Na novoroční vyjížďku můžete vyrazit třeba do Chodova na 13. hodinu, sraz ve Staroměstské ulice u kašny. Více viz Facebook.
29. 12. 2022     0  

Novinky v Poháru KV kraje v triatlonu (27. 12. 2022)

Pořadatelské trio Merle, Havlíček & Masopust vytrvale pracuje na podobě nového Poháru Karlovarského kraje v triatlonu. Jaké jsou v této věci novinky?

K dispozici jsou tyto komunikační kanály (a to již včetně spousty informací ke čtení):

V budoucnu přibyde profil na Instagramu a dále budou informace šířeny dle potřeby ve spolupráci s různými sportovními weby.

Vedle poháru v triatlonu bude vyhlášen i pohár v aquatlonu čítající závody v Chebu, Jáchymově a Ostrově.

Co se týče sestavy závodů triatlonového poháru, tak komunikace probíhala na podzim a termínovka byla uzavřena krátce před Štědrým dnem. Prostor pro doplnění termínovky zde nicméně pořád je. Následující tabulka porovnává termínovku poháru 2022 s průběžným stavem termínovky na rok 2023. Je zřejmé, že účast závodů Železný dědek a Dřevěný člověk zatím nebyla potvrzena.

ZávodRok 20222023 (stav k 27. 12. 2022)
Chebský aquatlonAnoAno
Krásenský duatlonAnoAno
Merklínský duatlonAnoAno
Ašský triatlonAnoAno
Triatlon KrásnoAnoAno
Železný dědekAnoNe - účast závodu zatím nepotvrzena
Kiwi mužAnoAno
Velká cena SokolovaAnoAno
Dřevěný člověkAnoNe - účast závodu zatím nepotvrzena
Šindel Cup - hobbyNeAno

Co se týče dětského poháru (tj. do 14 let včetně), tak pro nízkou účast dětí v roce 2022 byl tento pohár prozatím uložen k ledu. Pro ilustraci, podle závěrečných výsledků (Excel zde) bodovalo 16 dětí, a to konkrétně tak, že na 6 závodech startovaly 31krát. Na webu poháru najdete alespoň doporučené závody pro děti.

K dispozici jsou dokonce již stanovy poháru (přičemž se samozřejmě ještě mohou měnit, neboť příprava poháru probíhá). Ke stažení jsou na webu poháru (přímý odkaz na PDF platné k dnešku je zde). Ze stanov lze vytáhnout např.:

  • Pohár je nadále otevřený.
  • Vyhlašovatelem poháru je KOME KLUB KRASLICE z.s.
  • Závody byly vybrány z nabídky závodů jednotlivých pořadatelů tak, aby plně uspokojily potřebu nejširší sportovní veřejnosti v Karlovarském kraji a sloužily k podpoře a popularizaci výkonnostních a rekreačních forem triatlonu.
  • Pro hodnocení v závěrečném pořadí poháru je nutná účast v alespoň šesti závodech.
  • (Organizační) výbor poháru se skládá z osob: Jakub Merle (hlavní pořadatel, propagace), Michal Havlíček (zejm. výsledkové listiny) a Tomáš Masopust (zejm. termínovka závodů).

Pohár nabízí následující věkové kategorie:


Zdroj: Facebook


Dne 14. 1. 2023 se uskuteční běžkařský závod Ašské okruhy, viz propozice (PDF). Sledujte webové stránky pořadatele ohledně aktualit aneb záleží na počasí.
26. 12. 2022     0  

Koneční pořadí CKK pohárů 2022 a slavnostní vyhlášení

Spolek Cyklistika Karlovarského kraje (dříve Karlovarský svaz cyklistiky – KvSC) zveřejnil výsledky silničního a MTB poháru po posledním závodě v roce 2022. Slavnostní vyhlášení proběhlo dne 30. 11. 2022 v Kulturním domě Ostrov.


Foto: CKK

Vyhlášení poháru Karlovarského kraje CKK si vzal na starost předseda CKK Filip Berger s Markétou Lepíkovou a takto to v Domě kultury Ostrov vypadalo:


Foto: Cykloteam Ostrov


Podzimní Bahno proběhne 29. 10. 2022. Propozice jsou v přípravě. Viz Facebook pořadatele.
15. 10. 2022     0  

Pozvánka na běžecký závod Čertovský Bismarck

Zveme vás na akci nejen pro běžce, ale i pro všechny fanoušky netradičních zážitků. V rámci prvního ročníku akce Čertovský Bismarck na účastníky čekají 3 běžecké okruhy po 8 km (celkem 24 km) s celkovým převýšením 531 m. Start a cíl je před Penzionem Mašek v Chebu a trasa vás zavede lesními cestami na rozhlednu Bismarck na Zelené hoře a zpět po asfaltové cestě zpět do místa startu. Je vypsáno 6 kategorií. Občerstvení na trati zajištěno v místě startu/cíle a na rozhledně Bismarck. Po závodě se můžete těšit na afterparty nejen pro závodníky.

On-line přihlašování
Propozice (PDF)
Webové stránky akce


Jmenovité pozvánky na vyhlášení Chebského poháru 2022

Níže uvedení výtečníci nechť se dostaví dne 15. 10. 2022 v 17:00 do Nebanic na slavnostní vyhlášení Chebského poháru, aby převzali medaili za umístění v celkovém pořadí (PDF). Dále nechť se, prosím, dostaví všichni přátelé cyklistiky a Chebského poháru obzvlášť. Co na to Standa? „Poháry a diplomy bude předávat sám prezident oddílu, tak ať se všichni jmenovaní dostaví včas…“ Na viděnou :-)!


Pozvánka na „závírák“ sezóny Goofy Teamu 2022

Goofy „zavírák“ cyklistické sezóny se uskuteční 29. 10. 2022 a je to akce pro celou rodinu. Sraz je v 10:00 hod na sokolovském Starém náměstí u restaurace Koruna. Odtud se pojede na střelnici v Lomnici, kde bude připraveno občerstvení a děti si opečou vysoutěžené špekáčky. V 17:30 hod proběhne slavnostní zakončení sezóny v restauraci Koruna na Starém náměstí, kde při hudbě a rautu bude vyhlášena cena Rezavá šlapka. Webové stránky akce.