V Chodově bude tuto sobotu zahálena závodní sezóna roku 2024

V neděli 21. 4. 2024 zahájíme cyklistickou sezónu v Chodově klasickou časovkou ze St. Chodovské do Tatrovic (časovka byla kvůli počasí zrušena).

Jedná se o měřený trénink, který bude součástí seriálu Giro Chodov (propozice Gira v PDF) a Poháru CKK.

Další závod bude hned za týden 28. 4. 2024 a to úplně nový závod XC horských kol v SHORT Tracku v nové lokalitě ve středu města, kde by měl být i doprovodný program a párek v rohlíku, nebo palačinka v ceně startovného. Viz propozice (PDF)

Pak už v květnu budeme pořádat sérii měřených tréninků do Gira a Poháru CKK; Kolem Šindelové (PDF) a Na Blatenský vrch (PDF) na nové trati, viz propozice pod uvedenými odkazy.

V červnu bude tradiční závod XC Chodovský bike na klasické trati u Vintířovského potoka. Do Gira by se také měla počítat, po dohodě s L. Killingerem časovka ligy masters, kde bude umožněn start i mládeži od st. žáků. Časovka by se měla uskutečnit 22. 6. 2024 a největší pravděpodobností na uzavřené trati Lomnice – Liapor Vintířov a zpět. Propozice budou vyvěšeny na webu plamenchodov.cz, jakmile budou k dispozici.

Dalším klasickým závodem bude 31. 8. 2024 Chodovský bikemaraton. Tentokrát ve výjimečném letním termínu, jelikož město Chodov na zářijový termín chystá velikou oslavu vzniku města a v ten den bude probíhat ve městě tolik akcí a bude přeplněné návštěvníky, takže bychom se v tom chaosu s naším závodem ztratili. Na závěr sezóny uspořádáme klasickou časovku Na Andělskou horu (PDF), kde po závodu proběhne celkové vyhodnocení Gira Chodov 2024.

Tak to jsou závody a měřené tréninky, které nabízíme široké cyklistické veřejnosti k účasti na nich, sledujte náš web, Facebook a přihlašujte se. Velmi se těšíme, že se opět po nějaké době potkáme.

F. Nádvorník, předseda TJ Plamen Chodov, z.s.


Giro Chodov 2024 čítá dvě časovky a dva hromadné tréninky. O kopce nouze nebude

Seriál silničních měřených závodů Giro Chodov nedoznal oproti roku 2023 změn, a tak se cyklisté mohou těšit na dvě horské časovky, jeden hromadný horský závod a jeden hromadný závod, který s výškovými metry také šetřit nebude. Propozice budou postupně uveřejňovány na webu pořadatele TJ Plamen Chodov.

DatumNázevMísto
21. 4. 2024 Chodovská časovkaStará Chodovská
8. 5. 2024 Kolem ŠindelovéLesík
25. 5. 2024 Na Blatenský vrchStará Chodovská
29. 9. 2024 Časovka na Andělskou horuDubina, směr And. hora

Zhodnocení Gira Chodov 2023

TJ Plamen Chodov zhodnotili jarní část Gira Chodov 2023: „Na ‚plazivci‘ se trousily ještě čtyř až pětičlenné skupiny, ale i ty se nakonec začaly rozpadat. Na vlastní oči jsem viděl účinkování L. Fabišovského (Cyklotem Ostrov), který v polovině stoupání do Perninku čelní skupině odjel a vytvořil si náskok, se kterým pak dojel do cíle. Ondra Stránský (TJ SlAvia K. Vary) se pral statečně a tak si nakonec vybojoval celkově 2. místo před juniorem Patrikem Tomáškem z PROFI SPORT Cheb.“ (úryvek)


Konečné pořadí seriálu Giro Chodov 2022

Seriál měřených tréninků na silničních kolech Giro Chodov z dílny TJ Plamen Chodov je pojmem. Jeho jedenáctý ročník se na Andělské hoře vyškrábal do cíle a známo je již celkové pořadí. Připomeňme, že seriál letos čítal čtyři závody:

 1. Chodovská časovka (28. 4.) – časovka jednotlivců do vrchu
 2. Kolem Šindelové (7. 5.) – oživení historického hromadného okruhového závodu
 3. Na Blatenský vrch (22. 5.) – hromadný horský závod
 4. Na Andělskou Horu (28. 9.) – časovka jednotlivců do vrchu

Celkové pořadí (PDF)


Zdroj: Celkové pořadí (PDF)

Vyhlášení celkového pořadí poháru se uskutečnilo po závodě Na Andělskou horu v Dubině.

