Viki 20. – 26. června

MRSAC 2005Aaach. Ten křááásnej. Bych ho moc chtěl. Přinejhorším snad budu mít alespoň hrnek s Jirkou Říhou“

Za tento týden: 600 km
Celkový počet: 12130 km

Neděle 200 km. No jednou to přijít muselo. Můj rival v celkovém hodnocení „C“ v SAL Áda Zelíčko se mnou letos poprvé zamet. Na programu byly 2 závody do vrchu z Litvínova na Klíny dopoledne a do Mníšku odpoledne. Chtěl jsem oba vyhrát a tím se hodně přiblížit celkovému prvenství v lize.
Dopolední závod (výsledky) startoval v 10,20 a já jako obvykle vlakem do Chomu a pak 30 kilaku rozjetí. Na startu byl i Radek Krummer a bylo jasný, že s ním bude práce, ale přesto jsem si myslel, že ho udolám, jelikož jsem vycházel z poslední konfrontace na Medice. Start a tempo jaxtax. Radek 2x nastoupil a ve 1/3-ně 9-ti km kopce jsme už byli jen 3. Já, Radek a Zelíčko. Pravidelně jsme střídali, ale moje špice byli jasně nejpomalejší a nejkratší. Když pak asi 2 km před cílem Radek znovu nastoupil a já za ním a Zelíčko nemohl nahodit velkou placku, taxem si myslel že už je se Zelím ámen a že pojedem ve dvou. Jenže jsme oba měli dost a Zéloš nás s ďábelským šklebem ve tváři docvak a chvili jsme jeli hodně pomalu. Pak asi kilometrová špice a 200 m před cílem natoupil z 3-tí figury Radek, já za ním a Zelíčko rezignoval. Na Radka ve špůrtu ani náhodou.

Druhej závod (výsledky) na podobném kopci. Start až ve 13,50. Ve 13 jsme se s Adou Zelím zvedli a šli si to projet, pak dolu a do startu 10 min. Říkal jsem si, že jestli mám porazit Radka, tak musím jet šišky a řádný tempo hned odspoda a tak se snažil. Po 2-ou kilometrech už jsme zase jeli v 3-ci a po dolším kilometru už mi bylo jasný, že tempo bylo na mě moc velky a začal vadnout. Zase jsme točili a já se snažil špice jezdit rychlejší než předcházející závod ale nebylo to ono. Když jsme potom dojeli asi 400m před a Áda i Radek měli na nahozenou velkou a začlo se špurtovat, tak já tam měl převod 32×11 a ten mi stříli. Takže jsem 2x šlápl do střelby, přehodil na velkou ale ti dva už byly daleko přede mnou a já už sem neměl morálku zvednout zadek a zkusit docvaknout Ádu. Takže jsme si pořadí přehodili. Ale Krummča si nás pěkně povodil a jen dokázal co v něm je a na MRSACu nevimnevim. Umí a navíc má matroš na čásu. A-ka vyhrál Sibby po bojích s Čápem a Pytlákem a Rytym. Docela sekundoval dobře a zlepšení prokázal Ruda Chlad. V B-kách Gusta 2x win a za Ivo Netík tentokrát bez morálu a Martin Štěch – konečně jsem ho viděl tam kde má být. D jasně Kili.

Loni jsem touhle dobou měl těžkou krizi a proto mě šokuje, že jsem oba kopce zajel loni rychleji.
Zpátky kolmo. Až do Klášterce s Rudou Chladem celkem v tempu a pak solo s Blondie a INXS v uších a před ostrovem žihadlo do krku od včelky. Aui.

Víkend nic moc. Rezervy jsou veliký. Příští týden se nic nejede a rád bych pořádně potrénoval a snad se budu držet v jídle večer. Mistrák se nebezpečně blíží. A soupeři posílají vizitky. Tom Vitáček vypadal dobře už v Jedomělicích na jaře.

O víkendu se jel svazovej mistrák. V sobotu jeli 170 km 23-káři. Michal Báťa ani Kuba Vaněk Raboňovi titul nevzali. Kuba vydržel asi 8 kol a problemy s dechem a pálící chodidla mu znemožnili pokračovat. Bátys dojel do snad 20-ky což je výborný.

