Viki 23. – 29. května

8-) „…Parra je ukázková horská blecha. Do kopce letí, po rovině parkuje! …“ (c) Jan Hruška, 21.5.2005

Etapa přes Passo di Stelvio ze dne 22.5.2005 dle compu Jana Hrušky a jeho koment:

Délka etapy měla být 210km, ve skutečnosti 217 km plus 3 km na ostrý start a další 2 km na hotel; čas 7 hod. 30 minut, průměr 29,4 km/hod – a to jsme jeli ostře!, maximální rychlost 99 km/hod!!! byla by zajímavá i minimální rychlost – občas jsem v kopci zahlédl i 8 km/hod.

133 průměrný tep, 186 maximální tep; srdce už je tak „mrtvé“, že si bouchá jen v economy režimu
nastoupáno 5680 m – nový rekord; za poslední dva dny to je celkem 11,180 metrů, bez komentáře
38×25 minimální převod a i to bylo málo; 53×11 maximální a ještě to ve sjezdech nestačilo!

A ještě na www.janhruska.cz : „…Třešnička na dortu je předposlední etapa. Pokud bude pršet, tak se nedá jet celá. Jde o Colle delle Finestre (2178 m n.m.), 19 kilometrů stoupání, průměrně 9,2%, prvních 10 km je asfalt a těch dalších 9 km je jen lesní cesta bez asfaltu!!! Prý štěrk a hlína :-(. To je už docela úlet. Myslím, že za 10 kilometrů těžkého stoupání už je rozhodnuto kdo na to v daném kopci má nejvíc. Provokovat štěstí defektem v předposledním kopci Gira je slušně řečeno hloupost. Trocha selského rozumu by neškodilo. Asfalt pro nás, terén pro krosaře! Jsem na to moc zvědav.“

A je to tak. Dokonce i na ofiko profilu je těch posledních 9 km jen vytečkovaných. Sakra. A v sobotu je zrovna čása v Kraslicích, kde se to vždycky děsně vleče.

Za tento týden: 410 km
Celkový počet: 9510 km

Neděle 100 km, AVS 30,4. Dost v klidu a žádný nástupy. Přeci jen bobule doberu až ve středu. Směr Prameny lesem a pak přes Mnichov a Chodov. Večer sledování 19. tappy. Úchvatný. To jak jeli a jaxi dávali Simoni, Di Luca i Savoldeli a ostatní by si měl každej bajker povinně pouštět večer před spaním.
Míň než 400 km za týden jsem najel naposledy v únoru. 8-(

Sobota 110 km, AVS 23,4! 8-). Časovka v Kraslicích. V útlumu po 3 dnech neježdění a antibiotik. Navíc v telce běželo „gran teatro“ Giro d´Italia s výjezdem po šotolině na Colle delle Finestre. V Kraslicích mají ale vždycky docela pěkné ceny a tak mi „lakota“ poroučela jet. 8-) Aspoň 3-tí kdybych byl. No nakonec jsem vyhrál. Kategorii. Celkově 5-ej. Přede mnou jen Laďa Faba, Pavis a Michal Báťa. S tím se počítalo. A taky malej Ráďa Krummer. S tím už míň. Čas horší o 10 sekund než loni (ale loni s jednicí a bez léků). Ale vzhledem k okolnostem spokojenost. Jsem rád, že byl za mnou Martin Růžička. Měsíc jsem se s ním neviděl a zdálo se mi že má vyšvihanější figuru. No rozdíl mezi mnou a jím byl 20 sek. Paxi ani nepřišel pro 2-hou cenu. Sem si ani tepák nevzal a tak nevim jaxem se snažil. Celej kopec jsem jel na velkou ale posledních 300m už jsem neměl ten správnej švih. Za rok to asi pojedu na malou. Jak mi bylo divně před tak po závodě se mi docela výrazně ulevilo. Je fakt že i rozjíždění na rovině z Kraslic už bylo celkem v pohodě. Cítím, že mám dost natrenováno a jediný co mě limituje je ta zasr*** nadváha. Na Pávise by to nebylo, ale Batys se mi nezdá v Topformě a na to jak se citím a jak se vidím nahatej v zrcadle a v okynku osobní váhy je mezi námi povážlivě malej časovej odstup. No vrchol bude až na MRSACu. Na toho Boštíka (vyhrává závody Masters s velkou převahou) se musím vyžehlit.8-) Škoda, že nebudu za týden na Medice už trošku v laufu. Tim spíš, že se chystá dorazit na závod parta žateckých stěhováků. 8-)
Jinak na závěr: v Kraslicích byla konkurence obzvláště tvrdá a těžká. Viz. drobné postavy vrchařů-specialistů které se mi podařilo porazit. 8-)) http://www.gallery.bikeri.cz/displayimage.php?album=35&pos=2

