Konečné pořadí seriálu Giro Chodov 2022

Seriál měřených tréninků na silničních kolech Giro Chodov z dílny TJ Plamen Chodov je pojmem. Jeho jedenáctý ročník se na Andělské hoře vyškrábal do cíle a známo je již celkové pořadí. Připomeňme, že seriál letos čítal čtyři závody:

  1. Chodovská časovka (28. 4.) – časovka jednotlivců do vrchu
  2. Kolem Šindelové (7. 5.) – oživení historického hromadného okruhového závodu
  3. Na Blatenský vrch (22. 5.) – hromadný horský závod
  4. Na Andělskou Horu (28. 9.) – časovka jednotlivců do vrchu

Celkové pořadí (PDF)


Zdroj: Celkové pořadí (PDF)

Vyhlášení celkového pořadí poháru se uskutečnilo po závodě Na Andělskou horu v Dubině.

Základní myšlenkou pořádání společných měřených tréninků je podpora talentované mládeže a vytvoření podmínek pro závodní silniční cyklistiku všech věkových kategorií od 13 let v rámci Karlovarského kraje.


Na Andělce zvítězil Láďa Fabišovský, kadet Tomášek v závěsu

Ve středu 28. září 2022 se uskutečnil 24. ročník silniční časovky jednotlivců Na Andělskou horu. Časovka byla posledním závodem v seriálu Giro Chodov 2022. Hlavním partnerem závodu byl CUBE – Cyklosport RIK. Závoud se zúčastnilo 28 jezdců, z toho 5 žen (dívek).

První pětice v celkovém pořadí:

  • FABIŠOVSKÝ Ladislav (M49, Cykloteam Ostrov) – 16:26.9
  • TOMÁŠEK Patrik (M16, PROFI SPORT Cheb) – 16:57.1
  • STRÁNSKÝ Ondřej (M39, TJ Slavia Karlovy Vary) – 17:31.5
  • NOVÁK Filip (M18, PROFI SPORT Cheb) – 18:11.3
  • ŠKODA Jan (M39, Kasper Swix Team) – 18:29.6

Výsledky (PDF)


XC Zelená hora 2022 – závod pro nefalšované drsňáky

Trať na Zelené hoře byla v sobotu 17. 9. 2022 kvalitně zalita, aby se neprášilo, teplotu vzduchu jsme nechali stáhnout, aby se nám závodníci nezpotili, a kromě toho se musí šetřit, … topení je drahý… Přijelo 23 odvážlivců a vítězství putuje opět do Německa, tentokrát jel loňský vítěz Lukas Landgraf z SC Wunsiedlu kolo na kolo s Michalem Dvořákem z KOME, který letos tedy se ztrátou jediné vteřiny skončil na druhém místě.

Výsledky:

Díky všem závodníkům, sponzorům – městu Cheb a SPORT FLORI Cheb, penzionu Mašek za teplo a občerstvení po závodě, lesákům za vyčištění trati společně s Vaškem Větrovcem a nakonec dobrovolným hasičům z Hájů za zapůjčení elektrocentrály, bez které by nebylo cílové brány.

Za 14 dní v Lipové na závěrečné se Vás těšíme společně s Davidem Hybnerem na MTB Lipová – memoriálu Josefa Pavlovice (propozice v PDF). Tratě budou pohodové 15 km a 25 km.

V kalendáři si pak zaškrtněte datum 15. 10. 2022 – v tuto sobotu proběhne letos trochu uspíšené vyhlášení Chebského poháru a Poháru KV kraje v triatlonu v místě k tomu stvořeném, a to v Nebanicích.

Za TRI Cheb
Standa Cabal


V Aši zvítězil bývalý polský reprezentant Wojtek Bystryzcki

Dne 4. září 2022 se i díky slunečnému počasí sešlo celkem 43 závodníků, aby v rámci Ašské časovky zdolali vrch Háj v Aši. Mezi dospělými se objevil a zvítězil s časem 17:09 i přes spadlý řetěz bývalý polský reprezentant Wojtek Bystryzcki. Traťový rekord Jana Beránka 16:57 z roku 2017 ale zůstal neohrožen. Na dětských tratích zvítězili Karolína Burešová a Šimon Schmied.

Výsledky (PDF)
Foto