Eliška Kvasničková se přesouvá do francouzského týmu

Eliška Kvasničková (18 let; stávající oddíl Sport&Races) míří do ženského francouzského UCI kontinentálního týmu „Grand Est – Komugi – La Fabrique“ (web, Facebook). V sezóně 2022 v tomto týmu jezdilo 15 žen 7 národností ze 3 kontinentů (viz web). Tým si Elišku vybral zejména s ohledem na úspěchy v v barvách Sport&Races, a to 4. místo na MS v časovce juniorek, 7. místo na MS v časovce žen U23, 3. místo v celkové klasifikaci Tour de Feminin a dres nejlepší české závodnice, několik titulů mistryně ČR v časovce a ovládnutí českého poháru v silniční cyklistice.

A jak Eliška začínala? Petr Novák, hlavní trenér Sport&Races, vzpomíná: „Když k nám Eliška přišla, tak jejím cílem bylo vyhrát Pohár Peruna. (…) Ani ne za tři a půl roku má za sebou 3 MS, 3 ME, několik umístění v TOP 10 na těchto akcích… Když je talent a když se chce, tak to jde. Elišce budu dál držet palce a jsem moc rád, že naše spolupráce nekončí! Těším se na ty nervy, až pojede další závody, tentokrát už jiných barvách a já už taky nebudu vždycky u toho u trati.“


Každodenní dřinou bojují Martin Čechman a kolegové o olympiádu

Nic nevzdávají. Ač je situace s postupem na olympijské hry do Paříže přinejmenším hraniční, dráhaři Dukly Brno stále věří, že náročný úkol zvládnou. „Naděje pořád existuje, což je z hlediska motivace a našeho odhodlání zásadní,“ říká jeden z klíčových mužů sprinterského tria Martin Čechman. Celý článek zde.

Zdroj: ASC Dukla/Pavel Král

Foto: Filip Komorous, Jasmin Honold a Jan Brychta


Bahenní novinky

Milan Brož. Foto: Pepíno

Pořadatelé seriálu Bahno avizovali uvažované změny a vylepšení pro rok 2024:

 • Přesun startu a cíle dosavadních Tří křížů ke Goethově vyhlídce. Trase pravděpodobně povede částečně po GOEtrailu.
 • Jarní čankovskou časovku vystřídá časovka na staronovém Linhartu.
 • Počítá se se závodem na sokolovském koupališti Michal.
 • Zachována bude i nejnáročnější trať na Letním kině.
 • Všechny jarní závody budou opět mít elektronickou časomíru.
 • Soutěž o Bahenního krále a královnu bude zachována.
 • Vyhlášení podzimní časovky na Čankově se přesune ze Sedlecké pivnice jinam, neboť ta na konci letošního roku ukončuje provoz.

Od Gethovy vyhlídky po GOEtrailu

Slavnostní otevření GOEtrailu, tedy trailové trasy pro cyklisty u Goethovy vyhlídky v Karlových Varech, se nakonec uskuteční na jaře roku 2024. Důvodem zpoždění je nedávná bouře, během které popadaly stromy na již zbudovanou část trailu. Trasu je tedy nutné obnovit. Rozsáhlé opravy a dokončování trasy budou probíhat během podzimních měsíců.

Zdroj: Lázeňské lesy KV


Pozvánka na Čertovský Bismarck 2023

Zveme Vás na akci nejen pro bežce, ale i pro všechny fanoušky netradičních zážitků. V rámci druhého ročníku akce Čertovský Bismarck na účastníky čekají 3 bežecké okruhy po 8 km vedoucí od Penzionu Mašek lesními cestami na rozhlednu Bismarck na Zelené Hoře a zpět po asflatové cestě do místa startu. Po závodě se můžete těšit na posezení nejen pro závodníky v Penzionu Mašek.

Startovné 200 Kč při on-line přihlášení do 22. 11. 2023, popř. 300 Kč při registraci na místě. Pozor, konec registrace je 25. 11. 2023 do 09:40.

Webové stránky závodu s přihlašováním.


Pozvánka na poslední vyjížďku s CK TBB 2023

Babí léto stále úřaduje a Team Bike Březová pořádá „poslední vyjížďku“. V sobotu 4. 11. 2023 ve 13 hod. v Dolním Rychnově na „trojúhelníku“ u Dachdeckeru se sejdeme a společně vyjedeme. Trasa bude nenáročná, po dohodě na místě až dle povětrnostních podmínek a stavu sněhové vrstvy zvolíme směr :-). Akce se koná za každého počasí. Pozvěte i Vaše známé a kamarády.


Pozvánka na Park Bike Ostrov 2023

Holky a kluci,

už je to tady, pro někoho hurá, pro druhé škoda, zkrátka Pohár Peruna, který letos splynul s CKK Pohárem v MTB, je téměř u konce. Zbývá odjet poslední bodovaný závod, a to ten nejbarevnější. Zámecký park v Ostrově bude hostit 2. ročník a pokud klapne počasí, jaké je právě za okny, tak se máme na co těšit. Areál parku nabízí tradiční honičku pod stromy obsypanými podzimním listím, podél říčky Bystřice, mezi barokními kašnami a bazénky, párkrát se svezeme po zámeckých schodech a zakličkujeme si na protipovodňové hrázi. Není to žádné drsné XCO ani trať plná kořenů a kamenů, které jsme si mohli užívat po celý závodní rok. Je to přehledná, nezákeřná, bezpečná a rychlá trať pro každého, kdo to umí, i pro toho, kdo teprve se závoděním začíná. Její další výhodou a unikátností je i ta skutečnost, že fanoušci a doprovod na svého závodníka vidí po většinu celého závodu. V cíli na Vás čeká voňavý Pelantův páreček i něco domácího pečeného sladkého a než vypíšeme diplomy pro nejlepší jezdce dne, tak si můžete užít bike trialovou show mnohonásobného mistra světa Vaška Koláře.