V neděli smůla Pávise. Přestože kvalitní silnice defekt ve druhém kole a protože bylo cca. 5 lidí vepředu tak neutrální mechaničák jel za nimi a ne za pelotonem takže konečná.

Michal Šupol bojoval: Přijeli jsme do Hořic v sobotu právě když probíhal závod M-23.V tomto závodě měl velkou převahu team PSK WHIRLPOOL, kterou taky zužitkoval.Vyhrál Raboň, druhý Zitta a třetí Míček CK Brno. To co v posledním okruhu předvedl Raboň v kopci, který byl docela prudký a těžký a kde ostatní jezdili max. 39-19 a on tam nastoupil 53-17 a vyjel to až nahoru, kde si dojel svýho kolegu zs týmu Zittu, tak to byla paráda a demonstrace velký síly a talentu.

V neděli kat. Elite byla v režii stáje E-D´System. Začalo se závodit hned od začátku.Ve 2 kole odjelo z baliku postupně asi 20 lidí a z této skupiny se pak vytvořila 8 členná skupina, kde byl i pozdější vítěz Svorada. Já jsem byl v balíku asi do 95 km, ale byl jsem tam jak na gumě, několikrát jsem to s pár lidma musel sjíždět.

Mezi těmi odpadlíky byl třeba i Konečný z T-Mobile, který jel první závod po zlomenině stehenní kosti a sezóna mu teprve začíná. Když jsem se s balíku poroučel na dobro, tak už jsem na tu vedoucí skupinku ztráceli přes 10 minut. Pak jsem jel asi v 10ti lidech a v každém kole to někdo balil tak nás bylo čím dál miň, no a když jsme zbyli tři tak nás dojela vedoucí skupinka o celé kolo. Bylo to na 160tém kilometru. Hrozný zážitek dostat rundu i když od profíků – to je potupa, která mi bude ještě dlouho strašit. Tak jsem poslední tři kola dokoukal s klukama z Witte. Nakonec byl rád i balík, že nedostal rundu. Moc se mi líbil výkon Radka Bečky se Sparty, který byl hned v tom prvním úniku a odpadl necelé 2 kola před cílem. Z něj byl unesenej i Ondra. < V Chebu Stein-bike a všechno jinak. Groba poráží Toma Makoně i Tondu Valešku, Palinko kterej má podle mě vynikající formu dostane 2,5 min od Bláži. Zajímavé sledovat ty křivky výkonnosti jednotlivých borcu. Ideál, tj. vyhrávat a být na vrcholu každý týden, asi neni reálnej. A Kovy co s náma byl v Lloretu a jel jsem s ním Medicu vyhrál Moraviamana (jedinej TT na dlouhý dištance letos u nás). V polovině kola dojel Strangmullera a pak už jen zvyšoval náskok. Výborný Hansi. Sobota 50 km ale rozkouskovaně a zadržovaně.

Pátek 20 km a to hodně pomaličku.

Kratce ze sportu: Cus vole, no to vis ze ti neco o te MR case napisu. Ale jen ve zkratce, za chvili delam prijimaci pohovor na Ph.D.. studium :-)))
Prej ze je strat v 17:30. Ja tam chtel bejt vcas, jeste nez odstartuje mladej Rada Krumm, aby nebyl problem nastavit na me kolo a tak. Taky sem chtel jet v mechanicaku s Radkem otcem za Radkem synem, coz se stalo. Kdyz Radek slezl z kola, ja mel do stratu asi hodku, coz sem nevedel. Pousteli to bez prodlev juniory, hned 23-ky a hned elitu… Prevlict, najist, vycurat, prehodit pedaly a kazetu s 11-kou, vyzkouset to Krummeri letadlo, postelovat ho, nastavit sedlo… a sakra 11-ka skace…dat zpet kazetu s 12-kou….jeee navleky na boty nemam….20 min do startu, totac nerozjetej…uz je snad vse v poho par min do startu…jeste mereni geometrie kola na lajne a jedem. No jo, nevim jak, ma to 50 km !! Na obratku (12km) se jelo hur, vic do kopce, vitr tak nastejno, furt se motal. Nejhorsi byl treti usek zpet na obratku. To sem toho mel dost, pak ale po posledni obratce uz to bylo dobry, uz vis kde je cil a ze se blizi. Snazil sem se motat otacky do frekvence, asi se povedlo. Kdyz
sem startoval, najizdel zrovna do druheho „kola“ mladej Krizak – mistr sveta Roman Kreutziger (asi blbe napsany co?) no tak sem mu cely svoje prvni kolo delal zajice, jel sem pred nim tak 50 m a skocil me, az kdyz mel cil a ja najezd do druhyho kola. To me nabudilo. Dost.
Jinak kolo od Radka Krummera (diky diky Radku) mi sedelo perfektne, jenom spicka sedla mohla bejt vejs, malinko sem zklouzaval…. du na pohovor, drz palec, cus bus.

