Chebská cyklistika výrazně uspěla na MČR v dráhové cyklistice 2015

Na vlně úspěchů, pod vedením trenérů závodního týmu Petra Fialy a Aleše Nováka, se stále drží mladí cyklisté. Tentokrát z dráhového mistrovství České republiky přivezli dokonce šest medailí. Zde fotografie.

Zleva: Anežka Nováková, trenér Petr Fiala, David Zadák, Dominik Fiala
Zleva: Anežka Nováková, trenér Petr Fiala, David Zadák, Dominik Fiala

Dominik Fiala v kategorii žáků zlato z týmové stihačky na tři kilometry, stříbro na 500 m s pevným startem, dvakrát bronz ve sprintu jednotlivců a ze sprintu družstev. Dvě bramborové medaile měl z bodovačky a keirinu (jízda za motorkou). Dominik se stal nejúspěšnějším členem západočeské výpravy.

David Zadák
David Zadák

Další dvě medaile vybojovali naši bikeři. Kadetka Anežka Nováková ukázala, že patří mezi nejlepší bikerky ve sprintu na horském kole, na dráze si dojela v mistrovském závodě na 500 m s pevným startem pro druhé místo.

Kadet David Zadák vybojoval bronzovou medaili ve stihačce jednotlivců na 2 km, když nestačil jen na dráhaře specialisty, kteří dokázali pokořit český rekord. Tak silná konkurence se letos v kadetech sešla.

Stříbrná Anežka Nováková
Stříbrná Anežka Nováková

Pro oddíl PROFI SPORT Cheb, který trénuje na veřejných pozemních komunikacích a lesích v okolí Chebu, jinak musí dojíždět do vzdálených sportovišť, je to významný úspěch, zařadit se mezi nejúspěšnější oddíly republiky v cyklistice. Jak uvádí šéftrenér chebské cyklistiky Petr Fiala: „Máme dostatek zájemců o náš sport, vychováváme si kvalitní trenéry, ale bohužel proti většině sportů v Chebu nemáme to nejdůležitější – vhodné sportoviště pro naši talentovanou mládež. Máme dva roky příslib od vedení města na vybudování velodromu, který se dá postavit do pěti milionů, přesto se výhledově ze strany vedení města nic nechystá. Proto budeme žádat město o vybudování cyklistické dráhy cca 660 m ve Dvořákových sadech na Zlatém vrchu v Chebu.

Stříbrný Dominik Fiala
Stříbrný Dominik Fiala

Trenér Aleš Novák doplňuje: „Děkujeme vedení města Chebu a Karlovarského kraje za finanční pomoc, ale bez sportovišť se žádný tým nemá možnost kvalitně rozvíjet. Cyklistika patří k nejnáročnějším sportům vůbec. Problém je, že pro trénink v našich podmínkách musíme využívat veřejné komunikace, a to oddíl mládeže vystavuje řadě nebezpečí plynoucích z hustoty silničního provozu. Řešení přitom existuje.


Velodrom není utopie

Prostějovský velodrom se stal v pátek 23. 8. 2013 dějištěm již čtrnáctého ročníku Grand Prix Prostějov -Memoriálu Otmara Malečka. Za příjemného počasí a při velmi slušné divácké kulise předvedli závodníci z celkem osmi zemí vynikající podívanou, tak jak ji jen dráhová cyklistika umí nabídnout.

Rozšířená verze článku (PDF)

brychtajan_prostejov_malecek_130823_204459_dsc_0902

Okresní město Prostějov v ČR má venkovní velodrom v délce 300 m povrch beton. Stadion slouží pouze cyklistice – tréninkům a závodům.

My bychom chtěli v Chebu pro karlovarskou oblast nejen sportoviště pro cyklistiku, ale multifunkční sportoviště pro několik sportů. Prostějov ukazuje, že velodrom má svůj význam a to v tomto městě je řada sportů na vynikající úrovni, včetně podpory města a sponzorů. Důkaz toho, že to jde. Prostějov žije sportem.

phoca_thumb_l_brychtajan_prostejov_malecek_130823_184122_dsc_0274

I letos měly závody v Prostějově charitativní podtext, na oddělení onkologie FN Olomouc se podařilo vybrat na dobrovolném vstupném více jak 15 tis. korun.

