Terénní triatlon Šindel Cup už zná termíny na rok 2020. Pátek 16. 7. 2021 - registrace kategorie HERO, sobota 17. 7. 2021 - start závodů HERO a ORIGINAL, neděle 18. 7. 2021 - start závodů dětský duatlon a HOBBY. Kompletní informace: www.sindelcup.com.
9. 10. 2020     0  

Šindel cup se stal nejtěžším terénním triatlonem v kraji

V neděli 30. srpna 2020 se na start závodu XTERRA Šindel cup (výsledky zde) 2020 postavilo více jak 110 startujících. V závodu HOBBY, kratší trati, si nejlépe vedl Lukáš Hamata, který s drtivým náskokem vyhrál svou věkovou kategorii a ovládl celkové pořadí!

Hlavní závod, XTERRA ORIGINAL, již nebyl tak jednoznačný. Za vytrvalého deště se na startu těsnalo více jak 56 startujících. Bylo možné vedle sebe vidět českou elitu XTERRA triatlonu, Karla Duška, Jana Kubíčka, Helenu Karáskovou či Jindřišku Zemanovou.

Závod se po plavecké části nejlépe vyvíjel pro Karla Duška, který s přehledným náskokem vbíhal do depa a začal ukrajovat první metry blátivých tratí v okolí Šindelové. Nicméně jej zradila zima a v druhém okruhu cyklistiky odstoupil ze závodu a první místo tak převzal Jan Kubíček! Ten si své umístění kontrolovaně udržel a s přehledem protnul cílovou pásku jako první!

„Na příští rok, 2021, plánujeme pár inovací a zlepšení kvality závodu. Především se staneme dvoudenní sportovní akcí s širokým zaměřením. Sportovci se budou moci těšit na sobotní hlavní závod ORIGINAL triathlon a specialitu HERO triathlon s večerní AFTER párty. HERO bude v podstatě půl ironman v terénu“, prozradil Jakub Merle v rozhovoru pro Deník. Neděle pak bude věnovaná hobbíkům, dětskému duatlonu a klasickému hobby triatlonu.

Fotogalerie
Výsledky závodu


XTERRA Šindel Cup přiláká na neděli nejlepší světové triatlety

V neděli 30. srpna bude opět natažen na Tajchu v Šindelové barevný koberec vedoucí z vody k cyklistickému depu. Opět se bude závodit ve všestrannosti. „Letošní rok jsme se stali součástí Českého poháru Xterra Czech Tour 2020,“ upozornil Jakub Merle, ředitel závodu. I proto jsou na startovní listině jména těch nejlepších českých závodníků. Mezi ženami jsou to například Helena Karásková, Jindřiška Zemanová a Janica Dubcová. V mužích pak dominuje Karel Dušek a jeho konkurenti jako Martin Gebhart (GER) a Filip Eberl.

Celkový počet přihlášených je momentálně 101 závodníků, tedy je se na co těšit a nebude nouze o napínavé souboje.

Helena Karásková Erbenová

Pro diváky je připraven program plný zábavy, hudby a dokonalé moderace v podání Davida Cihláře.

Závod nabízí dvě startovní kategorie. Original, těžší a technicky náročnou variantu na distancích 1 200 m plavání, 32 km horská cyklistika a 9 km terénního běhu. Hobby kategorie je určena pro širokou veřejnost a juniory, 200 m plavání, 16 km cyklistika a 1,5 km běhu.

Kompletní informace na: www.sindelcup.com.

Karel Dušek

Šindel cup se stává součástí Českého poháru terénního triatlonu

Šindel cup 2020 se stal součástí Českého poháru terénního triatlonu a spadá tak pod název XTERRA.

Závod si však zachová i svou HOBBY část a nepřipraví tak o zážitek pro úplné začátečníky a nadšence do triatlonu.

Bodovaný závod seriálu je nazván XTERRA original a tratě byly opět upraveny tak, aby co nejvíce vedly mimo pevné cesty. To z Šindel cupu dělá jeden z nejtěžších závodů celé série a nabídneme Vám opravdu mnoho zážitků z volné přírody!

Aktualizované informace naleznete na Facebooku závodu, nebo na oficiálním webu www.sindelcup.com.

Novinky

 • Od února 2020 budeme představovat jednotlivé tratě a to ve videoformátu na kanálu Youtube
 • Plánujeme veřejné tréninky. Informace k jednotlivým tréninkovým dní budeme zveřejňovat na Facebooku závodu
 • Chystáme soutěže za podpory Petra Vabrouška a firmy Cyklo-spinn
 • A mnoho dalšího.

 • Třetí ročník Šindel cupu pro Jana Děbnára a Janicu Dubcovou

  Dne 22. 6. 2019 se uskutečnil třetí ročník Šindel cupu – terénního triatlonu. Počasí tento rok přálo a slibovalo nádherné podmínky. Zázemí bylo zase o chlup lepší a závodníků přijelo také o něco více než v loňském roce!

  První se na trať vydali eliťáci. Nejrychlejší plavání předvedl Michal Táborský z TJ Magla, uplaval všem o knedlík a na kolo usedal s velkým náskokem. Ten mu bohužel nevydržel dlouho a pronásledovatelé jej dojeli ještě před koncem prvního MTB okruhu. Do druhého kola nastupoval favorizovaný Jan Děbnár jako první! Z výrazu v obličeji bylo zřejmé, že trať je opravdu těžká. Děbnár si udržel své vedení i do následného běhu a s náskokem necelých pěti minut si doběhl pro první místo celkově! Za ním se umístili: Michal Táborský a Ondřej Kodras.