Čtvrtek 160 km, 33,6 km/hod…..“a dyby sme se neflakali a nepopojižděli tak mame i 36“ loučil se se mnou Kozler. Moc jsem tomu nerozuměl protože to bylo v ostravském jazyce a ja byl celkem hyn. Vyzvedl jsem ve Frantovkách Kozla a jeli z5 k elektrárně, pak Loket. Pavel na tom byl lépe ale nechtěl serpentýny jet z čela tak jsem se snažil já. Zařadil 53×17 a vsedě točil. Lehce proti větru a do kopce ke 30-ce rychlosti. TF tak 165, no a na konci mě voprašil. To už jsem tepal 171. Uklidnění a v Doubí další test. Já do 1/3 u volantu, pak Pavlík zrychloval, zrychloval ale neujel. Bečov a v Mnichováku už jsem neměl chuť i když jsem jel z Bečova v háku a tak jen vyťapal a přes Prameny domu volně. Pavel měl až dětinskou radost (no možná je to už stařecká demence 8-))z toho, že se mnou zametá a chtěl furt a neměl dost. Když viděl, že už jsem rezignoval, tak mě alespoň zásoboval plkama o svých vysokých a pak nízkých tepech, o rychlosti své regenerace, o výživě a až ke konci se „hezketelo.cz“ přiznalo ve slabé chvilce, že ho také trochu bolí nohy. Já teď už budu do neděle pedály jen lechtat. Na I/6 jsme v protisměru ve fiatu potkali Frishiho a to mě uspokojilo toho dne nejvíc – když konkurence spí. 8-)
Ty čtvrtky začínají účastí celkem upadat. Ve čtvrtek už většina myslí na víkendové závody a nehodlá riskovat únavu z toho, že se trénink zvrhne v závod. Což se zvrhne skoro vždycky. No ale bych navrhoval místo čtvrtků MTB-středy se srazem v 15,30 před sokolovským nádražím. Už se to tak parkrát domluvilo a mohlo by to fungovat.
Přišli mi od Svoboďáka řidítka WCS. Původně jsem je chtěl šoupnout na cyklokrosový, ale i když nejsem velký příznivec Ritcheyho, jsou tak pěkná a lehká, že si je možná dám i s WCS představcem na 1-ku a set Profile šoupnu na cycloX.
Včéra se jela mistrovská časovka. Skoro 50 km v Třebechovicích pod Orebem. Vyhrál Sosenka o 1 min. před Hrazídrou a Kadlecem který už měl zásek 3 min. Naše želízko Ondra Pávek 9-tej (cca. – 6 min. na Sosenku), což je parádní výsledek. Doufám, že nějaký příspěvek napíše (o půjčeném kole od Radka Krummera, o minimálním rozjetí, o chybějící 11-ce …). O sekundu před ním byl Zbyněk Jordán. Ten veterán, kterýho jsem neznal a který vyhrál časovku MRSAC v Ostravě. A pěkný výsledek i paraolympionik Jirka Ježek na 14-té figuře. Musí se pracovat.

Středa 0 km. Do 18,30 melouch a pak už jsem byl línej vyjet.

Úterý 110 km s průměrem 32,5. Když jsem vyšel z elektrárny tak jsem jen žasnul kolik že to lidi má silniční kolo. Rekordní účast: Imríšek, Csip, Palinko, Jenik J, Fishi, Zbyňďa, Kozler, Joinťas a já a v průběhu prvních kilometrů ještě do rozjetého expresu nastoupili Bátys a Venca Sobotka.

