Běžkařské tratě

Běžkování v karlovarském kraji

Březová u Sokolova

Mapka

O tratě vzniklé v roce 2006 se stará sdružení Ski Březová, na jejichž internetových stránkách najdete mapu tratí, sněhové zpravodajství, seznam upravených stop a další informace (skibus, vinárna). Stopy projíždí skútr s připojenou „stopovačkou“ na dvě stopy. Při dobrém počasí se u Lobzů projíždí i úsek na bruslení. Tratě se dají oběhnout za jeden den, ale to už je docela fuška. Výkonnostní běžci si zde mohou zařádit, protože k dispozici je několik krátkých/dlouhých prudkých/táhlých kopců včetně technicky náročných úseků.

Fotky z běžkařského výletu (24. 1. 2010)

[nggallery id=73]

Boží Dar

Běžkařské tratě

Kvalitní centrum běžeckého lyžování s napojením na špičkové německé tratě. Webové stránky.

Délky páteřních běžeckých tratí zaměřili bajkeři z Team Bike Březová v červnu 2008. Ke stažení je plná verze mapy (2 MB, obrázek), PDF soubor k vytištění (formát A4), zmenšený obrázek.

Pár fotek z Božáku, když je hezké počasí (Honza Jiříček a Pavel Santo).

Mühleithen

Webkamera z Muhleithenu

Na mapce je vyznačeno, kudy se tam z Klingenthalu dostat. Vyjedete kolem Aschbergu nahoru, zaparkujete a čeká na vás běžkařský ráj dokonalých stop a cest na skating. Je tam stop na několik celodenních výletů a dojet se dá např. do Johanngeorgenstadtu (Potůčky) nebo do Schönecku. Ono kolečko na mapce je okruh přímo u parkoviště. Dostanete se odsud na dlouhou trať zvanou Kammloipe.

Mühleithen

Schöneck

Schöneck

Kromě toho, že je zde k dispozici mnoho kilometrů stop na klasiku i bruslení se zde můžete po tréninku nebo výletu vykoupat v bazénu, který je spíše akvaparčíkem. Dostanete se odsud na dlouhou trať zvanou Kammloipe.

Silberhütte

Toto německé středisko má své webové stránky. Pokud tam pojedete, hledejte městečko Altglashütte. Nejlepší asi bude interaktivní mapa.

Mariánské Lázně

V Mariánkách se jezdí na golfovém hříšti a z něj se vyjíždí několika směry do Slavkovského lesa. Dojet se dá až na Kladskou a z ní na Sedlo, Hvězdu a z Hvězdy na Rovnou a nakonec i na Lobzy. Pokud je dost sněhu.

běžky
Mapa ve velkém rozlišení

Ochsenkopf

ochsenkopfOchsenkopf je vysoký kopec v Německu, zhruba 55 km od Chebu. Okolo tohoto kopce a na něm je mnoho běžkařských tratí, které jsou pěkně popsány v dokumentu Nordic Parc Fichtelgebirge Loipensystem (PDF), který mi poslal Honza J. Nordic Parc má své webové stránky. Jedním z nástupních míst je město Bischofsgrün, kam se z Chebu dostanete takto:


View Larger Map

.