize, počítače atd, třeba jako „večerníček“ dal hodinu na velodromu nebo kolečkovkách.

  Kdo by chtěl pomoci s uskutčněním projektu určitě šanci dostane. Zatím to řeším na úrovni města a kraje. Uvidíme jak ta jednání dopadnou. Maximálně do měsíce budu vědět, zda bude například řešením nebo podporou nějaká petice nebo něco jiného. V každém případě by v současné době pomohlo jakékoliv šíření informace o tomto záměru. Pokud má někdo vhodné kontakty na pomoc s dokumentací, rozpočtem nebo někým kdo dělá granty z EU, tak je pomoc vítána.

 • Petr Fiala napsal/a:

  Ještě bych rád upozornil na jednu důležitou věc. Co je třeba ovlivnit a kde by sport možná mohl pomoci. Všichni víme:“kouření škodí zdraví, cigarety smrdí, stojí dost peněz“. Přesto se tento zlozvyk stál téměř u většiny dnešní mládeže součástí života. Tedy pokud projdu okolo ISS Cheb ,tak je to možná 90 % děvčat. Nebylo by pro ně i tuto společnost vhodnější zapojit je do nějakých volnočasových aktivit.

  Bohužel koloběh života někde začíná a ten příklad normálu je nastaven podle mého pohledu špatně. Další generace potřebují vhodný příklad a zde mlčet a sedět nic neřeší. Je třeba jednat a vychovávat.

 • Kristýna Svobodová napsal/a:

  Jsem zvědavá, jak dopadne jednání kraje a města… do té doby my nic nezmůžeme… můžeme se dohadovat, ale stejně výsledek nebude žádný, proto počkáme do té doby než se nám umožní možnost „přidat ruku k dílu“

 • Petr napsal/a:

  Určitě bude rozhodovat rada a město. Protože chceme do tohoto projektu radnici zapojit. Také proto, že jde o významnou a společensky důležitou stavbu.
  Pokud se město bude podílet na tomto projektu, tak na tom vydělají převážně žáci 2.ZŠ a další občané, pro které bude tento areál velice levným, dostupným sportovištěm. Na rozdíl od půjčky na rekonstrukci kulturního zařízení Svobody (někde kolem 130 mil.), by investice města byla možná desetinová. Je nám jasné, že prioritou současných radních města sport není. TJ OLYMPIONIK bude na tento projekt čerpat dotace dle možností mimo město Cheb. Nepřišli jsme na radnici „žebrat pro sebe“, hledáme možnosti jak město finančně nezatížit a přitom pomoci co nejvíce všem našim občanům. Chceme sportoviště nového tisíciletí a snažíme se jednat jako sportovci.
  Co si uděláš a natrénuješ, to máš. Téměř nikdo nám nikdy nepomůže. Přesto na radnici dveře zavřené nemáme.
  Na včerejším společném jednání zástupci města nabídli partnerskou smlouvu na realizaci využití sportoviště TJ OLYMPIONIK Cheb. Což byl velice vstřícný krok.
  Další jednání se vedou na úrovni kraje. Snažíme se jednat efektivně a rychle, aby se stavba mohla realizovat v roce 2011.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>