Už sem si řikal, že ty pověstné úterky začínají získávat na popularitě a že co nevidět budeme konkurovat středečním plzeňským Lopatárnám. A to až do chvíle kdy Jointy zahlásil něco o „fullservisu“. Jelo se totiž na Štědrou za Toužim, kde si před časem zapoměl na ranči u Wailgunovic rukávky. Nicméně po úvodních km to vypadalo na slušnou „prestiž“.

Na vyfrezovaným úseku za Soko mi vypadl bidon a chvíli trvalo než jsem se pro něj vrátil a zase se rozjel takže mi čelo ujelo a já se snažil je sjet. Jelo se do 14-km kopce na Podstrání a postupně jsem sjížděl odpadlíky. Až jsem u odbočky na Lobzy dojel hlavní pole ze kterého už byli odjeti Kozler a Palinko. Ty už jsem nedojel. Naopak v nejprudším úseku za podstráním se to natáhlo, já se snažil držet za Bátysem, ale jen jsme vyjeli na volnou pláň, tak jsem vyvěsil alebrž už nemohl a Jointy a postupně další šli zase přeze mne. Ta stíhačka mne vyčerpala. Sobóťa vzdal a že nejede – i když na tom nebyl hůř než Zbyňa, ale na rozdíl od něj neměl morálku.

Pak sjezd do Bečova a zase kopec po hlavní. Palinko to rozjel asi do 1/3, pak Fishi a pak Kozler a to už jsme byli jen dva, ale stejně sem neuvisel. Pak už se jelo víceméně z kopce a brdky byly kratší a každý měl občas světlou chvilku a byl někde o trochu dřív než ostatní. Teda až na Kozlera, kterej měl světlou chvilku permanentně a při každé příležitosti demonstroval sílu a převahu a nenásilným způsobem dělal reklamu sajtně www.hezketelo.cz – na níž se také nějak, nevím jak, podílí.

Trochu mě to štvalo, že je na tom tak dobře – a včera nejlíp z nás – a že ho nestíhám a trochu mě to nechávalo chladným, protože závod je něco jiného a navíc měl z nás nejlepší a nejlehčí kolo (Trek OCLV 120). Jenom ty kecy o tepech kdyby si nechal. 8-) Už sem se rychtoval na druhou půlku švihu, tělo bylo nastartováno a metabolismus začínal spalovat tuky, jenže …

ve Štědré zastávka (čekal tam na nás Tomík Makoň) a předávka zapomenutých rukávku neproběhla vůbec rychle. Na první pohled bylo jasné, že Iva s Viktorem nemají cyklisty rádi, protože rošt nad ohništěm už se prohýbal pod hromadou svaloviny– kotletky, klobásy, kuřecí a pivo a přítomný David to roznášel a nic nedbal na kecy o váze, tréninku a před každého dával ten přírodní opečený kreatin. Uff. Těžko se odmítalo a tak to v mém případě odskákala kotleta, křídlo a 2 klobásy a plechovka piva a to vše okořeněné především Tiborovo životními zkušenostmi.8-) Wailgunovic díkydíky, ale příště raděj vítat praporkama, maximálně tou vynikající vodou, která vám teče z kohoutku. Největší úsílí a úspěch tohoto dne bylo se zvednout a vydat se zpátky. Po hodině a pul se to povedlo první části tréningové skupiny.

