Upoutávka na Kašny v německém pořadu

Aus Boehmen und Bayern

Do květnového vydání (15. 5. 2011) pořadu Čechy a Bavorsko všedního dne, který se ve spolupráci s dalšími regionálními stanicemi vysílá v celém česko-německém pohraničí od Hofu až po Pasov, bude stejně jako loni zařazena pozvánka na závod Chebské kašny (21. 5. 2011).

Pořád diváci mohou zhlédnout živě dne 15. 5. 2011 od 19:00 na stránkách televize – livestream. Později bude pořad k dispozici po dobu tří měsíců v archivu.

Kontakt: Milada Vlachová, redaktorka, e-mail milada.vlachova@googlemail.com.

Magazín na Primě představuje Čechy a Bavorsko všedního dne

V pondělí 20. 4. 2009 bylo zahájeno vysílání cyklu televizních magazínů s názvem „Čechy a Bavorsko všedního dne“. Uvedené magazíny vznikají v rámci stejnojmenného projektu, jehož nositelem je klatovská obecně prospěšná společnost Úhlava a partnerem Bavorská zemská centrála pro nová média z Mnichova. Natočení a vysílání magazínů na české straně zajišťuje televize R1 ZAK TV, která vyhrála výběrové řízení na tuto dodávku. Magazíny bude vysílat v čase vyhrazeném pro regionální vysílání na TV Prima.

Na přípravě magazínů se budou čeští a němečtí kolegové podílet stejnou měrou a výsledkem bude dvojjazyčná verze magazínů, která bude vysílána i v Bavorsku. Celkem bude v období duben 2009 až září 2011 odvysíláno 120 televizních magazínů, každý v délce 30 minut. Každý jednotlivý magazín se bude skládat z příspěvků, které dynamickou formou zachytí zásadní témata týkající se zejména Evropské unie a jejího přínosu pro regiony, hospodářství, cestovního ruchu, dopravy, přírody, životního prostředí, volnočasových aktivit, kultury, vzdělávání a dalších společenských témat v oblastech Plzeňského, Karlovarského, Jihočeského kraje a celého východního Bavorska. Součástí magazínů bude také pořádání anket na aktuální témata zajímavá pro oba národy a diskuse účastníků z České republiky i Bavorska na kontroverzní či aktuální témata ve vztahu obou národů. Diváci uvidí i zajímavé portréty regionálních osobností, politiků a partnerských měst. Přínosem jistě bude zpracování takzvaných srovnávacích zpravodajství, např. z domovů pro seniory, nemocnic, mateřských, základních a středních škol, univerzit atd. V rámci projektu bude také pravidelně vydáván tištěný dvojjazyčný informační materiál shrnující události předešlého období.

Cílem celého projektu je zvýšit informovanost o životě v česko-bavorském příhraničí, která povede k prohloubení spolupráce a iniciování dalších mezinárodních projektů. Projekt zároveň napomůže snazšímu pochopení evropských partnerů, jehož výsledkem by měla být kvalitní spolupráce mezi sousedícími regiony.

Na realizaci projektu se bude podílet celkem osm regionálních televizí z oblastí, které se ho územně dotýkají. Proto televize R1 ZAK zvolila jako své partnery na české straně TV Vřídlo z Karlových Varů a TV Gimi z Českých Budějovic. Na německé straně se jedná o Donau TV z Deggendorfu, Tele Regional Passau z Passova, TVA Ostbayern z Regensburgu, TV Oberfranken GmbH & Co.KG z Hofu a Oberpfalz TV Nord z Ambergu.

Projekt je spolufinancován z operačního programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2007 – 2013.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>