Bude to hezká sobota, tak v sobotu 7. října se těšíme na všechny, které jsme potkávali celý rok od Aše po Klášterec.

Váš Cykloteam Ostrov


Pozvánka na vyhlášení medailistů Chebského poháru 2023 a seznam vyhlašovaných

Vážení cyklisté, přijměte srdečné pozvání na vyhlášení Chebského poháru 2023. Letos na pohodu, bez překvapení.

Pozor, akce se uskuteční ve staronové destinaci, v sálu restaurace TANGO v Chebu – Hájích, ul. Sportovců 163/6. Koukněte na plakát akce (PDF).

Pořadatelé si dovolují zejména pozvat závodníky, kteří se v celkovém pořadí (PDF) umístili na medailových pozicích (přehled v PDF):

Kategorie1. místo2. místo3. místo
Starší žákyně
1Šebestová BarboraTJ Plamen Chodov97
2Sloupová KateřinaTJ Plamen Chodov91
3---
Starší žáci
1Kos TomášCykloteam Ostrov83
2Janka DanielMS Bike Academy Racing75
3Berger BonifácCykloteam Ostrov62
Kadetky
1Lepíková BarboraCykloteam Ostrov70
2---
3---
Kadeti
1Němec JanPROFI SPORT Cheb87
2Forster SamuelBTSB Bike50
3Žďárský VítCykloteam Ostrov49
Juniorky
1. – 3.---
Junioři
1Němec PatrikPROFI SPORT Cheb97
2---
3---
Ženy
1. – 3.---
Ženy II
1Kopecká DanaTeam Bike Březová97
2Košťálová ŠtěpánkaOstrov64
3Nowaková Šimková TerezaTJ Plamen Chodov56
Muži
1Stark JiříS-24 MTB Tukan team100
2Svoboda JiříTeam bike Březová47
3---
Masters I
1Podhajský JiříAšští Komici103
2Langer DavidCanicross Karlovy Vary53
3Soukup TomášLK Jasan Aš52
Masters II
1Eberl FilipKILPI KOME KLUB97
2Kříž MartinTJ Klášterec n./O.53
3Fabišovský LadislavCykloteam Ostrov50
Masters III
1Šíma JanAutopneu-servis.cz100
2Telecký MartinKoruna Praliness Ostrov85
3Žďárský MarcelKoruna pralines Ostrov72

Bahenní král(ovna) 2023

Z facebookové stránky XC seriál Bahno je zřejmé, že pořadatelé z A.M.bike seskupili všechny své závody do soutěže „O Bahenního krále / královnu“. Soutěž zahrnuje:

 • Jarní bahno (čtyři závody)
 • S-24: časovka do kopce BIKE vs. RUN 2023
 • 21. 10. 2023 – XC BIKE MOTOKROS Loket
 • 28. 10. 2023 – Podzimní časovka Čankov

Průběžné pořadí po časovce BIKE vs. RUN je zde (zdroj = Facebook XC seriál Bahno):


Pozvánka na Zlatou míli 2023

Opět se blíží svátek sv. Václava a to je tradiční termín pro běžecký závod Zlatá míle, který pořádá 3. ZŠ v Chebu v lesoparku na Zlatém Vrchu. Ceny jsou už nachystané, diplomy a medaile připravené, počasí bude zaručeně lepší než vloni, takže nezbývá, než přijít. Moc se na vás těšíme… 28. 9. 2023 v 10 hod. je prezentace, v 11 hod. odstartují prckové svou „šedesátku“ a další kategorie budou následovat.


Pozvánka na Časovku na Andělskou horu 2023

Časovka na Andělskou horou je už pomalu tečka za silniční sezónou… a rozhodně je to poslední závod seriálu silničních měřených tréninků Giro Chodov! Možná Vás tedy bude zajímat, jak si kdo zatím stojí v tomto seriálu – viz průběžné pořadí po třech závodech ze čtyř (PDF).

Časovka na Andělku startuje ve čtvrtek 28. září 2023 v 11:00 hod.; prezence je od 9:30 hod. Pozor, registrace i platba musí být provedeny předem! Viz propozice závodu (PDF).

Po vyhlášení výsledků závodu proběhne i vyhlášení celkových výsledků seriálu Giro Chodov 2023.

Pro inspiraci, zde jsou traťové rekordy:


Pozor, závod Park Bike Ostrov se uskuteční 7. 10. 2023 (původní termín 30. 9. 2023 byl zrušen); info zde.
24. 9. 2023     0  

Blíží se XC na Zelenou horu a Děti na kole 2023

Přestože je léto v plném proudu a všichni se sluní někde u vody, pokud to tedy počasí dovolí, my neleníme a připravujeme se na podzim – taky se zeptá, co jste, děcka dělali v létě… Proto zde máte propozice na XC Zelená hora (PDF) a propozice na Děti ne kole (PDF). Pro závod Děti na kole, prosím, parkujte na uvedeném parkovišti dle mapky, budeme ho pro vás mít na tento termín zamluvené.