V Chodově bude tuto sobotu zahálena závodní sezóna roku 2024

V neděli 21. 4. 2024 zahájíme cyklistickou sezónu v Chodově klasickou časovkou ze St. Chodovské do Tatrovic (časovka byla kvůli počasí zrušena).

Jedná se o měřený trénink, který bude součástí seriálu Giro Chodov (propozice Gira v PDF) a Poháru CKK.

Další závod bude hned za týden 28. 4. 2024 a to úplně nový závod XC horských kol v SHORT Tracku v nové lokalitě ve středu města, kde by měl být i doprovodný program a párek v rohlíku, nebo palačinka v ceně startovného. Viz propozice (PDF)

Pak už v květnu budeme pořádat sérii měřených tréninků do Gira a Poháru CKK; Kolem Šindelové (PDF) a Na Blatenský vrch (PDF) na nové trati, viz propozice pod uvedenými odkazy.

V červnu bude tradiční závod XC Chodovský bike na klasické trati u Vintířovského potoka. Do Gira by se také měla počítat, po dohodě s L. Killingerem časovka ligy masters, kde bude umožněn start i mládeži od st. žáků. Časovka by se měla uskutečnit 22. 6. 2024 a největší pravděpodobností na uzavřené trati Lomnice – Liapor Vintířov a zpět. Propozice budou vyvěšeny na webu plamenchodov.cz, jakmile budou k dispozici.

Dalším klasickým závodem bude 31. 8. 2024 Chodovský bikemaraton. Tentokrát ve výjimečném letním termínu, jelikož město Chodov na zářijový termín chystá velikou oslavu vzniku města a v ten den bude probíhat ve městě tolik akcí a bude přeplněné návštěvníky, takže bychom se v tom chaosu s naším závodem ztratili. Na závěr sezóny uspořádáme klasickou časovku Na Andělskou horu (PDF), kde po závodu proběhne celkové vyhodnocení Gira Chodov 2024.

Tak to jsou závody a měřené tréninky, které nabízíme široké cyklistické veřejnosti k účasti na nich, sledujte náš web, Facebook a přihlašujte se. Velmi se těšíme, že se opět po nějaké době potkáme.

F. Nádvorník, předseda TJ Plamen Chodov, z.s.


František Nádvorník získal ocenění za cyklistickou činnost

František Nádvorník. Foto: www.mestochodov.cz

„František Nádvorník je skvělý člověk a sportovec, který v Chodově zanechal a stále zanechává nesmazatelnou stopu. Jsem rád, že ocenění se mu dostalo také v této tradiční krajské anketě Senior roku 2023. Za město mu gratuluji a přeji hodně zdraví do dalších let,“ ocenil sportovce starosta Patrik Pizinger.

František Nádvorník je členem cyklistického oddílu TJ Plamen Chodov od roku 2000. Od začátku členství v TJ se plně věnoval mládeži jako instruktor. V roce 2005 úspěšně absolvoval trenérský kurz v Pardubicích. Jeho trenérská činnost je zaměřena zejména na disciplínu horských kol, o kterou je mezi mládeží největší zájem. V současné době vede osmičlenný kolektiv dětí ve věku 7-10 let. Pro činnost dovede nadchnout i rodiče, se kterými je v úzkém kontaktu a o všem dění je informuje. Pořádá s nimi i společenské akce, jako např. oblíbený závod Kolo pro rodinu nebo letní soustředění. Z pozice člena výkonného výboru TJ se podílí na organizaci chodu jednotky a pořádání cyklistických závodů v Chodově. V roce 2016 byl zvolen předsedou jednotky TJ Plamen Chodov. Za rok 2019 v anketě Sportovec roku byl v Chodově oceněn jako Osobnost sportu.

Převzato z článku František Nádvorník získal titul Senior roku.


Akce TJ Plamen Chodov 2022

TJ Plamen Chodov zveřejnila seznam svých akcí na rok 2022. Giro Chodov čitá čtyři závody. Závody Okolo výsypky, Vřesovká časovka či Lomnická časovka nebudou. Novinkou je závod Kolem Šindelové – jenž mnozí pamatují jako Okruhy Šindelová v rámci Giro di Karlovy Vary.

Co se týče závodu Kraslický šíp, ten byl oznámen na druhou květnovou neděli 2022; informaci ověřujeme.


Zdroj: Facebook TJ Plamen Chodov


Konečné pořadí Gira Chodov 2021, Andělka a „mistrák“ v bikemaratonu – to vše TJ Plamen Chodov

TJ Plamen Chodov ohlásil konečné pořadí unikátního silničního seriálů „tréninků“ Giro Chodov 2021. Přečtete si závěrečné slovo pořadatelů.

