Vlna pomoci pro Karla Duška, jemuž po pádu ukradi kolo na svěťáku v Prachaticích

Karel Dušek po pádu v Prachaticích

Karlovarský triatlonista Karel Dušek, jenž letos promoval na Českém vysokém učení technickém, předvedl během sezóny parádní formu. Poslední dva závody se jej však držela smůla. Na Českém poháru xterra v Šindelové musel pro zimu odstoupit. A na světovém poháru xterra v Prachaticích – zde si dovolím ocitovat z Karlova Facebooku:

„Co k tomu napsat… asi jen to, že jsem rád, že jsem naživu a celkem pohromadě. Plavání bylo nad očekávání, když jsem vylezl na třetí pozici, na kole jsem se pohyboval kolem 5. až 6. místa. Kousek za polovinou trati v jednom ze sjezdů jsem měl ovšem vážný pád. Nechci obvinovat závodníka, co jel za mnou, ale myslím, že mi najel na zadní kolo a celkem mě mrzí, že ani nezastavil, když viděl, že jde o těžkou nehodu. Velký dík patří Jakubovi Merle, který mi zavolal pomoc. Takže letos je se závody pravděpodobně konec…“

Neuvěřitelné je, co se dělo poté. Karlovo kolo (hardtail Scott) se do sanitky nevešlo a než se pro něj pořadatelé dostali, někdo jej ukradl.

Následně Karel zřídil transparentní účet č. 2701863713/2010 (zde je přehled příspěvků) za účelem posbírání příspěvků na pořízení nového kola. Z Karlova Facebooku můžete sledovat vlnu pozitivních reakcí na jeho podporu. Přidejte se!


Foto: archiv KD


Hvězdný výkon Karla Duška

Jak upozornil Pavel Vojta, karlovarskému triatletovi Karlu Duškovi se podařilo posbírat určité finanční prostředky a po již tak skvělé sezóně se vydat na její vrchol: mistrovství světa v XTERRA na Havaj.

Karel je ročník 1996, bývalý závodní plavec, studuje vysokou školu a v roce 2018 vyhrál věkovou kategorii 20-24 let na dvou evropských pohárech. Na Havaji 2018 dokázal toto (viz výsledky):

  • Desátý v absolutním pořadí
  • Nejrychlejší ne-profesionál (tj. účastník v rámci věkových kategorií)
  • Nejlepší Čech
  • Vítěz kategorie 20-24 let

Rozhovor o závodu je na serveru triatlony.com: „Ve sjezdech jsem zbytečně neriskoval. Na blátě, které pokrývalo v silné vrstvě téměř celou trať, se proměnila většina sjezdů v nebezpečnou klouzačku. Nechtěl jsem zde riskovat zranění či defekt a ztratit tak celý závod. V půli bikové části mě dojel Ondra Petr a ze sjezdu, kde byl evidentně silnější, mi trochu cukl. Ve výjezdech jsem byl ale o něco lepší a cítil jsem se v nich opravdu dobře. V jednom v posledních stoupáních jsem tak Ondrovi nastoupil a přivezl si lehký náskok až do depa. Na biku jsem zároveň nechtěl jít za pomyslnou hranu a šetřil energii na běh.“

Jak jsem pochopil, Karel by jistě přivítal sponzorsku podporu.

Foto: Karlův FB