Hračky pro trénink (Nokia, Garmin, Polar)

Global Positioning System, zkráceně GPS, je vojenský polohový družicový systém provozovaný Ministerstvem obrany USA.
Global Positioning System, zkráceně GPS, je vojenský polohový družicový systém provozovaný Ministerstvem obrany USA.

O tréninkovém deníku vedeném na internetu zde na Bikerech už psal Tomáš Linhart (MyTreneek = ideální tréninkový deník). MyTreneek je univerzální deník pro desítky různých aktivit. Po tréninku si večer sednete k počítači, za minutku vyplníte, přečtete si aktivity ostatních a hotovo. Já dnes začnu dvoudílný článek o tréninkových denících, které stojí a padají s nějakou technickou hračičkou (Polar, Garmin, Nokia). Ve druhém díle se rozepíšu o deníku pro telefony Nokia s operačním systémem Symbian a modulem GPS, které umí používat aplikaci Nokia Sports Tracker (instalace, používání, zkušenoti). Pokračování článku


Mytreneek = ideální tréninkový deník

Mytreneek (nový vzhled)
Mytreneek (nový vzhled)

Slovo mytreneek [majtreník] je jakási zkomolenina, ale o to se tu nejedná, ptáme se hlavně, co MyTreneek nabízí, a určitě toho není málo a nejen pro cyklisty.

Mytreneek je tréninkový deník, který užívá již na tisíc sportovců z naší republiky + pár Slováků (i když asi 350 aktivních, tedy, ne jen že se registrovali, ale celkem pravidelně ho vyplňují), což už o něčem vypovídá. Pokud si vzpomínám, získal i titul za nejlepší tréninkový deník v ČR. Pokračování článku


Podzimní blaho

Doufám, že se mi optimistický název dalšího dílu tréninkového deníku nevymstí (minulý díl; MyTreneek). Cyklistika pro mě o prázdninách byla chlebem i vodou. Podle toho to také vypadá a mně to jezdí jako už dlouho ne. Když to vezmu stručně, tak můj plán je jet 5. září Antala, 12. září Sudety, 19. září Praha-Vary-Praha v barvách Team Cube, 20. září Zelenou horu, 26. září Říjnový bike, 27. září (nejistý termín) Andělku a pak se uvidí. Chtěl bych stihnout vyšetření u doktora Martínka. Chci ještě trénovat s Vikiho tréninkovou skupinou, ale i na bajku po Slavkovském lese. (Napsáno 4. září)

Technická poznámka: tréninkový deník si píšu primárně do MyTreneeku, v němž jsou i odkazy na tréninkové záznamy z telefonu, které obsahují fotky a videa. Fotky si můžete uložit tak, že na ně klepnete pravým tlačítkem a dáte „Otevřít v novém okně“, takže se načte jen obrázek a nic jiného, bez vizuálních efektů, a jde to uložit. Jelikož mám nový mobil se skvělým fotoaparátem, fotím hodně, takže se koukněte!

Pokračování článku


Fišiho duben a květen

Zveřejňuji další díl svého tréninkového deníku (předchozí díl), spíše bych řekl pověstí z Kostelní Břízy. Napříště už to budu asi zveřejňovat průběžně. Jinak je to zase tak, že během školy jsem jednak líný sportovat a jednak na to nemám čas. A pak to takhle dopadá. Bohužel zápisy v deníku jsou stručné.

Pokračování deníku je v Fiši & prázdniny 2009. Přidám fotky z tohoto období z mobilu; popisky po kliknutí.
Pokračování článku


Snad ta váha spadne

Navazuji na poslední díl svého tréninkového deníku Podzimní vrtochy. Poznámka: tento článek nebudu doplňovat – až zase zhruba po měsíci pošlu, co jsem konal.