Aktuální výsledky:


Propozice závodů TJ Plamen Chodov: Okolo výsypky, bikemaraton a Andělka 2021

Propozice očekávaných podzimních trháků v režii TJ Plamen Chodov jsou zde:

Chodovský bike 2021. Foto: Radek Bureš

Další fotky z Chodovského biku 2021.


Giro Chodov 2020 zná vítěze. Seriálu dominoval oddíl SportRaces Cycling Team

V rámci vyhlášení vítězů časovky na Andělskou horu dne 28. 9. 2020 došlo na vyhodnocení celkových výsledků seriálu Giro Chodov 2020 a předání medailí a finančních odměn vítězům.

Letošní Giro bylo zvláštní tím, že se na poslední chvíli kvůli vyhlášeným opatřením měnil kalendář, dva závody nakonec vypadly, ale 6 se jich stihlo v upravených termínech a tak můžeme, jako pořadatelé, být spokojeni.

Našlapaný byl hlavně začátek, kdy se během dvou týdnů uskutečnily tři závody a dokonce se Chodovská časovka jela odpoledne ve všední den. V průměru se závodů zúčastňovalo 33 cyklistů a cyklistek, což je na Karlovarský kraj celkem slušná účast. Co nás potěšilo, je ten fakt, že v osmi kategoriích se našli účastníci, kteří objeli všechny závody.

Celkovými vítězi Giro Chodov 2020 se stali:

  • Tomáš Urbánek (Cykloteam Ostrov)
  • Marek Švejdar (TJ Plamen Chodov)
  • Hana Runtová (SportRaces Cycling Team)
  • Karel Macán (SportRaces Cycling Team)
  • Jakub Miklovič (SportRaces Cycling Team)
  • Lukáš Raufstein (SportRaces Cycling Team)
  • Miroslav Štencl (Witte Bike Team)
  • Tomáš Viktorin (Sokolov)
  • Jiří Nováček (Koruna Pralines)
  • Helena Václavková (TJ Plamen Chodov)

Celkové pořadí Giro Chodov 2020 (PDF)

Pro TJ Plamen Chodov tímto skončila závodní sezóna. Celkem jsme pro cyklisty regionu uspořádali 5 závodů na silnici, 2 bikové závody a 2 závody v pumptracku. Když si uvědomíme, že sezóna se známých důvodů začala až koncem května, tak je to myslím slušný počet akcí a je třeba poděkovat všem, kteří se na tom podíleli, organizátorům, pořadatelům a také sponzorům, kteří svými prostředky, či jiným způsobem, všechny závody podporovali.


Foto: Radek Bureš


Restart pořadatelské sezóny Plamenu Chodov 2020: přihlašování a platby výhradně předem!

Po nedobrovolné dvouměsíční přestávce se opět pomalu rozbíhá kolotoč závodů. První sportovní akcí, kterou pořádá TJ Plamen Chodov, je Lomnická časovka (propozice v PDF, přihlašování). Tento měřený trénink je součástí seriálu Giro Chodov a je naplánovaný na neděli 31. května 2020.

Věnujte prosím pozornost tomu, že registrace na Lomnickou časovku je výhradně předem do úterý 26. 5. 2020 do půlnoci na www.plamenchodov.cz/zavody-2020 a platba startovného výhradně převodem na účet 218523285/0600 (platba musí být připsána do 28. 5. 2020 do půlnoci, do poznámky pro příjemce uveďte jméno účastníka).

Aktuality k závodům sledujte na webu TJ Plamen Chodov a v seznamu našich závodu.

Kalendář závodů k 21. 5. 2020

Závody Kraslický šíp a časovka v Sokolově termínově zatím kolidují, ale pořadatelé se pokouší dohodnout změnu, aby ke kolizi nedocházelo.

Plakát a akcemi v PDF

Giro Chodov 2020


Propozice závodů TJ Plamen Chodov 2019

Tělovýchovné jednotě Plamen Chodov patří velká poklona za množství pořádaných závodů a za preciznost v přípravě podkladů. Na jedné webové stránce mají uspořádán seznam závodů se všemi informace (termín, plakát, propozice, on-line přihlašování). Neváhejte proto stránku navštívit a na propozice se podívat. Tyto propozice již byly přidány do kalendáře zde na Bikerech.

Podzimní překvapení však nadále zůstává v tajnosti kromě data konání – 29. září 2019.