Vítězství Vaška Viktorina v Českém poháru na silnici

Průběh závodu

Druhý aprílový víkend přinesl další úspěchy karlovarské cyklistice. Tentokrát bez účasti našich úspěšných dvou starších žákyň, kde byl jedním důvodem zdravotní stav a u druhé žákyně povinnosti kulturního vystoupení.

V sobotu jela mládež silniční kriterium v centru města Soběslavi a v neděli se závodníci přesunuli na 5,5 km dlouhé okruhy, s 800 m dlouhým kopcem do cílové rovinky v každém okruhu, dle kategorií 16,5 – 89 km, do Zbraslavi u Brna.

Václav třímá pohár za první místo v ČP ve Zbraslavi

Nejlepšího výsledku dosáhl v neděli Václav Viktorin z oddílu cyklistiky TEAM BIKE Březová, v nejtěžší kategorii juniorů, kdy svůj sólový únik v posledním kole dokázal bezpečně udržet až do cíle. Přivezl si své první vítězství z ČP mládeže (reportáž).

Opět se ukázalo úspěšné spojení, otce Tomáše Viktorina, který svého syna trénuje zodpovědně od mladších žáků. Sokolovská tréninková skupina má pravidelné srazy v úterý a ve středu:

Naše otevřené tréninky budou od dubna do odvolání v úterý od 16,30 a ve středu od 17-ti vždy se srazem u polikliniky v Sokolově.

Vašek děkuje svému italskému oři...
Péťa Fiala na startu

Další medaile si přivezli zlatou ze soboty v náboru Dominik Fiala, v kadetech Petr Fiala stříbro, oba PROFI SPORT Cheb, dvě stříbrné David Zadák CYKLOTEAM Ostrov v mladších žácích, dvě bronzové Karel Tyrpekl v mladších žácích, také oddíl mládeže PROFI SPORT Cheb.

Petr Fiala si stále drží v Českém poháru s mezinárodní účastí první místo v kategii kadetů 137 bodů, další dva kadeti Kubík Martin Chodov 11. místo 92 bodů a Josef Blažek Aš 12. místo 89 bodů, když jsou před nimi ještě čtyři cizinci. Václav Viktorin se v kategorii juniorů posunul již na 8. místo. Žákyně jsou průběžně na 4. a 5. místě Aneta Klauková Cykloteam Ostrov a Amanda Stašková PROFI SPORT Cheb. Ve starších žácích je na 8. místě Vojtěch Kočí z Cykloteamu Ostrov.

Sportovní centrum mládeže Cheb, které je bez dotace Českého svazu cyklistiky, dokazuje, jak lze systematickou a cílevědomou prací přivést současnou mládeže k poctivému tréninku a výsledkům na celorepublikové úrovni.

Stupně vítězů na kritériu v Soběslavi: 1. Luděk LICHNOVSKÝ, 2. Petr FIALA, 3. Mykyta Zubenko

A ještě k úspěchu Pavla Kodla ml., který dojel v hlavním poli na novém okruhu v Pičíně: „V odpoledním závodě mužů jel Palinko velmi dobře a, přestože limitován velomateriálem, dojel bez problému v hlavní – po 150 km již hodně prořídlé – skupině s jezdci mnohem zvučnějších jmen a týmů, které na startu čítalo 120 závodníků z Čech, Slovenska, Německa a Rakouska.“ Celá reportáž Vikiho st.

Výsledky silničních závodů zde.

Fotky ze Soběslavi: Cyklistika Uničov


One thought on “Vítězství Vaška Viktorina v Českém poháru na silnici”

  • No to je paráda. Všem zainteresovaným /závodníci, trenéři, rodiče atd./ moc a moc gratuluju. Hezky se to čte-PARÁDA. Olda Dvořák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>