Naši mladí závodníci právě v Prostějově na velodromu, v polovině července tohoto roku, získali na MČR 11 medailí.

Martina Čechman 4 zlaté, Miroslav Svatek 1 zlatou a 1 stříbrnou, Aneta Klauková 1 zlatou a 1 bronzovou,

Anežka Nováková 2 x bronz a Tereza Hošmanová jednu bronzovou medaili. Dále družstvo v týmovém sprintu ve složení Arny Seidl, Miroslav Svatek a Martin Čechman dojeli jen těsně na čtvrtém místě.

phoca_thumb_l_brychtajan_prostejov_malecek_130823_194251_dsc_0626-2

Přitom naši závodníci musí jezdit trénovat na dráhu do nejbližší Plzně cca 100 km, v zimním obodbí až do Prahy, kde je jediná zimní dráha v Motole 153,8 m dřevo. Dále je v ČR velodrom zastřešený v Brně 40 0m beton, Praha Třebešín 333 m beton.

Foto: SKC Prostějov


Připomínka ke stavebnímu řízení na parcele 189/1, k.ú. Cheb – otevřený dopis

[Navazuje na otevřený dopis městu Cheb.] Vedení TJ OLYMPIONIK Cheb dodalo městu Cheb veškeré podklady a informace dle dohody. V návaznosti na jednání 7. 12. 2012 jsme materiál dle dohody městu dodali dne 10. 12. 2012 a dále v návaznosti na jednání 27. 2. 2012 jsme materiály předložili na několika prezentacích jak radě města, tak sportovnímu výboru. Včetně dalších materiálů paní projektantce Fischerové. Dokonce jsme přeložili výsledky práce, výkresy, foto od pana Junka, který velodromy staví ve světě, včetně rozpočtu.

Od vedení města jsme doposud neobdrželi žádnou písemnou informaci z jednání vedení města na naše požadavky a připomínky z 10. 12. 2012, včetně výsledků jednání z 27. 2. 2013.

Základní požadavky TJ OLYMPIONIK Cheb z 10. 12. 2012

  • Areál sportoviště bude oficiálně veden jako sportoviště 2. ZŠ Cheb a TJ Olympionik Cheb, bude zde sídlo TJ.
  • Organizaci provozu – využívání sportoviště, mimo hodin TV, bude zajišťovat vedení TJ Olympionik Cheb přednostně pro Sportovní centrum mládeže cyklistiky, pro další oddíly atletiky a florbalu. Včetně organizace soustředění a závodů.
  • Sportoviště by mělo být uzavřeno zdí ul. Vrbenského, 17. listopadu a Májová, tak aby bylo zajištěno odhlučnění, snížení prašnosti a minimalizace zplodin velice frekventovaných hlavních silnic.

Pokračování článku


Otevřený dopis vedení města Chebu

Bude v Chebu další školní hřiště nebo vedení města vyjde vstříc úspěšným sportovcům a vybuduje se v Chebu víceúčelové sportoviště pro řadu sportů na více než jen několik měsíců v roce?

Pomůže úspěšné cyklistice vedení kraje?

shm cheb

Dobrý den pane Šturc,

z Radničních listů jsme se dozvěděli, že v našem areálu ul. K Nemocnici v Chebu bude vybudováno sportoviště s atletickou dráhou 200 m, ovšem bez velodromu, tedy bez podmínek pro naše členy.

Jsou to již tři roky, kdy jsme podepsali ve prospěch města věcné břemeno na výstavbu sportoviště pro žáky 2.ZŠ Cheb s tím, že by město Cheb mohlo v rámci rekonstrukce areálu vytvořit našim členům, sportovcům města a kraje lepší podmínky výstavbou víceúčelového sportoviště, nejlépe Sportovní haly pro celoroční činnost řady sportů.