Základní myšlenkou pořádání společných měřených tréninků je podpora talentované mládeže a vytvoření podmínek pro závodní silniční cyklistiku všech věkových kategorií od 13 let v rámci Karlovarského kraje.


Akce TJ Plamen Chodov 2022

TJ Plamen Chodov zveřejnila seznam svých akcí na rok 2022. Giro Chodov čitá čtyři závody. Závody Okolo výsypky, Vřesovká časovka či Lomnická časovka nebudou. Novinkou je závod Kolem Šindelové – jenž mnozí pamatují jako Okruhy Šindelová v rámci Giro di Karlovy Vary.

Co se týče závodu Kraslický šíp, ten byl oznámen na druhou květnovou neděli 2022; informaci ověřujeme.


Zdroj: Facebook TJ Plamen Chodov


Giro Chodov 2021 – jarní část

TJ Plamen Chodov informoval, že Giro Chodov 2021 proběhne v omezeném režimu. Jarní část Gira je už za námi, bohužel aniž by zde na Bikerech padla zmínka (správce se omlouvá za svou indispozici). Veškeré info najdete na webu pořadatelů a zde alespoň výsledky a fotografie:

Na Blatenský vrch 2021. Foto: Radek Bureš

Giro Chodov 2020 zná vítěze. Seriálu dominoval oddíl SportRaces Cycling Team

V rámci vyhlášení vítězů časovky na Andělskou horu dne 28. 9. 2020 došlo na vyhodnocení celkových výsledků seriálu Giro Chodov 2020 a předání medailí a finančních odměn vítězům.

Letošní Giro bylo zvláštní tím, že se na poslední chvíli kvůli vyhlášeným opatřením měnil kalendář, dva závody nakonec vypadly, ale 6 se jich stihlo v upravených termínech a tak můžeme, jako pořadatelé, být spokojeni.

Našlapaný byl hlavně začátek, kdy se během dvou týdnů uskutečnily tři závody a dokonce se Chodovská časovka jela odpoledne ve všední den. V průměru se závodů zúčastňovalo 33 cyklistů a cyklistek, což je na Karlovarský kraj celkem slušná účast. Co nás potěšilo, je ten fakt, že v osmi kategoriích se našli účastníci, kteří objeli všechny závody.

Celkovými vítězi Giro Chodov 2020 se stali:

 • Tomáš Urbánek (Cykloteam Ostrov)
 • Marek Švejdar (TJ Plamen Chodov)
 • Hana Runtová (SportRaces Cycling Team)
 • Karel Macán (SportRaces Cycling Team)
 • Jakub Miklovič (SportRaces Cycling Team)
 • Lukáš Raufstein (SportRaces Cycling Team)
 • Miroslav Štencl (Witte Bike Team)
 • Tomáš Viktorin (Sokolov)
 • Jiří Nováček (Koruna Pralines)
 • Helena Václavková (TJ Plamen Chodov)

Celkové pořadí Giro Chodov 2020 (PDF)

Pro TJ Plamen Chodov tímto skončila závodní sezóna. Celkem jsme pro cyklisty regionu uspořádali 5 závodů na silnici, 2 bikové závody a 2 závody v pumptracku. Když si uvědomíme, že sezóna se známých důvodů začala až koncem května, tak je to myslím slušný počet akcí a je třeba poděkovat všem, kteří se na tom podíleli, organizátorům, pořadatelům a také sponzorům, kteří svými prostředky, či jiným způsobem, všechny závody podporovali.


Foto: Radek Bureš


Restart pořadatelské sezóny Plamenu Chodov 2020: přihlašování a platby výhradně předem!

Po nedobrovolné dvouměsíční přestávce se opět pomalu rozbíhá kolotoč závodů. První sportovní akcí, kterou pořádá TJ Plamen Chodov, je Lomnická časovka (propozice v PDF, přihlašování). Tento měřený trénink je součástí seriálu Giro Chodov a je naplánovaný na neděli 31. května 2020.

Věnujte prosím pozornost tomu, že registrace na Lomnickou časovku je výhradně předem do úterý 26. 5. 2020 do půlnoci na www.plamenchodov.cz/zavody-2020 a platba startovného výhradně převodem na účet 218523285/0600 (platba musí být připsána do 28. 5. 2020 do půlnoci, do poznámky pro příjemce uveďte jméno účastníka).

Aktuality k závodům sledujte na webu TJ Plamen Chodov a v seznamu našich závodu.

Kalendář závodů k 21. 5. 2020

Závody Kraslický šíp a časovka v Sokolově termínově zatím kolidují, ale pořadatelé se pokouší dohodnout změnu, aby ke kolizi nedocházelo.

Plakát a akcemi v PDF

Giro Chodov 2020