Jaký byl závod Kolem Šindelové 2022

Měřeného tréninku Kolem Šindelové se zúčastnilo více než 30 závodníků. Mezi muži zvítězil ve spurtu Petr Fiala (Dukla) před Tomášem Konopáskem (SportRaces), Ondrou Stránským (TJ Slavia KV) a Jaroslavem Hradeckým (SportRaces). Před větší skupinkou přijel ještě Karel Macán a za ním pak ve sprintu zvítězil Vojta Marvan před Tomášem Tvaroužkem. Tomáš k závodu napsal hezkou reportáž, z níž citujeme část závěru: „Houpavý úsek dolů lesem k Šindelové byl svižný, Vojta utáhl boty, což udělalo dojem. Také jsem je tedy trochu utáhl, abych neudělal ostudu. Ještě naposledy hezky potáhl Martin a pak už to začalo. Vysoký Němec vylétl dopředu s takovou razancí, že mě to opravdu překvapilo. Přišlo mi, že už předtím dřel dost a bude mít spíš dost, ale tohle bylo silný. Zareagovali Vojta s Mírou a já se naštěstí taky zachytil. Za mnou druhý Němec.“

Výsledky Kolem Šindelové 2022 (PDF)

Výsledky Lumpova memoriálu 2022

28. ročník běhu po stopách psa Lumpa se konal v neděli 8. května 2022. Počasí bylo výtečné, dorazilo 46 účastníků. Navíc byl závod pro mini běžce. Všichni v cíli dostali sladkou odměnu a zavzpomínali na legendárního běžeckého psa Lumpa. Vítězství obhájil Tomáš Soukup a v ženách Klára Vaňková. Na dětské trati porazil i starší borce mladší žák Jáchym Kozubek.

Výsledky (PDF)

Petr Fiala vyhrál Kraslický šíp 2022

Závod Kraslický šíp 2022 vyhrál Petr Fiala (Dukla Praha), když si poradil s trojicí závodníků z oddílu LAWI Stars – GIANT. Reportáž ze závodu najdete na stránkách RoadCycling a přečtete si Péťovy dojmy: „Není to jednoduchý, všichni si favorita hlídají, je to těžší, než když jezdíte schovaný. Líbí se mi i nepředvídatelný, jiný typ závodění než na větších závodech. Od začátku až do konce se jede naplno, poctivý řemeslo.“

Zejména si však přečtete reportáž na Facebooku PROFI SPORT Cheb: „Petr Fiala měl ambice na celkové umístění mezi nejlepšími, což mu řádně znepříjemnoval tým Lawi, který byl nejsilnější a také nejaktivnější. Stále se trhající první skupina najížděla do pátého kola ze šesti kol v necelém počtu deseti jezdců. Na horizontu v Bublavě se už vytvořila tříčlenná skupina, která si to měla rozdat o vítězství. Do posledního kola měli náskok cca 20s a nástupy dvou závodníků Lawi šli jak lavina jeden za druhým. Přesto trojice najížděla spolu ještě na rovince před cílovým kopcem. Petr nenechal nic náhodě a do cílového stoupaní už najížděl z první pozice a odpor svých soupeřů postupně zlomil. Dík patří pořadatelům z Chodova i Kraslic za velice pěkné závody.“

Výsledky Kraslický šíp 2022

Jarní Bahno 2022: návrat do bahna

Vychutnejte si reportáž o seriálu Jarní Bahno 2022, v němž se jezdilo, běhalo a bahnilo.

„V kategorii ELITE celkově zvítězil FABIŠOVSKÝ Ladislav (Cykloteam Ostrov) s 54 body před VOJÍŘem Jaroslavem (Sweep-Cyklopoint team) s 37 body a třetí místo s 30 body drží DVOŘÁK Michal (KILPI KOME KLUB).“

Výsledky Jarní bahno 2022:

Chebský aquatlon 2022

Na Chebském aquatlonu soutěžilo 24 dospělých a 3 děti. Jednoznačně zvítězil Michal Ondřej (2BWinner). Následován byl Jakubem Vyletou, Milanem Brožem a Vilémem Řepou. Mezi ženami zvítězila Nikola Fischerová před Viktorií Marinkovou a Irenou Flynn. V dětech zvítězili sourozenci Vojtovi, mezi děvčaty byla druhá Natálie Vyletová.

Fotografie: J. Mühlberger

Výsledky XC Michal 2022: Hana Odlová a Michal Dvořák

Na Michalu proběhl první závod seriálu Jarní Bahno. Zde jsou výsledky (PDF) a interaktivní jsou k dispozici na webu časomíry (průjezdy kol, diplomy, …). Na Youtube je video s průjezdem cílovou bránou.

Závod ovládli Hana Odlová a Michal Dvořák z KILPI KOME KLUB. Mezi závodníky byly značné odstupy a trasa na čtyři okruhy byla na hodinu a půl.

Fotky: Tukani

Blatenskou desetihodinovku 2022 ovládl Jan Krupička

Vážení přátelé, 21.ročník Blatenské desetihodinovky je za námi.

Detailní výsledky s časy průjezdů jsou již od neděle na svém místě na webu 10hodinovky a podívat se můžete zde (PDF). Stejně tak je doplněna fotogalerie (odkaz vlevo uprostřed).

Velké díky patří i všem co se na přípravě podíleli, zejména rolbaři Petru Vitáskovi za vynikající přípravu stop, všem sponzorům a městu Horní Blatná.