Viki 26. 9. – 2.10. 2005

Mára
Na programu asi letos poslední 2 závody!

Za tento týden: 440 km
Celkový počet: 19980 km

Neděle 20 km. Nakonec 20 km po shlédnutí svěťáku v Curychu a na rozdíl od profíků suchou nohou.
Pořád močí. Dnes to vypada na velkou O a propad kilometrage a výkonnosti se bude dále zvětšovat.
Teda ten Luboš Bachura je frajer. Tu libovou cyklistickou ústroj ve které jezdí celý Ostrov dostali převážně veteráni ze jmenovaného města gratis jen za účast na některých závodech. Ty soupravy a v takovém počtu musely stát balík. Hmm, tak tomu říkám podpora cyklistiky.

Sobota 120 km. S Renatou a Ondrou do Klášterce na tradiční závod Klášterec – Měděnec. Tam ještě za sucha, závod a cetsa zpět v mokru. I tak se oplatilo. Naše „dívčí trio inkognito“ vyhrálo ženy, muže a i veterány. Pávis ještě v novém traťovém rekordu o minutu lepším toho loňskeho taky rekordního Ondrovo času. Inu letošní Páv je lepší než ten z r. 2004. Na startovní čáře hodně lidí. 70 to jistě bylo. Od startu šišky hlavně Petr Prokeš a Gusta Konopka to rozjeli, jak kdyby měl být cíl na ceduli Klášterec … možná zafungovali Pavlovovy reflexy. Asi ve 1/4 jsem za sebou necítil mé konkurenty Káju Krejčího a Radka Krummera a ve 1/3 mi začal odjíždět Ondra s malým Krumčou (nakonec celk. 3.) a místním juniorem (2.) za nimi lehce ztrácel Márty Rytych (4.) a Luboš Kraťas (5.) a pak já s Míšou Šupym (5.) a borcem z EXE kterého znám ale nevím jaxe jmenuje (c) Čochtan. Štechýnovi se snad povedla alespoň drobná, malá a nevýznamná odveta za SAL. Posledním závodem v Lípě přišel o celkové 3. místo a to jeden jediný bod o který měl víc Petr Prokeš. A znovu se potvrdilo, že cyklistika je hodně kolektivní sport…inu dobrej tým ten STS Chvojkovice Brod … tedy EXE Jeans Chom. 8-)
Buřtík a pivson a vyhlášení u chaty HS. Zpátky v droném dešti, ale dalo se.
Michal Bátis, Kuba Vaňous a Zeloš zklamali. Nepřijeli. Tak takhle ne chlapci …. dementi! Připravte si omluvenky od lékaře a nebo alespoň od partnerek.

Pátek 30 km. A zítra „Ultimo competizione“ (čti: Latest Race) do berku Měděnec.

Čtvrtek 20 km. Pršelo takže jen 2x do prace a z práce.

Čus vole. Report řikáš, no vše začalo tim, že nás málem nepustili na start, páč sme neměli stejný kombinézy. Dle předpisu to býti muselo. Už to vypadalo, že pojedu v Jordan´s drezu, ale ještě že máme toho Radka Krummera, měl sebou náhradní kombi a mladej Ráďa měl svoji, ale protože jel družstva za plzeňský, tak nám jí pučil taky – Díky Ráďové!!! Když už jsem u toho děkování, díky Martinu Růžičkovi za pučení disku a cosmika, a Michalovi B. za hrazdu. Dík kucí.
Na startu celkem zima, ale rychle to přešlo. Začátek mi připadal línej až ospalej, ale celkem jsme se do toho dostali no a jeli a jeli ( bez jedinýho společnýho tréninku, akorát sme si řekli, že pojedem podle pocitu). Na první obrátce – 12,5km – sme docvakli první borce – Dukláky, no a pak ještě asi tři. To se mi už konečně výkon zdál býti důstojným. Poslední 12,5km úsek sem si řek že neni na co čekat a snažil se ject total kaši. Ta psychologie blížícího se cíle působí dobře. V cíli sme se se Zbyňkem shodli, že sme jeli suprově (i když musim přiznat, že on jel začátek o dost líp než já) a já to – při pohledu na všude se hemžící konkurenci – šacoval nejlíp na 5. flek. Nakonec s přehledem (1min) 3. Myslim, že sme seřezali celkem zvučný jména, no prostě pěkná svazová tečka za sezónou :-)