Čtvrtek a Pátek 0 km. Nedobře je mi z chemie. 8-(((

Středa 10 km. Jen cesta do a z práce. Ani bych si to nepsal, to jen pro pocit a zaokrouhlení na 200/týden. Špatný den. 4 hodiny schůzování, necítím se dobře snad z pilulí co beru a i v krku mi začalo bolet.

Úterý 130 km, AVS 34,2. Trasa skoro stejná jako ve čtvrtek s Markem Radným, ale v sestavě Pavel Kodl, Jointas, Hanzi J a Bláža. Sem měl velkou radost když sem viděl tolik lidí. Teď scházeli jen Tibor, Fischi, Zbyňa, … . Tempo až do Lubů dost svižné. Jako obvykle jsem měl největší problémy na 2-hém kilometru v Šabiňáku. Ale kupodivu jsme ho vyjeli pohromadě vč. Péti Ontka. Začíná se mu forma navracet a to mám radost. V Lubech na 50-ém km byl průměr na tachometru lehce přes 37 km/hod. Ve čtvrtek to bylo s Markem jen 36 a s výrazně větším úsilím. Kopec nad Luby jsem si dával. Začátek je hodně prudkej a na kostkách jako třeba na Kolem Flander – tam se ček rozdýchá – a pak asi 2 – 2,5 km kopec. Nechal jsem tam velkou placku a TF stále přes 170. Nejdéle se držel Palinko ale i toho jsem pak asi v půlce začal ztrácet. Škoda, že nejel i další berk do Jindřichovic. Bláža jel jako obvykle s tahem po rovinách, ale v kopcích jako by mu něco scházelo. Hanz celkem statečně vzdorovoval v Jindřichovickým kopci a Petr O. den ode dne lepší a lepší. No spokojenost se švihem, s osazením a s tím, že mi nikdo neujel. I když jsem se ani necítil unavenej doma. Trošku pocit kalí to, že baštím antibiotika a nejsem si jistej je stli je správny trénovat s takovou intenzitou.

Pondělí 60 km. Nedělní závod i s přídavkem byl cítit, v úterý se jezdí na tréninku ostře a tak na pondělí připadlo vycházkové tempo 28,6 km/hod s distancí 60 km. Jen za Sokolovem jsem to krátkodobě rozjel za kamionem co vyjížděl z křižovatky na 60 a hned sem dojel Báju Bartoše. Pozdravil a docela jsme si „pokecali“. 8-)

„…O dni volna jsme také 3 hodiny trénovali. Sice volně, ale o to delší se to zdálo. Celý trénink za námi jel šéf. Hlídat nás nemusí, protože jsme profíci a víme, že i o dni volna musíme na kolo a trénovat. Není potřeba nic ostrého, ale nohám udělá dobře, když se protočí. Jediný rozdíl je, že pokud bychom jeli sami, tak by se někde zastavilo na dobré capucchino a pak zpět na hotel…“(c) Jan Hruška, 17.5.2005


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>