Peklo-stíhači
Peklo-skoro špic

Pravý bikerský potlach

Celkové hodnocení 5. ročníku Giro di Karlovy Vary 98

Celkem se zúčastnilo v 1. divizi 25 závodníků, ve 2. divizi 39 a v divizi příchozích 50 závodníků. Celková výkonnost se značně zvýšila, ale zároveň to přineslo neúčast hobbíků, co se rádi jen tak projedou. V 1. divizi si po celý ročník hlídal první pozici Martin Růžička, který si bezkonkurenčně dojel pro své již třetí vítězství v historii GKV. Druhé a třetí místo si již tradičně v posledních letech rozdělili veteráni karlovarské a sokolovské cyklistiky R. Krummer a L. Killinger. Mistrovské závody vyhráli Martin Růžička v časovce a Tomáš Viktorin v závodě s hromadným startem. Ve 2. divizi si zejména díky vynikajícím výkonům v 1. polovině seriálu zajistil 1. místo Daniel Putz z Aše, který snad nejvíce ze všech zapracoval v přípravě na letošní sezónu a dovedl pak svou výkonnost náležitě prodat. O druhé místo svedli až do posledního závodu souboj Václav Bešta z Kynšperka a Michal Pech z Rotavy. Nakonec si o pouhé 3 body přijel pro druhé místo V. Bešta a třetí získal M.Pech. Mistrovské závody vyhráli Petr Šimůnek v časovce a Denk v závodě s hromadným startem. Druhá divize díky své široké špičce přinesla zajímavější závody a napínavější boje. V kategorii příchozích jsme mimo místních cyklistů uvítali i hosty z Prahy, Plzně a okolí. Na poli amatérské cyklistiky jsme po relativním neúspěchu v silničním závodě jednotlivců na 1. MR SAC ČR a dobrém výkonu v časovce, jsme docílili výborného výsledku při letošním ročníku Author - Král Šumavy. Jarka Budíková si přivezla vítězství v kategorii žen silničního závodu na 150 km ve vynikajícím čase 5:38:35 hod. I přes pokles účasti měly závody vysokou úroveň a věřím, že změny pro příští ročník přinesou změny pro nejširší cyklistickou veřejnost.

Informace: Ing. L. Hranička, Luční 1026/20, 357 35 Chodov, Tel.: 0168/665996, práce - 017/406331