Začíná také pohár MTB Biatlon 2018

MTB Biatlon 2018, to je čtvrtý ročník seriálu závodů na horských kolech v kombinaci se střelbou ze vzduchovky.

Webová stránka poháru: mtbbiatlon.cz.

Ohlédnutí

Premiérový ročník seriálu připravilo v roce 2015 pořadatelské duo klubů COPR Přeštice a KB Plzeň-Litice. Seriál nabídl celkem tři závody a položil základy pro rozvoj této disciplíny na Plzeňsku. Historicky první závod se uskutečnil 15. srpna 2015 v Plzni-Liticích.

Od roku 2016 se na pořádání seriálu podílí kluby COPR Přeštice, CK Sport Beran Chrást a HDK Hradčany. Před začátkem druhého ročníku seriálu připravili pořadatelé na crowdfundingovém portálu Startovač projekt Bezva flinta. Díky tomuto projektu, na který přispívali jednotlivci i firmy, se podařilo získat finance na nové vzduchovky a vytvořit rovnocenné podmínky na střelnici pro všechny účastníky.

Druhý ročník seriálu díky generálnímu partner-ství firem Saferoad a HDK Hradčany nesl název HDK SAFEROAD MTB Biatlon. V roce 2016 se seriál rozšířil na šest závodů a zavedl účastníky závodů do dalších malebných koutů Plzeňského kraje.

Ani před třetím ročníkem pořadatelé nezaháleli a opět došlo k vylepšení podmínek na střelnici: byly pořízeny nové koberce či sklopné biatlonové terče Kobra. V roce 2017 došlo k rozšíření seriálu na sedm závodů a účastníci závodů poprvé zavítali do Domažlic nebo Ejpovic.

Díky podpoře Plzeňského kraje se 17. září 2017 v Hradčanech uskutečnilo premiérové Mistrovství Plzeňského kraje v MTB biatlonu.

Během prvních třech ročníků počet účastníků narostl až na 550 bikerů a bikerek v roce 2017. Každoročně rostla i průměrná účast na závodech, a to až k hranici 80 bikerů a bikerek. Prioritou do dalších ročníků je ještě větší zapojení dětí a mládeže.

Rok 2018

V roce 2018 se pojede již čtvrtý ročník seriálu MTB Biatlon. Mistrovství Plzeňského kraje v MTB biatlonu se pojede 9. září 2018 v Chrástu u Plzně.
V letošním roce je pro závodníky připraveno opět sedm závodů:

 • 15. 4. 2018 – Přeštice (areál Prior)
 • 19. 5. 2018 – Domažlice
 • 7. 7. 2018 – Postřekov
 • 9. 9. 2018 – Chrást u Plzně
 • 16. 9. 2018 – Hradčany u Chlumčan
 • 7. 10. 2018 – Skočice
 • 14. 10. 2018 – Ejpovice* (alternativa 29.09.)

Do budoucna

Naším cílem do budoucna je větší zapojení širší sportovní veřejnosti a zejména mládeže do aktivního sportování. MTB biatlon kombinující dvě rozdílné sportovní disciplíny nabízí ideální možnost sportování i pro ty, kteří si kvůli věku či výkonnosti již netroufnou na závody v jednotlivé disciplíně.

Vzhledem k tomu, že jako pořadatelé zajišťujeme vzduchovky i veškeré vybavení na střelnici, pro účastníky závodů nevznikají žádné další požadavky na vybavení oproti klasickým MTB závodům.

Podpora

V současném období je podpora sportu ze strany státu utlumena, přesto se ještě najde řada soukromých subjektů, kterým není lhostejná budoucnost naší mládeže, a svými finančními příspěvky pomáhají udržovat tradici českého sportu.

Velice si vážíme finanční a materiálové podpory našich sponzorů a partnerů, kteří jsou uvedeni na konci tohoto dokumentu. Pro další rozvoj seriálu a naplnění našich cílů v následujících letech bychom rádi získali další sponzory a partnery, kterým nabízíme:

 • umístění loga na www.mtbbiatlon.cz
 • umístění loga na banneru seriálu v zázemí závodů
 • umístění loga na mistrovských dresech
 • umístění loga na tiskovinách v souvislosti se seriálem a jeho jednotlivými závody


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>