28. 3.Pražský půlmaraton (TV záznam, kde mě zahlédl Viki: Viděl jsem tvou hlavu, ďábelský škleb…) Časy viz obrázek níže. Možná to někdy popíšu více, nyní telegraficky. Největší chyba byla to, že jsem na startu stál na konci prvního balíku, takže přede mnou byly stovky lidí. Během závodu mě předběhly jedině běžci štafet. Prvních pět kilometrů bylo… jak to říct cyklisticky… prostě jako když na závodě Kola pro život stojíte vzadu :). Předbíhal jsem, kde to šlo. Myslím, že na první pětce bych byl schopen běžet rychleji než 3:53 min. na kilometr (ostatně další dvě pětky jsem dal lépe). Jinak při běhu jsem měl většinou super pocit, že letím, jen občas jsem cítil, že zpomaluji, a to jsem hned zkoušel nárazově zrychlit a udržet to.

Fišiho půlmaraton 28. 3. 2009
Fišiho půlmaraton 28. 3. 2009

Pokračování článku


Podzimní (zimní) vrtochy

ZelenA je tady další díl mého tréninkového deníku. Navazuji tam, kde jsem loni skončil. Jak uvidíte, když se podíváte na konec článku, podzim pro mě byl odbobím nicnedělání, stejně jako konec roku. To se projevilo v nakynutí mých energetických zásob, které, doufám, zmizí s jarem. Po dokončení zkouškového období ve škole mě čekaly téměř tři týdny volna, což jsem plánoval využít jak jinak než sportovně. To se povedlo i nepovedlo. Přede mnou je jeden nejistý výlet do Alp a jedno snad úplně jisté soustředění v Chorvatsku. Určitě si chci ještě zaběžkovat. A pak jaro a najíždění. Už zítra ale začíná škola, takže dobrému tréninku bude vystavena nejméně žlutá karta. Pokračování článku


Sokolovské Critérium Internacionale

Možná to víte, možná ne, ale již několikrát se v úterý v 17:30 sešla okolená partička mafiánů (foto) na velkém parkovišti před jezerním koupalištěm Michal v Sokolově a rozdala si to v kritériu na 50 kol.

Trasa,

Pokud máte zájem o kvalitní úterní trénink, podívejte se do Vikiho tréninkového deníku na CKTBB.CZ, kde jsou aktuální informace (např. vzhledem k počasí). Cyklistí po kritériu obvykle pokračují na další tréninkovou štaci, třeba do tělocvičny.


Fazóna je tu

Předchozí díl tréninkového deníku.

3. 9. – závodní středa na březové (výsledky), pak jídlo. Závod… jel jsem s plnými střevy, takže jsem hned po závodě musel zaletět do křoví. Vojta Marvan rulez, jak jinak to říct. Zpočátku jsem jel s ním, šest kol. Pak zrychlil v kopci, pomalu a plynule, díra narostla, až byl fuč. Pak po nějakých kolech na mě počkal, že jsme dokonce spurtovali na krev, vyhrál o půl kola. OK, jedeme dál a po 30 metrech začíná spurtovat znovu, zatímco já těžko popadám dech. Takže jsem to glosoval slovy, že těžko závodit s někým, kdo spurtuje až k vodárně. Vojta je charakteristický tím, že jezdí často ve stoje, jelikož mu to vyhovuje, ačkoliv to dle učebnic ubírá energii. Za námi jezdil Pepa Kodl a Jindra Lát. Pavel Kodl bohužel asi prasknul drát, což já taky a dokonce dvojnásobně. Takže – sháním levná, lehká kola pro drtiče, co váží 85 kg, takže PEVNÁ. Míra v přípravě na Kuřim nejel, Honza J. dnes daroval krev.

Závod se mi líbil. Ideální by bylo na něj navázat tréninkem na bajku, už netřeba žádné závodění, anebo se projet před ním, jako to udělal Vojta.

