Špičkové závodění na Velké ceně Smrčin 2023 v Aši

V sobotu 26. 8. 2023 se v Aši konal XCO závod Velká cena Smrčin, který byl součástí jak plzeňského poháru AC HEATING CUP, tak Poháru Peruna. Trať je velice rozmanitá a dolazená do posledních detailů. Závod se velmi povedl a s akcí jako takovou byli všichni nanejvýše spokojeni. Co víc si přát. Pestrá trať se skoky, kořeny ale i s těžkými kopci, závodní atmosféra vyvolaná fanoušky a nesmíme zapomenout na báječné pochutiny od Botanik bistro Cheb.

Přečtete si celou reportáž ze závodu od Adam Staška.

Výsledky Velká cena Smrčin 2023 (PDF)

Foto: Libor Němec, Pavel Křikava


Foto: Pavel Křikava, Libor Němec


Pozvánka na Velkou cenu Smrčin 2023

Dne 26. srpna 2023 se v Aši uskuteční opravdu velká akce. Nový závod na nových okruzích. Součást PAL (AC Heating Cup). Závodit můžete nejen na kole, ale i v běhu. Závod se jmenuje Velká cena Smrčin a zajišťuje jej Adam Stašek. Závod je součástí i Poháru Peruna (a tedy i karlovarského CKK Poháru, jenž je letos vnořen do Poháru Peruna).

Propozice (PDF)
Plakát (PDF)
Webové stránky závodu
Webové stránky poháru

Důležité upozornění: v pravidlech AC Heating Cup si nastudujte povinnosti ohledně licencí!

Pohled do propozic by Vás mohl poněkud zmást, proto několik poznámek na základě informačního článku:

  • Zkratka „XCO“ značí tratě, které jsou více technicky náročné (jsou to ty okruhy, které znáte z dřívějších let).
  • Zkratka „BCO“ je novinka a týká se jen dospělých. Znamená to „BIG-XCO“ a jsou to delší závody primárně na výkon, bez větší techniky, jezditelné vždy i na gravelu. Tempové kopce do tahu, široké lesní cesty, šotolina, louka, nějaký ten singltrail, bez skoků, bez kamenných sekcí.