Z Chebu do Waldsassenu na kole či po svých

Loreta ve Starém Hrozňatově. Foto: www.hrady.cz
Loreta ve Starém Hrozňatově. Foto: www.hrady.cz

Klub atletiky SKP Unionu Cheb se rozhodl po dohodě s organizátory 9. ročníku Městského běhu ve Waldsassenu a organizátory běhů v Františkových Lázních, p. Zdeňkem Dančem a p. Milošem Škorpilem, běžeckým PIM klubem Františkovy Lázně a Běžeckou školou p. Miloše Škorpila uspořádat společnou sportovní akci při příležitosti oslav 20 let pádu železné opony. Pokračování článku


Na podzim se běhá!

Je libo trochu (jiného) pohybu? Zde je přehled podzimních krosů v našem Karlovarském kraji. Vybrakováno ze stránek maraton.cz, odkazy vedou tamtéž. Aktualizace 12. 9. o 2 závody, díky M. Ficenecovi.

bota


Změří délku a ukáže výškový profil, takový je nový cykloatlas

CykloserverNa českém Internetu se konečně objevil nástroj, který zvídavým a hračičkovským sportovcům umožní pořádně si změřit trasu. Turistický cykloserver.cz má totiž svůj cykloatlas. V něm si můžete svou trasu nakreslit v libovolném měřítku a aplikace vám ukáže délku a profil. Vyznačené body na mapě můžete pojmenovat, aby se vám jména následně zobrazila ve výškovém profilu.

Ukázka

Kliknutím si můžete zvětšit vyznačenou trasu běhu. Začal jsem v Kostelní Bříze, na Kamenici potkal hochy z TBB a na Krudumu základy nové telekomunikační věže a rozhledny. Po brutálním sešupu dolů, který se dá mimochodem i vyjet na kole, následovalo další klesání na Hruškovou a pak rovina okolo jezera Michal. Trasu jsem si naklikal–během klikání můžu měnit meřítko mapy a mapu posouvat. Výškový profil se ukáže po kliknutí na tlačítko, zmizí po kliknutí na samotný grafík. Trasa má 23 km.

Běh

Jako druhý příklad jsem vyznačil hypotetický kopcovitý silniční trénink. Vidíte tam Aschberg a Přebuz… 70 km.

Cyklo

Za tip na tento nástroj děkuji svěřenkyni J. Sokola.


Pražský půlmaratón (doplněno o reportáž ze závodu)

Včera se uskutečnil už desátý ročník pražského půlmaratónu. Závod, který začínal i končil na náměstí Jana Palacha (u Rudolfina), zahájili společným stiskem spouště startovní pistole prezident Václav Klaus a vítěz SP v běhu na lyžích Lukáš Bauer.

halfmarathonstart.jpg

Sokolovský běh reprezentovaly oddíly HCS Kostelní Bříza, Ultrasport Sokolov a AK Sokolov a další fandové běhu z regionu. Nejlépe se umístil Honza Sokol s časem 1:17:31. Ani nevim, jestli vám mám prozrazovat umístění, protože to je fakt síla. 56. místo. Gratulace! (Jenom to pití piv bude muset vylepšit :P)

Puchýř Péti Maška

Péťa Mašek od 4. km

Hardcore Sport Kostelní Bříza představil své elitní závodníky (v HCS jsou všichni elitní) Martina Pánka, Péťu Vůjtěcha a Péťu Maška. Všichni se vešli do první tisícovky, patřili tedy mezi zhruba nejlepší šestinu. Vujo zaběhl závod ve vynikajícím čase 1:29:14 a obsadil tak 294. místo. Já jsem si mírně vylepšil osobák na 1:34:57 a obsadil jsem 554. místo. No a Máša by mi byl v patách, pokud by neměl vinou vysokého startovního čísla velký handicap. Nakonec měl čistý čas 1:37:08 a vybojoval tak 937. místo.

Za Ultrasport reprezentovali Petr Szász (601. @ 1:36:20), Jirka Hůrka (655. @ 1:37:12), Víťa Chocholouš (1049 @ 1:42:11) a Jirka Královec (1418. @ 1:47:08). Pokračování článku


V Sokolově hodinu do kolečka, kdo vydrží déle?

HodinovkaJedním ze závodů, které budou soupeřit o pozornost cyklistů v sobotu 12. dubna, je i třetí ročník Sokolovské hodinovky. Tu na sokolovském atletickém stadionu pořádají od 14:00 hod. sokolovští atleti (AK Sokolov). Dále už z pozvánky od Honzy Sokola.

Na tento mítink jsou zváni jak sportovci, tak široká veřejnost, která se jistě nudit nebude. Součástí mítinku je totiž stejně jako vloni tzv. Cooperův test, 12-ti minutový běh na dráze, který je určen úplně pro všechny – od dětí, přes hobby sportovce až po trénované běžce. Diplom s výkonem a hodnocením zde po absolvování celého běhu dostanou úplně všichni.

Závody budou opět probíhat za hudebního doprovodu, který bude závodníkům pomáhat při „nekonečném“ zdolávání okruhů a divákům bude jistě zpříjemňovat hlasité skandování a povzbuzování svých favoritů. O vzpružení závodníků i diváků se jako obvykle postará občerstvení U Špíry a firma Enervit.

Závody budou měřeny čipovým systémem a každý závodník bude mít na výsledkové listině časy jednotlivých okruhů! Proto Vás prosíme o včasné přihlášení na internetové adrese www.atletika-sokolov.com, kde najdete všechny potřebné informace. Termín ukončení přihlášek 10.4.2008 se nezadržitelně blíží!

Přesný časový rozpis je v propozicích (PDF). A co my, bikeři? Kdo z vás si dá časovku ve Varech a pak ještě hodinový běh?


Pivní maratón — díl druhý, pivní skauti

Minulou neděli se jako součást běžeckého víkendu konal první ročník sokolovského pivního maratónu. Páni dělali samé chlapské věci jako pití piva, krkání, plivání a zvedání těžkých věcí. K tomu si ještě zaběhli 1000 a 1200 metrů. Zde je obrazové svědectví.

01sokol.jpg
Ředitel závodu. Vypsal si závod, který měl později vyhrát…
Pokračování článku


Běháte? Tak si to změřte a zapište

běžecPro anglicky hovořící tu mám dokonalou nabídku. Stránka MapMyRun.com nabízí ve spolupráci s mapami od Google třeba toto:

  • Rychlé a snadné zakreslování uběhnutých či ujetých tras do mapy a automatické měření vzdálenosti, spálených kalorií, možnost uložení trasy a sdílení s ostatními, prohlížení v pohledu ze satelitu, ve 3D, ve výškovém profilu atp.
  • Vedení tréninkového deníku

Představte si, že jedete do Paříže a že si tam chcete zaběhat. Ale kde? Naštěstí někdo před vámi využil služeb MapMyRun, zaregistroval se a zaznamenal jeden ze svých běhů po Paříži. Vy se na něj a na ostatní podíváte a jeden si třeba vyberete.