7. 12. 2012 jsme od vedení města dostali písemný příslib rekonstrukce areálu s výstavbou velodromu. Na posledním jednání 27. 2. 2013 byla stále projednávána varianta výstavby areálu s velodromem. K realizaci výstavby velodromu jsme předložili řadu materiálů, včetně možného investora a rozpočtu řádově v částce 3 mil. Kč.

Dále jsem Vás žádal o informace, zda se bude v realizaci rekonstrukce areálu něco jednat. Ovšem od zápisu z jednání 27. 2. jsme žádnou informaci o realizaci projektu rekonstrukce areálu nedostali. Po sdělení v průběhu roku, že nejsou finanční prostředky, se žádná další jednání s naší účastí nekonala. Znamená to, že úředníci a politici jednají bez nás sportovců? Znamená tento postup města „O Vás bez Vás“ snahu úspěšnou cyklistiku z Chebu vyloučit?

Naši mladí členové oddílu cyklistiky a Sportovního centra mládeže při TJ OLYMPIONIK Cheb patří k nejúspěšnějším sportům v Chebu, v Karlovarském kraji. Na poslední Letní olympiádě dětí a mládeže ve Zlínském kraji byla naše cyklistika v hodnocení krajů, v počtu medailí, na třetím místě v republikovém hodnocení. Jde o hodnocení disciplin horská kola a silniční kola. V závodech Sportovních center mládeže v disciplině dráha jsme se v republikovém hodnocení umístili na čtvrtém místě.

V letošním roce jsme již z republikových MČR dovezli 13 medailí (SCM), z toho náš oddíl 7 medailí. Naši členové jsou úspěšní také na mezinárodní scéně, kde byl junior Petr Fiala desátý v závodě Světového poháru, na ME dojel na 37. místě. Nyní se připravuje na zářijové MS v Itálii. Kadet Miroslav Svatek si přivezl, kromě republikových medailí, druhé místo v kadetech na silně obsazeném Mezinárodním etapovém závodě Regionem Orlicka a je zařazen do reprezentačního družstva na Mezinárodní etapový závod Družba na Ukrajině začátkem září.

Věnujeme se dlouhodobě na vysoké úrovni práci s mládeží a je pro nás nepochopitelné, proč vedení města ignoruje naší snahu mít pro naše sportovce odpovídající, vhodné podmínky, v realizaci volnočasových aktivit.

Přitom realizace projektu velodromu nění finančně příliš náročná, velodrom je vlastně skládačka.

Při realizaci výstavby Sportovní haly by se našim sportovcům ve sportech atletika, cyklistika, sportovní gymnastika, řadu míčových sportů jako populární florbal a další sporty splnil sen – mít celoroční, víceúčelové, dostupné, kapacitně vhodné sportoviště. Proti současným malým a nevybaveným tělocvičnám, kapacitně plně vytíženým, by Sportovní hala současnou mládež oslovila. Navíc by možný výběr sportovních aktivit dával šanci, téměř všem se sportovně realizovat. Sportovní hala je dále řešením pro většinu škol v centru města, včetně středních škol.

Vedení města Chodova dokázalo z ROP Severozápad získat na Sportovní halu více než sedmdesát milionů korun. ROP Severozápad bude v blízké době rozdělovat další dotace.

Jsme tělovýchovná jednota, která se dobrovolně věnuje práci s mládeží. Nejsme zisková organizace, která by byla schopná svou výdělečnou činností realizovat projekt výstavby Sportovní haly. Proto jsme náš projekt na výstavbu Sportovní haly předložili vedení města Cheb a vedení Karlovarského kraje, kteří jsou dle Zákona o podpoře sportu za realizaci podmínek pro sport zodpovědní, mají zákonem vymezené úkoly.

Za vedení TJ OLYMPIONIK Cheb – Fiala Petr, předseda TJ