K trati. Podle mě to dnes nebylo kritérium nebo bodovačka, ale prostý XC závod. Nebo se mýlím? (Nevím, jak divoce se spurtovalo za mnou.) Na to by totiž byla třeba jiná než kopcovitá trať, kde všichni jedou pořád na maximum, takže ani nemohou pořádně zrychlit. Byla by třeba rovinatá trať, ideálně založená na dětském okruhu Březovského bajku nebo postavená někde u cyklotrialu. Myslím, že teď je ideální doba na zkoušení ideální tratě. A vůbec, mě by nevadilo závodit každý týden na jiné trati. Tak, to je můj příspěvek do diskuze. Doufám, že Honza Vokáč najde pomocníky (Pepa Kodl by byl ideální :) (dnes měl správné připomínky) a neztratí chuť do pořádání.

Pokračování článku


Trénink se sluncem v zádech

Kráska a zvířePořád jsem si nekoupil ten tachometr, takže údaje o vzdálenostech jsou v tomto mém tréninkovém deníku trochu orientační (předchozí díl).

Další díl = Fazóna je tu.

29. 7. – 120 km, na 100. km průměr téměř 36 km/h! Pekelný trénink s Vikim, Davidem a Ontym. Do Frantovek odbočili Pavel Kodlík a Martin Imrich (proč?), Pavel Kozlík regeneroval po 24hodinovce. Chudák Péťa měl taky regenerovat po víkendu, ale statečně si s námi dal tu těžkou písemku přes: Frantovky – Luby – Německo – Klingoš – Sokolov. Ty kopce… a ty roviny. Valili jsme tam i tam. Do kopců jsem byl dnes silný, většinou jsem dokázal udržet tempo a ke konci zrychlit více než ostatní. Po cestě byly fakt prďáky. Viki je hubenej, že se mi na něj i pěkně koukalo zezadu. Prý ho z nějaké Audiny plácly nějaké slečny přes zadek, když jsme jeli za kamionem se dřevem v Šabině! David je taky borec, to je síla. No a co dál napsat, to se prostě musí zažít. K Evě jsem si dojel pro dávku energie a v klidu se dostal domů. No a za chvíli vyjíždím (je středa, píšu dnešek = úterý) na další trénink, kde bude i BrillMíra, takže to bude bolet ještě více.

Pokračování článku


Radek Krummer ml. 21.4.-27.4.

100_19421.jpg

Tento týden: 640 km
Celkem: 8840 km

Neděle 27.5.: 120 km
Dnes jedu kopce ve Slavkovském lese. Vyjíždím na Bečov, kde odbočuji na Mirošov, dále Krásno azpět do Bečova, pak kopce např. Novou Ves, Kladskou, Mnichovák, Vodnou…
Příští týden se chystám ze závodů na Lopatárnu a v neděli na pohár do Benešova nad Ploučnicí.
Pokračování článku


Radek Krummer ml. 14.4.-20.4.

Neděle 20.4.: 120 km
Dnes je na programu Akademické mistrovství s hromadným startem. Závod má 90 km, jede 8 okruhů a cíl je na kopci, kde poslední desítky metrů jsou po panelce při stoupání až 20% ( dojezd mi trochu připomíná kopec z Březové k vodárně). Při závodě se hodně nastupuje a já se snažím chytat nástupy, což se mi daří. V posledním kole asi tak 2 km do cíle nastupuji ve stoupání a zůstává nás vpředu jen 6. To platí až do 300m před cílem, kdy 2 závodníci nastupují a já na nic nečekám a atakuji také, doslova prolítnu mezi nimi a ani prudký dojezd mě nezastaví. V posledních metrech mám dostatečný náskok a už si mohu užívat vítězství Akademického mistrovství ČR. Tímto vítězstvím si zajišťuji start na mistrovství světa v Holandsku.
Pokračování článku


Už moc nefrčím

Předchozí díl mého tréninkového deníku se jmenuje Už frčíme, což ve spojení s titulkem tohoto článku o něčem vypovídá.

Pokračování je v Trénink se sluncem v zádech.

