↑ zpět na kalendář závodů

Jarní Bahno – Goethovka

Jaro je tu a s ním tradiční, dnes již kultovní čtyřdílný „otvírák“ bikerské sezóny v České republice, Jarní Bahno. Druhý závod seriálu se pojede ve známé lokalitě přes vyhlídku Tři kříže, ale nově (1) start a cíl je u Geothovy rozhledny (viz dále) a (2) závodníky čeká sjezd horní poloviny Goetrailu – viz fotky z prohlídky trati.

Pozor, start je u Goethovy rozhledny; příjezd autem je možný z obce Hůrky (možnost parkování nedaleko místa startu). Vyhlášení výsledků proběhne v místě konání průběžně po dojezdu kategorií.

Pořadatelé informují: Dějiště (respektive start a cíl) druhého závodu, se posouvá z vyhlídkové plošiny Camera obscura na Třech křížích o plných 100 metrů výš – na vrchol nejvyššího kopce v centru Karlových Varů, Goethovu vyhlídku. Na příjezdové cestě je možnost parkování a u rozhledny, kde bude účastníkům k dispozici restaurace, poslouží našim potřebám i nový altán. Víme, že původní trať na Třech křížích se v minulosti těšila velké oblibě. Dobrá zpráva tedy je, že nová trať je se starou prakticky totožná. Navíc, část trasy povede horním úsekem nově vybudovaného Goetrailu.


Foto: Bobo (2023)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>