  Foto: Jan Trnka

  Jediná žena na trati elite, Janice Dubcová, se nenechala zahanbit a se solidním výkonem dojela mezi chlapama na krásném šestém místě ze všech!

  Další krásnou podívanou byl start kategorie HOBBY. Zde do depa po plavecké části vbíhal jako první Jirka Cipra z Forrest Gump Team. Ten byl následně dojetí Petrem Štípkem a Martinem Landigou. V závěrečném běhu si to nakonec o první místo rozdal Cipra s Landigou. Souboj to byl až do posledního metru a výhru si tak zapsal Cipra, který vyhrál o pouhé dvě sekundy!

  Touto cestou bych rád poděkoval všem partnerům akce, všem závodníkům a organizačnímu týmu! Díky Vám a za rok se uvidíme na startu!

  Výsledky celkově, kategorie

  FotografieJan Trnka z Kraslic

  Video:

  Zbylé informace k závodu viz www.sindelcup.blogspot.com


  Šindel cup 2019 ohlašuje změny pro ELITE

  Hlavní pořadatel Jakub Merle je nucen s ohledem na bezpečnost závodníků pozměnit informace k terénnímu triatlonu Šindel Cup, jenž se uskuteční 22. června 2019.

  První velkou změnou je zkrácení distance plavání z plánovaných 1 500 m na 700 m. Důvodem je studená voda. Stav hladiny rybníku je nicméně velice dobrý a voda je momentálně o 1 m výše, než tomu bylo v minulém roce!

  Druhou změnou, a to zásadní, je změna v trati pro horská kola. Plánovaný velký okruh jsme byli nuceni osekat, takže jsme se nakonec rozhodli pro jeden menší okruh, který se pojede dvakrát! Obtížnost je střední, výškových metrů nastoupáte hned 810 za pouhých 30 km. Z toho 70 % les a 30 % asfalt.

  Veškeré aktuální dění můžete sledovat v události na Facebooku nebo na našem blogu.

  Dále bych rád vyzval ty, kteří se nemohou rozhodnout, zda se našeho závodu účastní! Momentálně jsme v půlce možného počtu závodníků, a proto nemeškejte a registrujte se včas! Nejenom, že budete mít levnější startovné, ale pojistíte si tak i svou možnost startovat!


  Na Šindel Cupu 2019 bude více kategorií hobby a ostrá trať pro ELITE

  V nadcházejícím třetím ročníku terénního triatlonu Šindel Cup v okolí Šindelové si pro Vás organizátoři z KOME klub Kraslice připravili výrazné změny. Závod se uskuteční 22. června 2019.

  1. První velkou změnou je rozšíření věkových kategorií v HOBBY. O své pódiové umístění tak budou bojovat junioři/ky, muži/ženy a nově také kategorie masters muži/ženy. U výkonnostní kategorie HOBBY se tratě nemění, a tak tento start zvládne opravdu každý. Distance plavání 200 m, horské kolo do 16 km a závěrečný běh do 1,5 km.
  2. Největší novinkou je kategorie ELITE muži/ženy. V této kategorii si závodníci mohou vyzkoušet stejnou porci kilometrů, jako tomu bývá při závodech XTERRA. Tedy plavání 1 200 m, horské kolo 30 km a běh na 10 km. Tato trať bude z malé části kopírovat závod pro HOBBY, při cyklistice a běhu se nově závodníci ocitnou na těžší trati, která bude slibovat opravdové prověření fyzických sil jednotlivců. Cyklistická část bude mít dále svého předjezdce na motorce.
  3. Poslední novinkou bude i doprovodný program pro fanoušky v prostoru cíle závodu.

  Registrace jsou spuštěny zde a počet závodníků v obou startech bude opět omezen na 50 startujících v HOBBY a 50 startujících v ELITE.

  Startovné 250 Kč pro předem registrované a 350 Kč pro registraci na místě. Platba proběhne klasicky na místě v den konání triatlonu.

  Organizátoři předem slibují opět rychlé zpracování výsledků a mnoho pěkných cen při vyhlášení.

  Novinky a informace lze sledovat na webu www.sindelcup.blogspot.com.

  Video – kategorie Střelci v roce 2018


  Šindel Cup 2018 ovládli Landiga a Merle

  Po krásném létu muselo přijít zákonitě ochlazení, a to se projevilo na Šindel cupu stejně jako v minulém roce. Nikoho však počasí neodradilo a na start se dostavilo opravdu mnoho závodníků. V kategorii Na pohodu se utkalo 35 startujících a v kategorii Střelci pak 14 závodníků.

  Voda měla teplotu 18 stupňů a byl povolen neopren, nicméně na startu se objevili pouze dva plavci s neoprenem, ostatní se nenechali zastrašit.

  Cyklistika vedla jako v minulém roce po lesních zpevněných cestách a asfaltu, tudíž byla příjemná a vcelku nenáročná. Bohužel jsme zaznamenali jeden úraz (střední otřes mozku), dotyčná statečná závodnice závod však dokončila i tak.

  Při běhu si každá kategorie běžela po vlastní trase. Od nenáročného rovinatého běhu na 1 500 metrů po běh dlouhý 6,7 km.

  Celkovým vítězem pohodářů se stal Martin Langiga a střelce opanoval Jakub Merle.

  Výsledky Šindel Cup 2018 – kategorie Na pohodu, Střelci

  Video – kategorie Na pohodu

  Video – kategorie Střelci