V Kynžvartu do cíle přijížděli horníci se zářícíma očima

Ženy na stupních: 1. Dana Kopecká, 2. Kateřina Kratochvílová, 3. Lucie Prášková. Foto: J. Mühlberger
Ženy na stupních: 1. Dana Kopecká, 2. Kateřina Kratochvílová, 3. Lucie Prášková, 4. Lenka Jandová. Foto: J. Mühlberger

Dopolední déšť odradil nejednoho závodníka včetně autora článku od účasti na závodu Kynžvartský podzim. Jak už to však vždycky (!) bývá, déšť se umoudřil a pršelo již jen zespodu, a malověrným zbyly oči pro pláč. Ještě k dešti zespodu – kromě toho se letos po cestě do Úbočí jelo skrz několik brodů do půli vidlice… Cesta ke zřícenině hradu Kynžvart byla zkouškou technických dovedností bajkerů, protože se jelo po promáčených lesních cestách s bahnem, kořeny a kameny. Kdo na to měl nervy, mohl ve sjezdu přeskočit na lepší pozici, jako se to podařilo Mírovi Brillovi, když na svém Scalpelu předjel Jirku Podhajského.

Výsledky Kynžvartský podzim 2014
Fotografie: Jaroslav Mühlberger

První v cíli: Vojta Marvan, Pavel Kodl, Míra Brill.
První v cíli: Vojta Marvan, Pavel Kodl, Míra Brill.
Tomáš Makoň s dcerkou.
Tomáš Makoň s dcerkou.

V cíli první závodníky sice přivítala pověstná průtrž mračen, ale pak už jen sluníčko, guláš a, pravda, na cestu domů zatažená obloha. Vítězové si užili pěkných cen – zejména sad piv od Chodovaru.

Na závěr mi dovolte zmínit sestry Katku Kratochvílovou a Lenku Jandovou, jež obě utrpěly zranění, které jim s citem ošetřila zdravotní služba. Katka závodí od jara a je to nová dušev karlovarském bajkerském pekle. Takže na ni buďte hodní.

Katka Kratochvílová v péči zdravotnic a pod vlivem dezinfekce.
Katka Kratochvílová v péči zdravotnic a pod vlivem dezinfekce. Při pádu si o rozpálený brzdový kotouč přivodila solidní popáleninu.

Mistrovské projetí skalky

Dáda Kopecká vs Míra Brill:

Team Bike Březová, to je jeden sjezdař vedle druhého! Foto: J. Mühlberger
Team Bike Březová, to je jeden sjezdař vedle druhého! Foto: J. Mühlberger

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>