11. 6. – S Honzou Sokolem na silničkách do Pramenů, po trati Okolo Mariánek, a přes Rovnou zpět, tak 100 km. Běžec Honza se sice bojí z kopce, ale nohy má silné jako bék. Já byl doma hotovej, on v pohodě :). Doufám, že to bylo proto, že jsem mu tahal špice.

10. 6. – s Evičkou podél řeky k Tesku a přes Hory zpět, pak řekla, že už na kolo nesedne, tak jsem jel přes Lobzy domů a docela to odsejpalo, asi tak těch 65 km dnes.

8. 6. – O pohár starosty Sokolova, 1. místo příchozí, čas 27:15 (díky za změření Péťovi Šmídovi; ve výsledcích budu mít zřejmě o minutu více). Fyzička nic moc, ale nějaký ty dlouholetové schopnosti se našly, a tak jsme porazil i dalších příchozího Tomáš makoně, který letěl na bajku se silničními plášti (a koly) a hrazdičkou. Kili st. píchnul nejen v první jízdě, ale i v jízdě náhradní. Akce to byla dobrá, až na čekání, ale toho se nejde u časovky nijak zbavit. Ukázala se spousta různých zajímavých lidí. Mám pocit, že nám, co jsme jeli poslední, foukalo více než těm před námi (ale jen o málo více). Jel jsem do Sokolova, pak zpátky domů, pak zase tam, závod a domů, celkem odhad 77 km.

7. 6. – nakonec jsem nevydržel a přihlásil se. Na učení se morál nemám, čekám na výsledek jedné zkoušky. Chjo. Závod byl fajn, podle mě zatím nejlepší trať. Náročný byl nejen výjezd, ale i sjezd! Já valil takové bomby, že jsem se až bál. V zatáčce na louce u diváků jsem brzdil co nejpozději a jednou mě kolo vyhodilo ze sedla, jak jsem to klopil) a musel jsem naskočit za jízdy. Samozřejmě mi všichni dobří ujeli, jel jsem si své tempo, které mě bezpečně dovezlo do cíle.

6. 6. – silnice – KB – Čerňák – zpět na Březovou – Sokolov – Loket – Vary – Stará Role – Chodov – obchvat – Sokolov – KB. Jsem rád, že jsem dojel domů. Potřebuju trénovat a budu dobrej. Letos toho už ale moc nestihnu :/.

3. 6. – běh 7 km, bolí mě lýtka, asi mám už zarostlé vazy a šlachy.

29. 5. – běh Petřiny – Bohnice, odhadem 1:40. Ty moje adidasky mají odvětrávání z boku. Z té větrací konstrukce mám ale pěkné puchýře! Nechápu, jak to mohli pustit do výroby :/.

28. 5. – běh v oboře Hvězda, šest kiláků v kuse po té dlouhé rovině, celkem tak 9-10 km.

26. 5. – běh hodinu v oboře Hvězda, ke konci mě bolelo koleno–takhle maraton nikdy neuběhnu.

23. 5. – běh KB – Kamenice – Lobzy – Novina – lesem dolů – k silnici – směr hrušková – doleva Michal – areál Zdraví – Koupaliště – Evička. Tam jsem do půl dvanáctý dělal počítačoviny a pak domů Evička autem. Běžela se mnou Ejma. Honzu Sokola jsem náhodou nepotkal.

22. 5. – 85 km bajk, trasa: KB – Kamenice – Lobzy – Milíře – Třídomí – Dvory – Loket – podél řeky – Diana – trasa ČP XC KV – podél řeky – Staré Sedlo – Michal – Eva – KB. Domů jsem dojel taktak, Evička mě naštěstí občerstvila, a Viki nás s Pavlem a Vaškem táhl z Varů. Trať ČP je výborná, z některých úseků jsem měl mokro v kalhotech. Viki napsal: „Fiši jezdí z kopců jak buldozer a kameny a kořeny jako kdyby ani neviděl.“ Díky! To mě moc potěšilo. A Viki zas táhne jako lokomotiva.

