Novinky v Poháru KV kraje v triatlonu (27. 12. 2022)

Pořadatelské trio Merle, Havlíček & Masopust vytrvale pracuje na podobě nového Poháru Karlovarského kraje v triatlonu. Jaké jsou v této věci novinky?

K dispozici jsou tyto komunikační kanály (a to již včetně spousty informací ke čtení):

V budoucnu přibyde profil na Instagramu a dále budou informace šířeny dle potřeby ve spolupráci s různými sportovními weby.

Vedle poháru v triatlonu bude vyhlášen i pohár v aquatlonu čítající závody v Chebu, Jáchymově a Ostrově.

Co se týče sestavy závodů triatlonového poháru, tak komunikace probíhala na podzim a termínovka byla uzavřena krátce před Štědrým dnem. Prostor pro doplnění termínovky zde nicméně pořád je. Následující tabulka porovnává termínovku poháru 2022 s průběžným stavem termínovky na rok 2023. Je zřejmé, že účast závodů Železný dědek a Dřevěný člověk zatím nebyla potvrzena.

ZávodRok 20222023 (stav k 27. 12. 2022)
Chebský aquatlonAnoAno
Krásenský duatlonAnoAno
Merklínský duatlonAnoAno
Ašský triatlonAnoAno
Triatlon KrásnoAnoAno
Železný dědekAnoNe - účast závodu zatím nepotvrzena
Kiwi mužAnoAno
Velká cena SokolovaAnoAno
Dřevěný člověkAnoNe - účast závodu zatím nepotvrzena
Šindel Cup - hobbyNeAno

Co se týče dětského poháru (tj. do 14 let včetně), tak pro nízkou účast dětí v roce 2022 byl tento pohár prozatím uložen k ledu. Pro ilustraci, podle závěrečných výsledků (Excel zde) bodovalo 16 dětí, a to konkrétně tak, že na 6 závodech startovaly 31krát. Na webu poháru najdete alespoň doporučené závody pro děti.

K dispozici jsou dokonce již stanovy poháru (přičemž se samozřejmě ještě mohou měnit, neboť příprava poháru probíhá). Ke stažení jsou na webu poháru (přímý odkaz na PDF platné k dnešku je zde). Ze stanov lze vytáhnout např.:

 • Pohár je nadále otevřený.
 • Vyhlašovatelem poháru je KOME KLUB KRASLICE z.s.
 • Závody byly vybrány z nabídky závodů jednotlivých pořadatelů tak, aby plně uspokojily potřebu nejširší sportovní veřejnosti v Karlovarském kraji a sloužily k podpoře a popularizaci výkonnostních a rekreačních forem triatlonu.
 • Pro hodnocení v závěrečném pořadí poháru je nutná účast v alespoň šesti závodech.
 • (Organizační) výbor poháru se skládá z osob: Jakub Merle (hlavní pořadatel, propagace), Michal Havlíček (zejm. výsledkové listiny) a Tomáš Masopust (zejm. termínovka závodů).

Pohár nabízí následující věkové kategorie:


Zdroj: Facebook


U Zlaté podkovy se rozdávaly pohárové medaile

Hospoda u U Zlaté podkovy v Nebanicích hostila dne 15. října 2022 slavnostní vyhlášení Chebského poháru a Karlovarského poháru v triatlonu. Vzhledem ke sluníčku a teplu se zdálo, že by vyhlášení mohlo proběhnout i venku. Přecijen jsme však nakonec do sálu vešli. Prostory byly sice výrazně skromnější než vyhlášená Papírna v Chebu, ale účelu posloužily. Vyhlášením triatletů nás provedl Tomáš Masopust a vyhlášením cyklistů Standa Cabal s Romanem Gogorem a Lenkou Jandovou. Hospoda pak úrovní pohoštění potvrdila svou pozici oblíbené cyklistické destinace.

