Květnová záplava závodů v plném proudu: CH40 a XC Skalka

O víkendu se v okolí Chebu jely dva náročné závody horských kol – Chebská 40 a XC Skalka.

Výsledky:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Přemek Novák. Foto: Petra Oubrechtová

Na čtyřicítce vyhrál Pavel Kodl s minutovým náskokem před Josefem Černým, za nimi se pak seřadili s již větším odstupem Honza Šíma, Jirka Blažek, Honza Kraclík, Radek Dobeš, Dan Řezáč, Pavel Cheren a další. V první desítce hájili barvy kategorie „muži 1“ pouze dva muži, ostatní pozice vysbírali „masters“. Trasu 30 km a zároveň ženskou kategorii vyhrála Mirka Špalková.

Na Skalce vyhrál Jan Vrábek (Team Bike Perštejn) a za ním již přijel do cíle Luboš Oubrecht. Holt olympijský rok a Luboš má zase důvod závodit…? :-) Třetí skončil Přemek Novák. Kategorii žen vyhrála Dana Kopecká.

Z fotografů své momentky poslali Jarda Mühlberger, Jirka Svoboda (CH40) a Petra Oubrechtová a svtatua (XC Skalka).

Závod odstartoval pořadatel Tomáš Kubát. Foto: J. Mühlberger
Závod odstartoval pořadatel Tomáš Kubát. Foto: J. Mühlberger

Na Skalce 2016 za týden

Závod horských kol XC Skalka již za týden nabídne zážitky z pěkné, klasické „cross-country“ tratě s okruhem o délce 4,2 km. Tento závod se v okolí chebské přehrady Skalka uskuteční již potřinácté. Zázemí bude v Hospůdce U Statku. Okruhy jsou připraveny i pro mladší žactvo (ročníky 2004-2005) a děti (ročníky 2006-2009).

Pro inspiraci se podívejte na videa z roku 2011 (zde a zde) a fotogalerie z roku 2015 (Iva, Karel, Standa). Zde jsou propozice (PDF) a mapa příjezdu (PDF). Závod pořádají Václav Větrovec a Petr Moos.


Okolo Skalky cestička

Bratři

Konečně se našli…

[fotky, výsledky] Závod XC Skalka jsem jel poprvé. Trať je z více než poloviny stejná jako na již nepořádaném závodě okolo hotelu Stein. Start i cíl je po rovinatém asfaltovém úseku, po průjezdu okolo zahrádek, z nichž občas jako zkouška pozornosti vyskočí chatař či chatař v autě či jeho pes, následuje sjezdík, zatáčka a výjezd na štěrkovou cestu podél pole, která lehce do kopečka dovede bikery ke stezce odvahy vedoucí ve svahu ke Skalce. Je to singletrack, jehož znalost dopředu se závodníkům jednoznačně vyplatí. Pak je to totiž zábavný úsek, kde se dá hodně získat. Jinak ale jde o nepříjemný zatáčkovitý úsek, který je sice z kopce, ale člověk na něm ztrácí vteřiny zbytečným bržděním, jízdou v nevhodné stopě a podobně. Své o tom ví závodník z X-teamu BaNo, který se přímo přede mnou sesunul v zatáčce smykem k zemi a závod pro něj skončil. Pak následuje drncavý přesun po louce pod největší kopec závodu. Ten byl kvalitní. Velice prudký (já to jezdil na převod 1-1, 1-2), ale jetelný. Ba dokonce bytelný. Hned na kopci se odbočilo na další technicky náročný sjezd po kořenech, šikmo ve svahu. Do cíle se pak už jelo třicítkou a výše po poli a po cestě.

Start
Kdo potřebuje na velkou, ať se přihlásí.

Pokračování článku