Vyhlášení Poháru KV kraje v triatlonu 2020 se odkládá

Vážené sportovkyně a sportovci, 

se štěstím se letos podařilo připravit do Karlovarského poháru v triatlonu několik krásných závodů a za daných podmínek můžeme být rádi, že to vyšlo alespoň takto. Nicméně nevypadá pravděpodobně, že bychom mohli ještě v tomto roce uspořádat slavnostní vyhlášení v Papírně, na jaké jste z minulých let byli zvyklí. Gratulujeme tedy prozatím takto na dálku všem vítězům i zúčastněným a jakmile to bude jen trochu možné, budeme Vás informovat o dalších plánech. Držte se!


Pohár KV kraje v triatlonu 2020: konečné pořadí

Pohár Karlovarského kraje v triatlonu čítal v roce 2020 šest závodů: Krásenský duatlon, Ašský triatlon, Krásenský triatlon, Železný dědek, Kiwi muž a Velká cena Sokolova. Krásno dvakrát, ano, asi dobrý oddíl.

A nyní je zde konečné pořadí po celoroční dřině: celkové pořadí poháru 2020 (XLSX). Připomínky k výsledkům směřujte na: broz.peta@seznam.cz. Zde je přehled medailových pozic (vyfiltrováno z Excelu):


Foto: Ašští bajkeři


Vlna pomoci pro Karla Duška, jemuž po pádu ukradi kolo na svěťáku v Prachaticích

Karel Dušek po pádu v Prachaticích

Karlovarský triatlonista Karel Dušek, jenž letos promoval na Českém vysokém učení technickém, předvedl během sezóny parádní formu. Poslední dva závody se jej však držela smůla. Na Českém poháru xterra v Šindelové musel pro zimu odstoupit. A na světovém poháru xterra v Prachaticích – zde si dovolím ocitovat z Karlova Facebooku:

„Co k tomu napsat… asi jen to, že jsem rád, že jsem naživu a celkem pohromadě. Plavání bylo nad očekávání, když jsem vylezl na třetí pozici, na kole jsem se pohyboval kolem 5. až 6. místa. Kousek za polovinou trati v jednom ze sjezdů jsem měl ovšem vážný pád. Nechci obvinovat závodníka, co jel za mnou, ale myslím, že mi najel na zadní kolo a celkem mě mrzí, že ani nezastavil, když viděl, že jde o těžkou nehodu. Velký dík patří Jakubovi Merle, který mi zavolal pomoc. Takže letos je se závody pravděpodobně konec…“

Neuvěřitelné je, co se dělo poté. Karlovo kolo (hardtail Scott) se do sanitky nevešlo a než se pro něj pořadatelé dostali, někdo jej ukradl.

Následně Karel zřídil transparentní účet č. 2701863713/2010 (zde je přehled příspěvků) za účelem posbírání příspěvků na pořízení nového kola. Z Karlova Facebooku můžete sledovat vlnu pozitivních reakcí na jeho podporu. Přidejte se!


Foto: archiv KD


Pohár Karlovarského kraje v triatlonu 2020 - pořadí po 6. závodě. Finální výsledky celoročního poháru budou následovat.
13. 9. 2020     0  

XTERRA Šindel Cup přiláká na neděli nejlepší světové triatlety

V neděli 30. srpna bude opět natažen na Tajchu v Šindelové barevný koberec vedoucí z vody k cyklistickému depu. Opět se bude závodit ve všestrannosti. „Letošní rok jsme se stali součástí Českého poháru Xterra Czech Tour 2020,“ upozornil Jakub Merle, ředitel závodu. I proto jsou na startovní listině jména těch nejlepších českých závodníků. Mezi ženami jsou to například Helena Karásková, Jindřiška Zemanová a Janica Dubcová. V mužích pak dominuje Karel Dušek a jeho konkurenti jako Martin Gebhart (GER) a Filip Eberl.

Celkový počet přihlášených je momentálně 101 závodníků, tedy je se na co těšit a nebude nouze o napínavé souboje.

Helena Karásková Erbenová

Pro diváky je připraven program plný zábavy, hudby a dokonalé moderace v podání Davida Cihláře.

Závod nabízí dvě startovní kategorie. Original, těžší a technicky náročnou variantu na distancích 1 200 m plavání, 32 km horská cyklistika a 9 km terénního běhu. Hobby kategorie je určena pro širokou veřejnost a juniory, 200 m plavání, 16 km cyklistika a 1,5 km běhu.

Kompletní informace na: www.sindelcup.com.

Karel Dušek

Bodenského triatlonu se zúčastnilo 72 jednotlivců a 21 trojčlenných týmů. Zde jsou výsledky - jednotlivci, týmy (PDF). Vyhrál Vítek Brožek (KOME klub Kraslice) a v týmech Jindřich Stuchl/ Jan Děbnár / Tomáš Masopust (TJ Baník Krásno).
23. 8. 2020     0  
Triatlon Dřevěný člověk se v roce 2020 neuskuteční: "Náš oblíbený Dřevěňák se letos z pochopitelných důvodů neuskuteční. Kvůli současné situaci je uzavřeno tradiční místo konání - areál Jachtklubu Cheb. Zároveň bude probíhat rekonstrukce přístupové komunikace. To vše znamená, že máte více času na kvalitní přípravu a v roce 2021 se na Vás znovu budeme těšit!" Zdroj: Lagarde Spedition
8. 5. 2020     0  

Pohár KV kraje v triatlonu 2020 nově i pro děti do 15 let

Pohár Karlovarského kraje v triatlonu je celoroční soutěž samostatně pro dospělé (9 závodů) a nově i pro děti do 15 let (6 závodů). Poháru se účastní široká veřejnost – začátečníci, výkonnostní amatéři i závodníci. Pohár je „otevřen“ pro všechny účastníky bez rozdílu bydliště či klubové příslušnosti.

Logo nového dětského poháru

Další informace

Seznamy závodů

Pohár Karlovarského kraje v triatlonu (dospělí)

DatumNázevMísto
18. 4. 2020Krásenský duatlonKrásno
14. 6. 2020Ašský triatlonStudánka u Aše
4. 7. 2020Krásenský triatlonKrásno
25. 7. 2020Železný dědekkoupališti Lido v Hamrníkách u Mar. Lázní
1. 8. 2020Kiwi mužKarlovy Vary - Rolava
15. 8. 2020Velká cena SokolovaSokolov

Dětský pohár Karlovarského kraje v triatlonu

DatumNázevMísto
21. 3. 2020Chebský aquatlonCheb
18. 4. 2020Krásenský duatlonKrásno
8. 5. 2020Merklínský duatlonMerklín
14. 6. 2020Ašský triatlonStudánka u Aše
4. 7. 2020Krásenský triatlonKrásno
15. 8. 2020Velká cena SokolovaSokolov