Medailisté ze soboty

Výběr fotek z fotoalba Jindry Stuchla:

Foto: Jindřich Stuchl


Novinky v Poháru KV kraje v triatlonu (9/2022)

Pořadatelé Poháru KV kraje v triatlonu ohlásili novinky pro rok 2023:

 • byl zvolen tým pořadatelů poháru: Jakub Merle, Michal Havlíček a Tomáš Masopust,
 • zajištění evidence celkového pořadí firmou SOKOTIME,
 • zlepšení komunikace mezi pohárem a pořadateli závodů,
 • úprava pravidel ohledně počtu bodovaných závodů (více v lednu 2023),
 • zavedení doprovodného poháru v aquatlonu (více v lednu 2023).

Pozvánka na vyhlášení Chebského poháru a Poháru KV kraje v triatlonu 2022

Slavnostní vyhlášení celoročních soutěží – Chebského poháru (TJ Triatlon Cheb) a Poháru Karlovarského kraje v triatlonu (TJ Baník Krásno) se nově uskuteční v sálu restaurace U Zlaté podkovy v Nebanicích, č. p. 11. Termín: 15. 10. 2022 od 17 hodin.

Standa dodal: „Přijměte pozvání na jednu z velkých letošních společensko kulturních akcí, ne-li tedy tu úplně největší. Zvolili jsme velice známou a prověřenou destinaci a věříme, že všichni bajkeři, bajkerky, triatlonisté, triatletky a vůbec všichni sporťáci nenechají toto akcí ujít.“


První informace o Poháru KV kraje v triatlonu 2023

Staré logo triatlonového poháru

Letos v únoru oddíl USK Akademik Cheb oznámil, že po necelých deseti letech již nebude pořádat Pohár Karlovarského triatlonu. Pro rok 2022 si pohár na svá bedra naložil Tomáš Masopust se sekce triatlonu TJ Baník Krásno. Pohár čítal devět závodů pro dospělé a šest pro děti, měl svou vlastní webovou stránku a též stránku zde na Bikerech. Tomáš ke konci sezóny utrpěl na Kiwi muži zranění a i to mu zkomplikovalo např. poskytování výsledkového servisu.

Pořádání poháru pro rok 2023 se ujal oddíl KILPI KOME KLUB (Jakub Merle) ve spojení s dalšími lidmi: „Vsadili jsme na spojení tří osob.“ (Jakub M.) Dokonce lze sledovat počáteční diskuze tohoto spojení. Pro rok 2023 bylo avizováno (samozřejmě vše může doznat změn):

 • „Příští ročník je v plánu přechod na podstatně jinou kvalitativní úroveň“ (MH)
 • Aktualizované články (JM)
 • Rychlejší výsledkový servis (JM)
 • Zlepšení PR poháru nejen v ČR ale také v Německu (JM)
 • Nový závod v poháru – Šindel cup (hobby) pro pohár dospělých i dětí

Novinky k poháru 2023 můžete sledovat na na Facebooku ve skupině Pohár Karlovarského kraje v triatlonu a na nové pohárové webové stránce v rámci webu KILPI KOME KLUBu.

Vyhlášení pohár 2022 se uskuteční v Nebanicích dne 15. 10. a tam se také každý dozví vše potřebné.

Nové logo triatlonového poháru

Konečné pořadí Poháru KV kraje v triatlonu 2022

Tomáš Masopust sestavil konečné pořadí Pohár Karlovarského kraje v triatlonu 2022:

Vyhlášení poháru se uskuteční 15. 10. 20222 v Nebanicích.

Novinky k poháru můžete sledovat na webu pořadatele TJ Baník Krásno a dále pak na komunikačních kanálech souvisejích s novým pořadatelem – a to

Ke změnám více zde.


Stanovy Poháru Karlovarského kraje v triatlonu 2022

Aktualizace dne: 2. 4. 2022

Dne 2. 4. byla zveřejněna nová verze stanov Karlovarského poháru v triatlonu (PDF). Obsahuje mimo jiné nové kategorie:

V případě návrhů na vylepšení neváhejte kontaktovat TJ Baník Krásno – Tomáše Masopusta na t.masopust@email.cz.


