Video: SCM Cheb v Motole na dráze, 11/2009

Na Vimeo jsem nahrál video od kolegů z SCM, které zachycuje tréninkové soustředění mladých závodníků ze Sportovního centra mládeže v Chebu na pražské dráze v Motole. Video má téměř půl hodiny, takže si u něj můžete chvíli posedět. Když na něj klepnete dvakrát za sebou, zvětší se na celou obrazovku.


Video z tréninků (10/2009)

V následujícím videu jsou fotky a tři videosekvence ve stylu „ze životy cyklisty“. Příjemná vzpomínka na babí léto 2009. Učinkují hlavně cyklisté z Vikiho tréninkové skupiny a Šmoulové a Evička :-).

A tady je něco málo z vyhlášení P-KV-P 2009.


Video z Kynžvartského podzimu 2009

Na tomto videu od uživatele s přezdívkou BubakRS si můžete připomenout, jak jste pádili z kopce již kousek od cíle na závodě v Lázních Kynžvart v sobotu 12. 9. 2009.

A zde pro zajímavost video ze stejného místa, ale o rok zpět. Možná si toto video pamatujete, hlavní roli v něm obsadil Lukáš Kopecký se svým průjezdem křoví.

Fotky zde.


Fičák na motokrosu 2009

Kuba Nováček natočil video ze závodu Sokotrans Cup a tady ho všichni máte. Jsou na něm sjezdy a i to, jak Pavel Kodl ml. objal strom, a Čipi ve stylu „Vrchní, prchni!“… Video je v HD kvalitě, kterou si můžete vychutnat tak, že si načtete video na samostatné stránce a zmáčknete tlačítko HD. Pak počkejte (tlačítko Pause), až se vám načte, aby se při přehrávání nezasekávalo, a pusťte si ho. A klidně přes celou obrazovku. Pro videochtivce ještě připomínám video z Březovského bajku od Marcela Ladky a Májový adrenalin opět od Jakuba (obě videa jsou v pokračování tohoto článku).

Video: Sokotrans Cup 2009 (autor: Jakub Nováček)

Pokračování článku


Bahno až za ušima: video

Na závodě O pohár města Ostrov se vydal celý reportérský štáb rodiny Rybáčkových a kromě fotografií máme nyní i video: „Je to ode mě se segrou takovej malej dáreček všem, kdo se nebáli a přišli si zazávodit :-),“ vzkazuje Viktor, který videa na počítači tvořil dva dny.

Video: O pohár města Ostrov I

Video: O pohár města Ostrov II

Už jsou k dispozici výsledky závodu.


Video z Knížecího rybníku 2009

BotaNa YouTube jsem nahrál několik videí ze sobotního závodu. Doporučuji vám si videa prohlížet přímo na YouTube a kliknout si přitom na „watch in high quality“ (pod okýnkem s videem), abyste měli video v lepší kvalitě. Níže jsou uvedeny odkazy. Co se fotek týče, tak jsou ve fotogalerii. Další zajímavá věc jsou maximální dosažené průměrné rychlosti. O tom jsem se rozespal ve svém komentáři a odkaz na přehled nejrychlejších a celou tabulku v Excelu připojuji i sem.

Video: Rychlobruslení – Martin Smolík, Jiří Dvořák, Viki, Kodlík.

Nezapomeňte na stránku Videa, kde je přehled všech našich videí.


Vzpomínka na Loketské kostky 2004

VídeoMěstské MTB kritérum Loketské kostky pod vedneím Luboše Hraničky se už několik let nekonalo, protože na něj nejsou peníze. Byl to však super závod, jen co je pravda. Připomenout si ho letos můžete na Chebských kašnách, což je podobný závod. Kostky ale byly jiné. Zásadní (prudký) kopec měly delší a byly točivější, neměly ale kamion, do kterého by se dalo skočit, a tu hroznou dlouhou táhlou rovinu. A tak dále… A proto zde jako vzpomínku na bezva závod přikládám další video, původně „rodinné“ video, na kterém se ale uvidím mnoho z vás. Mnoho prostoru má Ája se svým KHS, Viki, jak prohání Zbynďu, Radek, Ondra, Tomáš Kozák z nezávodníků Evička a Péťa Toms a další a další.

[poll=38]


Loketské kostky 2004 from Radovan Fišer on Vimeo.

Pokračování článku


Fotky s hudbou jednoduše, ukázka z XC Bahna

Ve středu 23. dubna plánují navštívit sovu první tiskovou konferenci, a to tu, jež se koná u příležitosti zahájení seriálu MTB maratonů Kolo pro život někde v Praze na Andělu. Proto jsem se podíval na web Kola pro život, kde jsem si uvědomil, že přišlo aktuální vydání jejich časopisu, kde je na dvoustránce text o Mirce Rousové Špalkové. Hned jsem si vzpomněl na bezvadné video, které zřejmě vytvořil Scott Biker Karlos.

