Bahenní novinky

Milan Brož. Foto: Pepíno

Pořadatelé seriálu Bahno avizovali uvažované změny a vylepšení pro rok 2024:

 • Přesun startu a cíle dosavadních Tří křížů ke Goethově vyhlídce. Trase pravděpodobně povede částečně po GOEtrailu.
 • Jarní čankovskou časovku vystřídá časovka na staronovém Linhartu.
 • Počítá se se závodem na sokolovském koupališti Michal.
 • Zachována bude i nejnáročnější trať na Letním kině.
 • Všechny jarní závody budou opět mít elektronickou časomíru.
 • Soutěž o Bahenního krále a královnu bude zachována.
 • Vyhlášení podzimní časovky na Čankově se přesune ze Sedlecké pivnice jinam, neboť ta na konci letošního roku ukončuje provoz.

Bahenní král(ovna) 2023

Z facebookové stránky XC seriál Bahno je zřejmé, že pořadatelé z A.M.bike seskupili všechny své závody do soutěže „O Bahenního krále / královnu“. Soutěž zahrnuje:

 • Jarní bahno (čtyři závody)
 • S-24: časovka do kopce BIKE vs. RUN 2023
 • 21. 10. 2023 – XC BIKE MOTOKROS Loket
 • 28. 10. 2023 – Podzimní časovka Čankov

Průběžné pořadí po časovce BIKE vs. RUN je zde (zdroj = Facebook XC seriál Bahno):


Jarní Bahno 2022: návrat do bahna

Vychutnejte si reportáž o seriálu Jarní Bahno 2022, v němž se jezdilo, běhalo a bahnilo.

„V kategorii ELITE celkově zvítězil FABIŠOVSKÝ Ladislav (Cykloteam Ostrov) s 54 body před VOJÍŘem Jaroslavem (Sweep-Cyklopoint team) s 37 body a třetí místo s 30 body drží DVOŘÁK Michal (KILPI KOME KLUB).“

Výsledky Jarní bahno 2022:


Výsledky XC Michal 2022: Hana Odlová a Michal Dvořák

Na Michalu proběhl první závod seriálu Jarní Bahno. Zde jsou výsledky (PDF) a interaktivní jsou k dispozici na webu časomíry (průjezdy kol, diplomy, …). Na Youtube je video s průjezdem cílovou bránou.

Závod ovládli Hana Odlová a Michal Dvořák z KILPI KOME KLUB. Mezi závodníky byly značné odstupy a trasa na čtyři okruhy byla na hodinu a půl.

Fotky: Tukani


Foto: Jakub Merle a snímky z videa z průjezdu cílovou bránou


Foto: Sokotime


XC Michal za 6 dnů

Do začátku závodu XC Michal v rámci seriálu Jarní Bahno zbývá 6 dnů a 16 hodin. Přihlášeno je 29 účastníků. Nezapomeňte, začíná se 19. března 2022 v 9:30 hod.

Parametry okruhu: Délka – 6,7 km, převýšení – 160 m.

Občerstvení

 • V ceně startovného je k dispozici balená voda a teplý čaj.
 • „Samozřejmě bude připraveno spousta dobrot, na které jste u nás v Sokolově zvyklí… A to třeba Kofola, expresíčko, Plznička, Birell nealko, klobásky, svařáček, groček a pod.“ (web)

Informace

Vítězové jednotlivých závodů seriálu Jarní Bahno obdrží standardní kovové medaile o průměru 5 cm s polepem. Na vítěze celého seriálu pak čekají originální, porcelánové trofejní medaile o průměru 8 cm (viz foto níže), které navrhnul a osobně vyrobil ředitel závodu s laskavou podporou porcelánky Rudolf Kämpf, kde pracuje jako modelér.


Zdroj: Facebook


XC Bahno v roce 2020 díky COVIDu jen jednou a individuálně

Jak to je letos se závody série Bahno? Uskuteční se jeden závod, a to individuální závod jednotlivců na jedné trati v období 6. – 8. 11. (do 18:00), kdy bude trať vyznačena. Bez předchozí registrace a zdarma. Závodník si z důvodu epidemických opatření sám zvolí čas startu jízdy tak, aby nepřišel do přímého kontaktu s jinými závodníky. Pro účast je nezbytné vybavení pro GPX záznam jízdy. GPX záznamy budou po zaslání pořadatelům vyhodnoceny a zveřejněny na webu závodu. Více na webu závodu.


Jarní / podzimní Bahno – situace je nejistá

Jarní XC Bahno bylo přeloženo na podzim na termíny 24. 10., 31. 10. a 7. 11. 2020. Na webových stránkách závodu bahno.ambike.com je uvedeno, že vládní omezení pořádání akcí na závod nejspíše spadají. Situace se však mění každým dnem, proto vyčkejme a uvidíme, zda se závody uskuteční, či nikoliv.

Na závěr citace:

S pozdravem „Ve zdravém těle zdravý vir“, Vaši AMbajci.


Jarní Bahno je tu!

Tik tak. První závod kultovního seriálu Jarní Bahno je na spadnutí.

Trasa projeta a konstatováno, že je (navzdory nedávným vichřicím) bezproblémově průjezdná – velmi děkujeme za kontrolu trati spřátelenému karlovarskému týmu Tukani. Počasí stále nádherné, na sobotu předpověď slunečno nad 10 stupňů, prostě to pravé na jarní bajkovačku v dynamickém terénu. Pořadatelé nadržení, děkujeme za přihlášky dopředu, díky nimž jsme se na ten nápor mohli připravit. Zajištěn horký čaj, rum, tyčinky, vuřty, pomeranče, banány, diplomy.

Těšíme na vás v sobotu 23.3. na karlovarských Třech křížích – nejvýše položeném startu XC MTB v republice!

Znovu přivítáme i běžce a canicrossaře, kteří svojí účastí boří předsudky o údajné nekompatibilitě cyklistů s ostatními sporty.

Přijeďte si sportovně užít PRVNÍ JARNÍ sobotu do Karlových Varů.

ABSOLVUJTE závod, dojeďte a přežijte. Staňte se legendou, ve svém srdci, ve vyprávění s přáteli. Vyčistěte si hlavu, u nás žádný problém. Kdo přežije Jarní Bahno, ten zvládne v následující sezóně COKOLIV.

Vše potřebné najdete na stránkách seriálu.

Foto: BoBo