Pohled na oblohu s bílými stopami

LetadloVsadil bych se, že hodně z vás při pohledu na oblohu plnou bílých čar alespoň sem tam napadlo, odkud a kam asi ty letadla lítají, případně jestli jsou veliký nebo co je to za společnosti… Ve zkratce vám můžu říct, že nad náma lítá úplně všechno. Díky tomu, že naše země leží tam kde leží, můžete na obloze vidět jak regionální letadýlka lítající třeba z Polska, Dánska, Německa na jih a naopak, tak i velký stroje z Blízkýho i Dálnýho východu (Arábie, Katar, Singapur, Vietnam, Malajsie apod.). A jestli vás zajímá jestli přes nás lítá něco z/do Prahy tak v blízkosti Sokolova a Kraslic vedou koridory do Frankfurtu, Paříže, Bruselu, Londýna atd.

Vzhůru do galerie plné toho, co vídáme na obloze.


Předpověď nelhala… Savojky se vydařily

Savojské AlpyNěkdy na podzim přišla Zuzka s tím, že nám její známí z fakulty nabídli týdenní lyžovačku ve Francii no a tak jsme se v půlce ledna zúčastnili lyžařskýho „zájezdu“ (nějak mi to slovo nejde přes zuby:-) ) do oblasti Savojských Alp. Upřímně, jsme tak nějak zvyklí, že všude jezdíme na vlastní pěst a střediska si vybíráme podle svého – to nám samozřejmě moc vyhovuje – a tak jsem si nic moc zvláštního nesliboval. Říkal jsem si ale, že každá možnost zajezdit si ve velkých horách by měla být využitá. A tady jsou fotky: Galerie č. 30.

Pokračování článku


Zimní Kraslice z nebe

Centrum KraslicMarian David mi poslal další várku fotek. Tentokráte jsou to fotky Kraslic a okolí z malého letadla. Najdete je ve Galerii č. 29. Následuje komentář autora:

V průběhu října 08 jsem si začal dělat „Průkaz soukromého pilota“ a koncem roku jsem se dostal konečně k tzv. navigačním letům, o čemž se říká, že je ta nejkrásnější část výcviku. A musim to jednoznačně potvrdit. Hned jeden z prvních letů jsem si 6. 1. naplánoval nad Kraslice a z něho jsou i tyhle fotky. Letěl jsem z Roudnice nad Labem přes Most, Chomutov, Klínovec, Nejdek a Přebuz nad Kraslice a pro zajímost tohle cesta trvala cca 45min. Fotky jsou pořízeny z výšky přibližně 500m. Při příštích letech bych rád nasbíral i fotky okolí Sokolova a určitě se s nima zas přihlásim. Skol

Tolik tedy Marian a nezapomeňte na přehled všech jeho 28 galerií!


Když už vidíte jen tmu, moc veselé to není…

hledani

Hledáme oběť laviny

Tak tahle reportáž bude zajímat nejvíc milovníky zimních sportů a jízdy mimo sjezdovky.

Backcountry camp je první český freeridový kemp pořádaný v Alpách. Je určený pro pokročilé jezdce, lyžaře a snowboardisty, z Čech a Slovenska. Záměrem kempu je přispět ke zvýšení zkušeností a povědomí veřejnosti vztahující se k bezpečnému chování v horách. Zdroj: BC Camp

Někdy v průběhu října 07 přišel Ivoš s článkem o Backcountry Campu 2007, který vyšel v jednom zimním magazínu (info). Psalo se v něm, že účastníci kempu prošli základním lavinovým kurzem, řekli si něco o horské meteorologii, ukázali a vyzkoušeli si, jak se používá různé lavinové vybavení, a dostali spoustu dalších informací o bezpečném pohybu v horách. Protože zimní cíle naší bandy jsou čím dál vyšší, něco takového jsme potřebovali podstoupit. Pokračování článku


Pánská jízda v Arlbergu

Máme tu další fotosérii od Mariana Davida (přehled všech). Tentokrát je z třídenního pobytu v lyžařském středisku Arlberg v Rakousku. A jelikož jeli samí chlapi, spalo se ve stanu, vařilo spartánsky a jezdilo mimo sjezdovky.

Sjezdovka

Hovoří Marian:

Na konci ledna jsme vyrazili do Arlbergu v západním Rakousku na třídenní poježdění mimo sjezdovky. Tentokrát jen pánská jízda – Ivoš, Křižák, Křiťas a moje maličkost … tři prkýnkáři a jeden lyžař – já :). S Ivošem (ti, kteří se na svých vyjížďkách občas zastaví v jediném cykloobchůdku v Kraslicích, znají) jsme tam už byli dva týdny předtím, a proto jsme původně chtěli jet tentokrát jinam, ale sněhové zpravodajství nás přesvědčilo vydat se opět tam. Protože to byla jen pánská jízda, bydlení jsme vyřešili jednoduše – stany a spacáky… Přijeli jsme asi ve dvě v noci a bivak udělali na slepé lesní odbočce u hlavní silnice. Pokračování článku


Fotky ze světa z letadla

Jednadvacátá edice Mariánových fotek chytí lidičky se zájmem o zeměpis:

Pří tom všem lítání v práci si sem tam samozřejmě najdu čas podívat se i ven a občas jsou opravdu zajímavé věci k vidění – třeba nejvýšší kopeček v Evropě, městečko, kde jsem se narodil… Vždycky, když něco takovýho vidím, říkám si, že na světě je spousta zajímavých povolání a koníčků, ale mám jasno, že lítání se nikdy jen tak nevzdám! …a taky biků :).

Galerie č. 21.

Mont Blanc


Každodenní bajkerský život objektivem M. D.

david a ed bull ekšnTrochu netradiční galerie – Ze života.

Záběry z každodenního života, které ale přesto mají svoje kouzlo a často se jen tak neopakují. Třeba obrázky z Rotavské kotelny, kde se nachází bezbochyby jeden z nejkrásnější dirt parků v našem okolí. Kluci na fotkách jsou právě ti, kteří si dirt park postavili. Pejsek, který je na první fotce, je jednoho z místních riderů a pro mě už dnes patří neodmyslitelně ke kotelně. Černobílá fotka je z Red Bull District Ride 2005 v Norimberku, kdy jsme se ke konci museli „starat“ o Davea, kterého spousta z vás zná a který po předcházející noci strávené po sokolovských barech zažíval opravdové peklo a s Hlavsíkem jsme mu rozhodně nezáviděli :-).

Takže… Galerie č. 20 Mariana Davida.