↑ zpět na kalendář závodů

Poutní maraton

Farní charita Cheb, Běžecká škola Miloše Škorpila a Římskokatolická farnost Cheb pořádají benefiční Poutní maraton. Akce je každoročně finančně podporována mimo jiné i z prostředků města Cheb.

Součástí akce je i Poutní ultramaraton, jehož obsahem je 6 trailmaratonů ve dnech 13. – 18. června 2016 na trase Berounka – Střela – Slavkovský les (Plzeň – Cheb) dlouhé 253 km.

Webové stránky závodu
Tisková zpráva (PDF)

Trasa vede poutními místy Chebska a Waldsassenska, z velké části v přírodě a zdolat ji je možné pěšky, na kole nebo během. Je vhodná jak pro děti nebo seniory, tak i pro sportovce, kteří si chtějí zaběhnout klasický maraton 42,2 km.

Protože je to akce benefiční a letos opět ve prospěch Hospice Sv. Jiří, je naším mottem: „Ať už ležím nebo běžím – doma je doma“.

Zahájení bude 18. 6. 2016 v 9:00 hodin u kostela sv. Mikuláše v Chebu, pak trasa pokračuje se na Loretu, do Waldsassenu a zpátky do Čech se vrací kolem Bismarckovy rozhledny zpět do Chebu.

Foto: rok 2015

pm_2015_033

pm_2015_039


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>