Středa 130 km. Časovka na Andělku se jela. Mimořádně velká účast – určitě největší z dosavadních ročníků. Zvlášť hejno ostrovských Pralinek v bílo-červených barvách zaujalo. Vzal jsem krosovy kolo abych mohl jet většinu trati na velkou placku (44-ku), navic je přeci jen lehčí než můj tréninkový Radon. O jednici jsem ani neuvažoval – 13% tuku co sebou tahám je moc.
Rozkaz zněl jasně: dát to pod 17 min. a vyhrát veterány. 8-) Nakonec jsem splnil jen tu druhou část. Skalp Martina Růžičky vždy potěší a 3-tí byl Havlíček Franta z Chomutova. Škoda, že Tiborovi scházelo na bronz 3 sek. Nahoru přijel a lilo z něj brutálně. Je určitě hubenější než jindy touto dobou a škoda, že neměl nikoho kolem sebe. Je to spíš kontaktní jezdec. Můj čas byl 17:11. Ale příště! Příště to bude hluboko pod 17!!! Vítěz Láďa Fába měl tušim něco kolem 16, Michal Bátis cca. 16,20 a 3-tí Ruda Chlad 17:03. Takže celkem gut pocit z jízdy i závodu celkově. Navíc borci triatlonisti Tomík Báča a Vláďa Malý taky až za mnou. I když s juniorem Ondrou Charvátem z Kralovic jsem taky nemusel prohrát.
Ženy celkem jasně Renata a tu se ukazalo, jak je dobré mít naštípanou přítelkyni, protože jí vyhraný dres se
mi náramně hodí.
Zaujalo:
– kolo Laďi Fáby staršího. Papundeklový Cubánci jsou krásny kola a se pomalu rozmáhaj, on tam má navíc karbokliky FSA s integrovanou osou. Moc pěkné.
– kolo a ústroj synka Jirky Čechmana. Kolo, dres, helma vytuningovany v baskických, separatistických, oranžových barvách hochů z ETA … teda Euskaltel-Euskadi … vypadá jak malý Roberto Laiseka nebo Aimar Zubeldia … a navíc dělal čest svému číslo 1111 a vyhrál žáky 8-).
– zuřivý fotoreportér Christián Houf se dvěma přístroji v nejnáročnějším úseku stoupání. Už se moc těším na obrázky úsilím zkřivených obličejů na www.c40.info
Pávis je republiku dvojic v Příbrami a opět vynikajícně. V deblu se Zbyňkem Jordánem – veteránem z jihu čech si dojeli pro bronz. Doufám, že Ondra napíše nějaký příběh, protože jména „zvířat“ se kterými se přetahovali o bednu slibují pěknou zápletku. Pro úplnost topten:
1. BLAHUT Radek RABOŇ František PSK WHIRLPOOL I
2. KOZUBEK Stanislav KUNTA Jan ASC DUKLA PRAHA I
3. JORDÁN Zbyněk PÁVEK Ondřej CYKLO RACING SPORT/WITTE Nejdek
4. ZITTA Pavel BUCHÁČEK Tomáš PSK WHIRLPOOL IV
5. FADRNÝ Ondřej FALTÝNEK Jan PSK WHIRLPOOL III
6. BLÁHA Martin LAZAR Petr ASC DUKLA PRAHA IV
7. MOUREČEK Michael DLOUHÝ Vojtěch ASC DUKLA PRAHA II
8. MIXA Marek ŠUBRT Pavel ASC DUKLA PRAHA III
9. MARTÍNEK Pavel VODEHNAL Jan PSK WHIRLPOOL II
10. PETR Lukáš ZÁBLACKÝ Tomáš TJ FAVORIT BRNO II

Úterý 60 km. Do Kraslic pomalu, alebrž s chlapcem a z5 rychle, jelikož už se stmívalo.
A ještě k MS. Bohužel ani nikdo z oblíbených italů nevyhrál. Ostatně ani nemohli nic zajet nebo dokonce vyhrát, když si nechaj na dresech nápis Škoda……stejně nemožný jako kdyby vyhrál někdo v hadrech Sýkora nebo Kalaš. 8-) Taky se ukázalo, že i když je okruh profilově nevýraznej, tak málokdy se v tak důležitém závodě prosadí klasičtí špůrteři. Sandro Petacchi 35., Robík McEwen 30, Erik Ďabel 29. … a o Svoradovi nemluvě, ten dostane v posledním okruhu 5 min protože neuvisí čelu. To, že vyhrál v Holandsku mistrák Cippolini je, zdá se, vyjímka potvrzující pravidlo. Je fakt že Boonen na Tůře 2x dal i McEwena a spol., je to ale mnohem komplexnější borec a za čistokrevnýho sprintera ho nepovažuju a dokazoval to v jarních klasických závodech. Nebo 2-hý Valverde. Sice tak před 3 – 4 roky jezdil špůrty jako specialista, ale poslední 2 roky výrazně zapracoval na „berzích“ (viz. TdF 2005). Prostě finále takovýho závodu je čistě o momentální výkonnosti a asi trochu i štěstí.

Pondělí 60km. Solo Vary a z5. Trochu v mokru, průměr 30.
Tibor a Michal Šupy nadšeně hovořili o mistráku jako totální cyklistice. O to víc mě mrzí, že jsem to neviděl. Snad mi bude dopřáno ze z DVD od Šupyho. Škoda, že ti naši nic moc nezajeli. Krom Hrušky teda. Před každým šampionátem si řikám, že letos by mohl z našich někdo překvapit a prd. Toho se asi nedožiju, abych koukal na mistrovskéj závod profíků a nějakej kůň z českou trikolorou dojel do cíle s rukama nad hlavou.


4 thoughts on “Viki 26. 9. – 2.10. 2005”

  • Boonen je můj nejoblíenější cyklista, už jsem na to přišel. Tak jako biky Scott a silniční rámy Time.

    Viki, jaké jsou tvoje ikony?

  • Wickey napsal/a:

    Mě se líbí spíš ti dělnící, kteří nevyhrávaj tak často a pořádně se nadřou…samozřejmě Tafi, Jens Voigt, Vinokurov taky, Davide Rebellin, Juan-Antonio Flecha, Zanini, Servais Knaven, Nico Mattan, ale i Bortolami, Salvatore Commeso, ale treba i Gibo Simoni či Rinaldo Nocentini a Andrea Noe … vsichni jsou dobry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>