21. 5. – mezi dneškem a posledním zápisem moc tréninku neproproběhlo, prootže jsme měl jiné starosti a byl jsem i částečně líný. Psal jse, bakalářskou práci, učil se, dělal domácí úkoly, připravoval časopis Sociál. Mylsím si, že by do toho sport zakomponovat šel aneb proč si nejít k večeru zaběhat. Nevím, proč to nedělám. Možná jsem ad absurdum doklad toho, že muži nuemí dělat více věcí najednou. Nebo mě sport nebaví, pokud není dělán pořádně. Nevím. V té mezidobě jsem tedy odjel Ašského bláteníka, jednou zaběhl 17 km do Bohnic a zpět z Petřin, a to je asi vše.

Před několika dny jsem Honzovi J. říkal, že nemám na sport absolutně čas, ale to se teď změní. Do začátku týdne, kdy proběhnou státní bakalářské zkoušky, mám 25 dnů. Pokud vše proběhne jak má, tak tu dobu budu mít jen na učení se na ty bakalářky. Pokud ne, budu muset znovu psát test z ekonometrie, který jsme včera napsal dost špatně, ale výsledek ještě neznám; to bych se musel ještě pekelně učit ekonometrii, protože kdybych to nedal, byl by to průšavih. Každopádně, objektivně a střízlivě řečeno, (si myslím) na trénink čas mít budu. Ne na extra kvalitní, ale 2-3 hodinky denně bych tomu nízkointenzivně dávat mohl. Představuji si to tak, že ráno vstanu brzo, odsportuju a zasednu k učení, k tomu málo jídla. A tak několik týdnů. Není to krásný plán? Je. Škoda, že dnešní plánovaný začátek neproběhl – byl jsem línej. Takže sledujte tento článek a uvidíte sami, jak to půjde dál.

13. 4. – ze sportu nic (alepsoň se snažím nejíst), jen chci říct, že ani nyní, před dvanáctou večer, nemohu ani pořádně vstát od počítače, jak mě bolí nohy, a to jsem je mazal Fastum gelem. Jezdil jsem po poli v traktoru a dělal DÚ z ekonometrie. Koukal jsem na Mírovo fotku a musím říct, že jeho kolo je opět o něco lepší! Nové kotouče, nová kola, nová kombinéza, nové boty (v tomto ohledu se dotáhl na mě :).

Hardcore Sport Kostelní Bříza v akci

HCS Gang v akci; více fotek

12. 4. – napíšu o tom asi delší článek, tak jen stručně. Už delší čas netrénuji, jelikož mi na to nezbývá čas. Dnes se jela časovka XC Bahno, ale ne ze Sedlečka. Jelo se ze Staré Role do Čankova přes Novou Roli. Trať byla dost krátká, 10 km. Bahnitá po dešti byla dost, obsahovala jeden prudký a docela dlouhý lesní kopec a nakonec i výtlač a dále technicky náročné bahnité sjezdy i roviny. Byla to však slabá nahrážka standardní trati. Po startu časovky ve 12 hodin mě ve tři čekala Sokolovská hodinovka aneb kroužení na běžeckém stadionu po dobu jedné hodiny. Předtím jsem ale musel sehnat klíče od auta, které jsem spolu s bundou dal Mílovi, který ale – což jsem nevěděl – plnil funkci sběratele kostí mlíka. Dana jsem se zeptal, zda-li by mu zavolal, protože sháním bundu s klíči – což se mu moc nechtělo. Tak jsme s Matějem jeli za Mílou, který nám řekl, že ty věci dal Danovi… hmm. Z hodinovky jsme na vyhlášení do Sedlece nejeli, jelikož jednak bylo pozdě a jednak prý nebylo o co stát, jelikož to prý bylo celé nějaké divné (nebylo kam dát kola, guláš nebyl, ceny nebyly, moc dlouho se čekalo, chaos).

Pokračování článku