Linhart i Jarní Bahno 2024 ovládl Jiří Stark, čtyři vítězství včetně celkového si odnesla Štěpánka Košťálová

Jiří Stark. Foto: Pepíno

Čtyřdílný seriál závodů horských kol Jarní Bahno 2024 skončil v sobotu 13. 4. 2024, kdy se jela individuální časovka v okolí karlovarského Svatého Linhartu. Jako účastník závodů mohu říci, že Linhart nabídnul rozumnou trať bez extrémních stojek (až na jednu dvě výjimky) vhodnou pro tempaře, kteří umí v terénu. Opět krásné počasí sice trochu zpochybnilo název závodu „Jarní Bahno“, ale maximálně potěšilo všechny zúčastněné.

Naprostou dominanci v celém seriálu potvrdil Jiří Stark, když dva okruhy projel s náskokem více než dvou minut na Zbyňka Růžičku a Jiřího Podhajského. Mezi ženami objela dva okruhy nejrychleji Bára Šebestová před Štěpánkou Košťálovou a Evou Czrejmannovou.

Přečtete si report z celého seriálu.

Výsledky:


Šedesátka cyklistů na Michalu vyzkoušela Jarní Bahno 2024

Jakub Šebesta. Foto: Pepíno (Tukani)

První cyklistické závodění roku 2024 v Karlovarském kraji se odehrálo 23. března u jezera Michal na akci „XC Michal“. Závod byl prvním ve čtyřdílné sérii Jarní Bahno. Cyklistů přijelo zhruba 60 a k tomu běžci v samostatném závodě. V závodě na 4 okruhy dominoval Zbyněk Růžička (Rohozec Amix Team).

Výsledky XC Michal 2024 jsou k dispozici na webu časomíry nebo zde:

Fotografie ze závodu:


Foto: Bobo


Bahenní král: body se začnou rozdávat na Michalu

V roce 2023 si svou premiéru odbyl seriál závodů horských kol Bahenní král. V tomto seriálu se spojily závody spolků A.M.bike, z.s., (tj. Jarní a Podzimní Bahno) a MTB KV z.s. V roce 2024 bude seriál zachován a nabídne 4 okruhové závody a 3 časovky:

DatumNázevMísto
23. 3. 2024 Jarní Bahno – MichalJezero Michal, Sokolov
30. 3. 2024 Jarní Bahno – GoethovkaGoethova rozhledna, Karlovy Vary
6. 4. 2024 Jarní Bahno – Letní kinoKarlovy Vary - Letní kino
13. 4. 2024 Jarní Bahno – časovka na LinhartuKarlovy Vary - Linhart
6. 9. 2024 S-24: Časovka BIKE vs. RUNKoupaliště Michal, Sokolov
28. 9. 2024 XC bike motokros LoketMotokros Loket
26. 10. 2024 Časovka ČankovČankov

Propozice seriálu se připravují.


Sezóna horských kol 2024 startuje na Michalu

Jaro je tu a s ním tradiční, dnes již kultovní čtyřdílný „otvírák“ bikerské sezóny v České republice, Jarní Bahno. První závod seriálu se pojede v Sokolově u jezera Michal v sobotu 23. 3. 2024. Všechny kategorie startují rychle za sebou od 12:00 do 12:15. Děti mohou startovat ve věku od 7 let. Pozor, registrace na závod běží na novém systému: on-line registrace.

Všechny závody seriálu:

 • XC Michal (Sokolov) – 23. 3. 2024
 • Goethovka (Karlovy Vary) – 30. 3. 2024
 • Letní kino (Karlovy Vary) – 6. 4. 2024
 • Časovka Linhart (Svatý Linhart, Karlovy Vary) – 13. 4. 2024

Mezi novinky v seriálu Jarní Bahno patří – viz kompletní přehled:

 • Start a cíl druhého závodu (Tři kříže) se posouvá z vyhlídkové plošiny Camera obscura na Třech křížích o plných 100 metrů výš – na vrchol nejvyššího kopce v centru Karlových Varů, Goethovu vyhlídku. Trasa nově povede přes Goetrail.
 • Poslední, čtvrtý závod – časovka jednotlivců – opouští po letech obec Čankov a přesouvá se na staronovou lokalitu Svatý Linhart.
 • Na prvním závodě na Michalu si přátelé ze Sokolovské 24 zajišťují časomíru sami; ostatní závody využijí služeb Sokotime.
 • Občerstvení: na koupališti Michal bude zastřešený pevný stánek s dostatečným výběrem. Na Goethovce a Linhartu bude k dispozici restaurace s nabídkou pro závodníky. Na Letním kině předpokládáme opékání vuřtů. Na všech závodech bude balená pitná voda a teplý čaj zdarma.
 • Bahenní král je bodovaný seriál zahrnující Jarní Bahno (4 závody), Časovka do kopce bike vs RUN Sokolov, XC Bike Motokros Loket a Časovku Čankov

Převzato od pořadatelů; zkráceno.