Kozler to měl domu jěště skoro 90 a i když byl nejdelší den v roce, hrozilo reálné nebezpečí, že by mohl dojet za tmy. Tak zpět taky relativně svižně. Já, Koz, Fishi, Zbyňa a Joint. Já pak z Bečova solo přes Doubí a Chodov. Celkově vzato dobrej trénink. Jen kdyby bylo tak o 30 km víc a to o grilované maso ve mě míň. A večer jsem to zazdil sladkostma. 8-/ A běda všem, kdo byli na švihu a příští úterý nepřijedou!!!! 8-)

Jinak evidentně má formu Palinko a Onťas mi letos poprvé – a doufám naposled – dal v kopci. Tiby je pěkně, v kopci bez výraznějších problému a ve špůrtu na jednu ceduli a do kopce málem udolal dnes nepřekonatelného Kozla. Fishi tradičně koncovky dlouhých kopců na jedničku. Ale tah na rovině chybí. I když sjezd do Bečova na zpátek jel moc pěkně. Já a Jeník jsme tak nějak stagnovali. Imríšek je malý-velký cyklista a přes to, že má najeto z nás asi nejmíň, nijak nezdržoval. Na Zbyňďu už se těším až udělá zkoušky a začne o prázdninách trochu systematicky jezdit.

Pondělí 60 km – po té sobotní blamáži a nedělní potupě jen jódlovačka v kompenzačním pásmu ETI – KV a zpět. Trošku jsem si dal z Jenišova do Hor, kdy jsem si nastoupil a chvíli se držel za autojeřábem Brožovský. Už se těším na úterní trénink. Předběžně se nameldovalo spoustu lidí, kteří obvykle nejezdí: Jirka Folvy, Kozler, Mára Radnej, Bátys, Venca Sobóťa…

Jinak nemůžu nikoho sehnat na nedělní severočeskou ligu. Chci jet vlakem cca. v 7 ze Soko do Chomutova, 15 km na rozjetí do Litvínova a tam dva závody s hromadným startem do vrchu jeden v 10 a druhy ve 13 a pak kolmo dom.


6 thoughts on “Viki 20. – 26. června”

 • iva .weilguny napsal/a:

  Tak takovej krásnej peloton jel přes Štědrou naposledy při Závodu míru, spousta občanů si jistě myslelo, že to nakonec přecejen pro letošek nezrušili….Pravda, sortiment na týhle občerstvovačce nebyl úplně košer, zejména 12 ti letá whisky, kterou jsme ale otvírali až po odjezdu skupiny „A“, kterou jsem pracovně nazvala CHRTI…. Bylo to ze žalu, že nás skupina CHRTI opustila tak záhy…:-)) Každopádně to bylo sqělé!!!! Dík a nashle! Iva W.

 • Zbyněk napsal/a:

  A já si na tu svojí světlou chvilku prostě nepamatuju!!! ;-) Ale co už no… S hrůzou jsem zjistil, že mám na silnici najeto 1250km, takže rezervy jsou! Včera jsem měl na tréninku pučenýho nejlepšího Gianta z „uhlí“ na Duře (cena hooodně nad 100 táců) a ikdyž jsem byl po úterý nepoužitelnej, tak člověk se zvedl ze sedla a mohl jsem v kopci odjet, kdy jsem chtěl. Neříkám, že je to v kole, teď hlavně mých nohou, ale kdyžvidím Kozlíka, jak lehce na tom svým kole jede… Ciao

 • Wickey napsal/a:

  Sem si ho měl možnost prohlídnout na O-100 u Rudy Chlada. Opravdu vypečenej kousek a věř tomu, že v tom to taky je. Rozhopadně by ti nějakej slopingovej model dost slušel a tě zrychlil a nemusel by byt ani celej z uhlí.

 • iva .weilguny napsal/a:

  Nevadí, nevadí, je to strašně napínavý čtení, příště budeš první Ty, je to strašná řehole, takhle makat a ještě se držet v jídle večer atp, Ach jo, moc Ti fandim!! I.W.

 • Čau, na Steinu to bylo zajímavý. Jenz Jiříček a Maki byli po Chodové Plané a Honza ještě po jedné zastávce možná unaveni.

  Ve čtvrtek jsem jel s Tomášem čtyři velké kopce, mj. dvakrát na Lobzy odzdola, a pokaždé mi celou cestu ukazoval svůj zadek (sice jsem už měl něcovnohách, ale… měl jsme pak černý svědomí a jel objektivně hodně svižně).

  Slyšel jsem, že Fáza si brzy pojede pro Ciclib road-machine.

 • Wickey napsal/a:

  Svět podle Garpa, Poslední kabriolet nebo svazané ročníky Čtyřlístku jsou napínavější a zajímavější. Ď za podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>