Na Blatenský vrch 2024 se vydali mladší i starší

Přes 30 závodníků se 25. května 2024 vydalo zdolat krušnohorské tratě o délce 38 km, 45 km a 71 km.

Na trati 38 km zvítězili: 1. Timm Šmehlík (do 14 let, PROFI SPORT Cheb), 2. Ferdinand Andreovský (do 14 let, PROFI SPORT Cheb), 3. Bonifác Berger (do 14 let, Cykloteam Ostrov). Mezi ženami trasu ovládla Kateřina Sloupová (TJ Plamen Chodov).

Trase na 45 km zvítězili: Aleš Trunschka (do 16 let, KL sport Most), následován zkušenými: 2. Michal Stránský (TJ Slavia Karlovy Vary), 3. Karel Krejčí (TJ Klášterec nad Ohří), 4. Oleg Huja. Mezi dívkami byla nejrychlejší Barbora Lepíková (do 16 let; Cykloteam Ostrov).

Královskou trasu na 71 km ovládl Karel Dušek (do 29 let; Kome Kraslice) přes Jakubem Šípkem (Cykloteam Ostrov) a Láďou Fabišovským (Cykloteam Ostrov).

Výsledky závodu Na Blatenský vrch 2024 (PDF)

Petr Fiala vítězí na závodě Sudety Tour 2024

Petr Fiala (Integray L27 Cycling team) vyhrál silniční závod Sudety Tour, jenž se konal dne 18. 5. 2024 v regionu Broumovska a Adršpašska se zajížďkou do polského Radkówa (viz výsledky (PDF)). Petr jel trasu 171 km na s převýšením 2 028 m (viz mapa). Závod byl součástí série RoadCup a Extraligy Masters. Podívejte se na fotoreportáž ze závodu »

Pokud Vás zajímá více o týmu, v němž Petr působí nejen jako závodník, přečtěte si rozhovor s šéfem týmu Michalem Kollertem: „[Naše] správné označení je špičkoví výkonnostní amatéři s profesionálním přístupem. Pořád máme kromě kola práci nebo prostě další činnost, která řeší naše finanční zajištění, abychom na cyklistice nebyli závislí. (…) Zapojuji i další lidi: Petra Fialu, který ukázal mimořádnou kvalitu jako závodník, a má mnohem větší úlohu i mimo sportovní stránku. Vybírá sportovní program, komunikuje se závodníky.“

Giant liga 2024 pokračuje závodem „GP – Klub Malých Pivovarů KMP“

Na plzeňské Lopatárně se konají kritéria na 1 100metrovém silničním okruhu, který se dle věkové kategorie jede 44krát až 55krát. Startuje se v 17:30, podmínkou účasti je platná licence ČSC 2024, viz propozice. Na rok 2024 platí kalendář závodů:

Zdroj: Giant liga

Na Lopatárně potkáte třeba Pavla Kodla ml. nebo Petra Fialu, viz foto Davida Ch. ze závodu „Giant liga GP INKOMO 2024“ (7. 5. 2024; reportáž):

Zostra Kolem Šindelové

Oddíl TJ Plamen Chodov pokračuje ve špičkové práci pro cyklistiky Karlovarského kraje i celé ČR a uspořádal měřený trénink Kolem Šindelové. Závodníci nejdříve zdolali zaváděcí část (19 km) ze Staré Chodovské do krušnohorské obce Šindelová, aby pak kroužili na zvlněném okruhu s jedním velmi ostrým stoupáním v nejdeckém Lesíku (18 km) (viz mapa).

Reportáž ze závodu najdete na webu pořadatele: „Účastníky, a těch bylo 39, čekalo podle kategorií 37, 55 a nebo 73 km. Na trase se brzy po startu spojily oba balíky (mládež a dospělí), ale ve stoupání do Jindřichovic se to roztrhalo.“ Čtěte dále »

Výsledky (PDF)
Fotogalerie Radka Bureše

Lumpův memoriál 2024 s úsměvem

Lumpův memoriál 2024 se uskutečnil v neděli 12. 5. 2024 jako neuvěřitelný 30. ročník. Počasí přálo, a tak na trati 3,5 km závodilo 21 dětí a na trati 6 km 25 dospělých a mládežníků. Nejrychlejší čas 25:25 min. zaběhl Tomáš Soukup, mezi ženami Irena Flynn (30:25 min.), mezi dětmi pak Jáchym Kozubek. Traťový rekord Davida Doskočila 19:46 z roku 2000 překonán nebyl.

Výsledky závodu (PDF), archiv výsledků (XLSX)

Fotogalerie (Pavel Vojta)

Na Kraslickém šípu 2024 nejrychlejší Robert Hula a Denisa Slámová

Závodu Kraslický šíp s parametry jarní klasiky se v neděli 12. května 2024 zúčastnilo přes 100 závodníků. Podíváme-li se na celkové pořadí, pak s dostatečným náskokem zvítězil Robert Hula (Integray L27) a druhé místo pro stejný tým urval Michal Kollert před juniorem Ondřejem Nágrem (SportRaces cycling team), vítězem sobotní časovky. Na sedmém místě dokončil Petr Fiala (Integray L27 / PROFI SPORT Cheb).

Výsledky závodu Kraslický šíp 2024 (PDF; online)
Reportáž

Na Kraslické časovce 2024 dominoval oddíl SportRaces Cycling Team

V rámci Kraslických dnů cyklistiky se uskutečnila tradiční Kraslická časovka. Děti do 11 let jely 600 metrů, ostatní 2,7 km a převýšením 134 metrů. Jelikož byl závod součástí Severočeské amatérské ligy (SweepSport Cup), sešlo se 72 závodníků nad 11 let a k tomu 14 dětí.

Mezi dětmi zvítězili Sebastian Markusek a Ella Křížová. Mezi staršími pak Ondřej Nágr (SportRaces Cycling Team). Ladislav Fabišovský dojel 7. se ztrátou 24 sekund.

Výsledky závodu Kraslická časovka 2024: děti (PDF), mládež a dospělí (PDF)
Fotografie: skvělé skvělé foto album od zdefryphotos

Jiří Stark zajel traťový rekord na časovce na Zelenou horu 2024

Tomáš Borolič. Foto: Team Goofy

Tradiční časovky horských kol na Zelenou horu se jela již jako 31. ročník a byla nově rozšířena o závod běžců.

Díky nově příchozím závodníkům hlavně z Team Goofy byla účast lepší než loni. Poprvé se zúčastnili i běžci a našli se dva skuteční blázni, kteří si dali oba závody – Milan Brož (LK Jasan Aš) a Patrik Pecháč (3STA).

Výsledky horských kol (PDF)

Traťový rekord má po letošním ročníku hodnotu 11:29, zajel ho Jirka Stark (Sokolovská 24 MTB), k tomu času není co dodat, lze pouze smeknout.

Pořadatelé děkují sponzorům: město Cheb a Sportflori Cheb.

Za TRI Cheb, S. Cabal

V Aši závodilo 135 bláteníků, z toho téměř polovina z Německa

Ašský bláteník, to je přeci záruka krásného počasí. Ne tak 20. dubna 2024, kdy, jak uvádí LK Jasan Aš, „Bláteník svého názvu. Závodníci, pořadatelé a fanoušci si plnými doušky užívali nízkých teplot, sněhové nadílky a všudypřítomného bláta! Pořadatelé děkují všem promrzlým pomocníkům za pomoc, mokrým a špinavým závodníkům za účast a skalním fanouškům za vytvořenou atmosféru.“

Výsledky dle tratí (PDF), dle věkových kategorií (PDF)