Bahenní novinky

Milan Brož. Foto: Pepíno

Pořadatelé seriálu Bahno avizovali uvažované změny a vylepšení pro rok 2024:

 • Přesun startu a cíle dosavadních Tří křížů ke Goethově vyhlídce. Trase pravděpodobně povede částečně po GOEtrailu.
 • Jarní čankovskou časovku vystřídá časovka na staronovém Linhartu.
 • Počítá se se závodem na sokolovském koupališti Michal.
 • Zachována bude i nejnáročnější trať na Letním kině.
 • Všechny jarní závody budou opět mít elektronickou časomíru.
 • Soutěž o Bahenního krále a královnu bude zachována.
 • Vyhlášení podzimní časovky na Čankově se přesune ze Sedlecké pivnice jinam, neboť ta na konci letošního roku ukončuje provoz.

Bahenní král(ovna) 2023

Z facebookové stránky XC seriál Bahno je zřejmé, že pořadatelé z A.M.bike seskupili všechny své závody do soutěže „O Bahenního krále / královnu“. Soutěž zahrnuje:

 • Jarní bahno (čtyři závody)
 • S-24: časovka do kopce BIKE vs. RUN 2023
 • 21. 10. 2023 – XC BIKE MOTOKROS Loket
 • 28. 10. 2023 – Podzimní časovka Čankov

Průběžné pořadí po časovce BIKE vs. RUN je zde (zdroj = Facebook XC seriál Bahno):


Jarní Bahno 2022: návrat do bahna

Vychutnejte si reportáž o seriálu Jarní Bahno 2022, v němž se jezdilo, běhalo a bahnilo.

„V kategorii ELITE celkově zvítězil FABIŠOVSKÝ Ladislav (Cykloteam Ostrov) s 54 body před VOJÍŘem Jaroslavem (Sweep-Cyklopoint team) s 37 body a třetí místo s 30 body drží DVOŘÁK Michal (KILPI KOME KLUB).“

Výsledky Jarní bahno 2022:


Výsledky XC Michal 2022: Hana Odlová a Michal Dvořák

Na Michalu proběhl první závod seriálu Jarní Bahno. Zde jsou výsledky (PDF) a interaktivní jsou k dispozici na webu časomíry (průjezdy kol, diplomy, …). Na Youtube je video s průjezdem cílovou bránou.

Závod ovládli Hana Odlová a Michal Dvořák z KILPI KOME KLUB. Mezi závodníky byly značné odstupy a trasa na čtyři okruhy byla na hodinu a půl.

Fotky: Tukani


Foto: Jakub Merle a snímky z videa z průjezdu cílovou bránou


Foto: Sokotime


XC Michal za 6 dnů

Do začátku závodu XC Michal v rámci seriálu Jarní Bahno zbývá 6 dnů a 16 hodin. Přihlášeno je 29 účastníků. Nezapomeňte, začíná se 19. března 2022 v 9:30 hod.

Parametry okruhu: Délka – 6,7 km, převýšení – 160 m.

Občerstvení

 • V ceně startovného je k dispozici balená voda a teplý čaj.
 • „Samozřejmě bude připraveno spousta dobrot, na které jste u nás v Sokolově zvyklí… A to třeba Kofola, expresíčko, Plznička, Birell nealko, klobásky, svařáček, groček a pod.“ (web)

Informace

Vítězové jednotlivých závodů seriálu Jarní Bahno obdrží standardní kovové medaile o průměru 5 cm s polepem. Na vítěze celého seriálu pak čekají originální, porcelánové trofejní medaile o průměru 8 cm (viz foto níže), které navrhnul a osobně vyrobil ředitel závodu s laskavou podporou porcelánky Rudolf Kämpf, kde pracuje jako modelér.


Zdroj: Facebook


XC Bahno v roce 2020 díky COVIDu jen jednou a individuálně

Jak to je letos se závody série Bahno? Uskuteční se jeden závod, a to individuální závod jednotlivců na jedné trati v období 6. – 8. 11. (do 18:00), kdy bude trať vyznačena. Bez předchozí registrace a zdarma. Závodník si z důvodu epidemických opatření sám zvolí čas startu jízdy tak, aby nepřišel do přímého kontaktu s jinými závodníky. Pro účast je nezbytné vybavení pro GPX záznam jízdy. GPX záznamy budou po zaslání pořadatelům vyhodnoceny a zveřejněny na webu závodu. Více na webu závodu.