Je vážně pěkné. A tak jsem si řekl, že zde uvedu jednoduchý návod, jak vytvořit podobné video. Je to totiž kupodivu jednoduché. Bude se jednat o „film“, kde josu za sebou fotky a podložeé je to hudnou, mluveným komentářem, mezi snímky jsou přechody a na začátku a na konci jsou titulky. No ale moc podrobný návod ode mě nečekejte. Pokračování článku


Vzpomínka na Velkou cenu Sokolova 2004

TričkeoVCS je čím dál tím známější a lepší závod s větší konkurencí. Podívejme se tedy zpět, jaké to bylo v roce 2004. Archivní video by mělo podpořit všechny, kdož trénují, aby v létě oblékli své trialtonové hadříky a ukázali soupeřům záda (doufejme, že ne jako utopenci vytažení ze dna). Závodilo se 3. srpna na tratích 750 – 25, zde jsou webové stránky výsledky a fotogalerií. Takže neváhejte a pusťte si toto video, kde zazářil zejména Petr Mácha, jako obvykle pan hlasatel a další. A malá poznámka na závěr – je to z kategorie rodinné video, ale snad to nebude až tak nudné ;) (no…, uznávám, že to pro některé zábava bude, pro některé ne). A těšit se můžete na Loketské kostky 2004, to bude taky palba.


Velká cena Sokolova 2004 from Radovan Fišer on Vimeo.


Chebská omladina na dráze (video)

YoutubeSportovní centrum mládeže v Chebu uspořádalo už dvě soustředění v Praze Motole na dráze. Jeden z aktivních rodičů, Zdeněk Kubík, byl při tom a měl s sebou kameru. Díky tomu se můžeme podívat na dvě krátká videa z dráhy (leden 2007, únor 2008). A jako bonus je v nabídce i video sestřih z MTB závodů. Tentokrát to ale nejsou eliťáci, ale mladší žáci, žákyně a tak podobně, prostě ti malí, co závodí dopoledne :). Pokračování článku


Videovzpomínka na Říjnový DOMO bike 2007

Míra Brill

Vítez závodu

Říjnový DOMO bike je 32 km dlouhý MTB závod, který se koná poblíž Chebu a je znám tím, že vede zčásti náročným terénem, a proto jej mají bajkeři rádi. Jheo specializou je sjezd po dřevěné lávce a motání se mezi obrovskými kameny a kmeny stromů. Letos tomu bylo nejinak. A navíc před závodem sprchlo, a tak se z onoho dlouhého výjezdu lesem stal dlouhý výběh vaničkou bahna. V Hlavním závodě ujeli hlavnímu poli včetně Ládi Fabišovského Radek Fišer a Míra Brill. Do cíle dojel s velkým náskokem první Míra. Na Domo Biku hraje po vyhlášení kapela. Donedávna jsem si myslel, že ji nikdo neposlouchá (protože hráli tak nahlas), ale pravda je jiná. A pokud chete vidět, kdo všechno si s chutí trsnul, koukněte se na příslušné video. Pokračování článku


Videovzpomínka na Chebské kašny 2007

YouTube

V Chebu to v den konání Kašen, městského MTB kritéria, připomínalo kotel. Z jasného nebe zářily sluneční paprsky a následně sálaly z dlažebních kostek a všude byly davy lidí. Což je pro bajkera znalého místních poměrů nezvyk. Leč město je město, bývalo to tak i v Lokti. Co se mi vybaví, když si vzpomenu… standardně začnu negativy – bylo to zpoždění, podivné vyhlašování vítězů mladších kategorií a cílový snímač, který nestíhal pípat. A dodám ještě osobní záležitost, a to boty a helma, které mě oboje tlačily! A co pozitiva? Fanoušci, počasí, skoky do kamionů… Tak nějak to bude asi u všech ostatních bajkerů a diváků. Diváci si určitě užívali souboje loktů na lokty a závěrečné spurty anebo třeba to, jak Míra Brill donesl do cíle své kolo nad hlavou… že jste to neviděli? Já také ne. Ale uvidíte to na videu. Pokračování článku


Videovzpomínka na XC Poohří 2007

Zdeněk Bartoš, za ním Josef Anderle

Zdeněk Bartoš

Díky Ondrovi Vávrovi a spol. máme tu možnost se podívat okem videokamery na první ročník závodu, který se uskutečnil loni v květnu pod hradbami chebského hradu, na hrázi přehrady Skalka a mezi kopci, nad nimiž stojí Dům dětí a mládeže. XC Poohří je charakteristický dvěma extrémy: roviny a prudké kopce. Jedno zábavnější než druhé, doslova. Dlouhé roviny, dva těžké výjezdy, jeden zábavný sjezd, jeden těžký sjezd a božský slajd po schodech. A málem jsem zapomněl na ten kouzelný sloupek na hrázi, o který si Jiří Blažek rozpůlil zánovní karbonový rám a který zastavil celé startovní pole kromě prvních šesti lidí hned v prvním kole. A pokud chcete vidět videa ze závodu, čtěte dále. Pokračování článku