Původní první informace z 12. 3. 2022 (odkaz na starou verzi stanov byl smazán):

TJ Baník Krásno, oddělení triatlonu, jenž je vyhlašovatelem Poháru Karlovarského kraje v triatlonu, zveřejnil stanovy tohoto poháru.

Závody seriálu Poháru Karlovarského kraje v triatlonu (PKKT) jsou otevřené, to znamená, že se může zúčastnit každý dle pravidel Poháru Karlovarského kraje v triatlonu (dále jen PKKT). Hodnoceni jsou všichni závodníci bez ohledu na krajovou příslušnost klubu, či místo bydliště. Byly vybrány z nabídky závodů jednotlivých pořadatelů tak, aby plně uspokojily potřebu nejširší
sportovní veřejnosti v Karlovarském kraji a sloužily k podpoře a popularizaci výkonnostních a rekreačních forem triatlonu. Vyhlašovatelem poháru je TJ Baník Krásno oddělení triatlonu.

V případě návrhů na vylepšení neváhejte kontaktovat TJ Baník Krásno – Tomáše Masopusta na t.masopust@email.cz.


Pohár Karlovarského kraje v triatlonu má nového pořadatele

Ahoj sprorťáci, je to už téměř deset let, kdy si klub USK Akademik z.s. vzal pod svá křídla Karlovarský pohár v triatlonu. Za mě osobně to byly roky plné skvělého závodění. Karlovarský pohár v triatlonu a jeho jednotlivé závody se staly pro mnohé letními událostmi, na kterých nešlo chybět. Moc děkuji jménem svým a jménem klubu všem za společně strávené závoďácké letní dny. Vám organizátorům jednotlivých závodů děkuji za skvělou spolupráci a držím palce do dalších ročníků vašich závodů.

Jak již ale nadpis článku naznačil, rozhodli jsme se předat pořádání tohoto poháru novému pořadateli. Doufáme, že nový pořadatel vnese do poháru nový náboj, a posune ho jistě někam dál. Novým organizátorem Karlovarského poháru v triatlonu je od letošního ročníku 2022 TJ Baník Krásno. Kontaktní osobou je Tomáš Masopust (tel.: 734 848 556, email: t.masopust@email.cz).

Ještě jednou všem díky za spolupráci a v nadcházející sezóně nejen na pohárových závodech hodně sportovních úspěchů a zážitků.

Za USK Akademik z.s.
Saša Vokroj


Vyhlášení pohárů bude 6. listopadu v Papírně

Slavnostní vyhlášení celoročních soutěží – Chebského poháru a Poháru Karlovarského kraje v triatlonu se tradičně odehrává v chebské Papírně.

Standa Cabal uvedl: „Takže ofiko výsledky jsou zpracované, termín vyhlášení je taky jasný – sobota 6. 11. 2021 v Papírně. Věříme, že nám do toho ministerstvo nehodí vidle. Pro ty, co se umístili a mohou i něco dostat, zveřejňujeme seznam vyhlašovaných, aby mohli dorazit. Byl to zase trochu divný ročník, takže jsme přimhouřili vobě voči a vyhlásíme i ty co odjeli alespoň dva závody. Držte se a v Papírně na viděnou.“

Program:

 • Vyhlášení Poháru karlovarského kraje v triatlonu 2020
 • Vyhlášení Poháru karlovarského kraje v triatlonu 2021
 • Vyhlášení Chebského poháru 2021 – seznam vyhlašovaných závodníků (PDF)


Výsledky Velké ceny Sokolova 2021 a krajského poháru

Více než padesátka mládežníků a dospělých a spousta dětí se zúčastnily triatlonové Velké ceny Sokolova. První tři místa celkového pořadí obsadili Jaroslav Ploc (SK Kola Víšek), Honza Kubíček (JK Racing) a Petr Veselý (Glassman TT Teplice). Na šestém místě skončila Alena Srogoňová (PROFI SPORT Cheb).

Výsledky:

Foto: Sokotime

Foto: Sokotime, Tomáš Masopust