Stoneman Miriquidi, to je 160km okruh Krušnými horami

„Dvě země, devět vrcholů, 4400 m převýšení: 162 km čistých bajkových emocí s kulturním, historickým a přírodním podtónem Krušných hor.“ Tak nějak zní podtitul trasy nazvané Stoneman Miriquidi. Tuto trasu navrhnul Roland Stauder, známá postava MTB scény. Po ukončení profesionální kariéry rozjel projekt Stoneman, v němž je plánováno vytvoření 5 tras pro horská kola.

stoneman

„Kromě Itálie, kde projekt vznikl, bude vytyčeno po jedné trase ve Španělsku, Francii, Švýcarsku a Německu. Krušnohoří, které si Roland vybral kvůli jeho divoké přírodě a magické atmosféře, se odteď může pyšnit trasou, která je zároveň výzvou i jedinečnou zkušeností pro všechny horské cyklisty. Celkem bylo vytyčeno 162 km trasy, která jezdce provede těmi nejpůvabnějšími místy Krušnohoří.“ (zdroj: Infocentrum Loučná)

profil stoneman

Start i cíl okruhu leží v Německém Oberwiesenthalu, kde je možné provést registraci a zakoupit jeden ze Stoneman balíčků. Trasa dále vede přes devět Krušnohorských vrcholů (Bärenstein, Pöhlberg, Scheibenberg, Rabenberg, Auersberg, Blatenský vrch, Plešivec, Klínovec a Fichtelberg).

Informace o trati: oficiální stránky, česky

Podle mého názoru ideální podzimní výzva pro všechny bajkery KV kraje najednou.

Tip předali: Martin Sobota (Pupkani), F. Klingora


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>