5 thoughts on “Vozím přilbu. Co vy?”

 • Dřív jsem helmu nechtěl, ale dneska bez ní nedám ani ránu. To je jedna věc.

  Druhá věc je, že v případě helmy (aspoň u mě) rozhodně funguje Peltzmanův zákon, že s helmou jsem okamžitě začal jezdit mnohem odvážněji.

  A třetí věc je ta, že rozhodně nesouhlasím s hysterií kolem přileb. Např. na časovku nebo při jízdě pouze do kopce je helma naprosto zbytečná. Pokud by měla být helma povinná ze zákona, byl bych jednoznačně proti.

 • Radek napsal/a:

  Říkám, že na časovku je helma také potřebná! (aerodynamika, bezpečí) A do kopce může být také potřebná, už třeba dle Peltzmanova zákonu a dle Murphyho zákonu, že nejčastěji se padá při pomalé jízdě.

 • Mluvil jsem o přilbě bezpečnostní, ne aerodynamické. Já přilbu považuju za potřebnou pouze pokud hrozí kolize s někým jiným (cyklistou, autem). Sám od sebe nepadám (bavíme se o silničním kole, doufám), nebo aspoň ne tak nečekaně, abych spadl na hlavu. (Z kopce je to jiné, ale taky jsme o jízdě z kopce nemluvil :))

  Nevím, jestli se nejčastěji padá při pomalé jízdě, ale když spadnu při pomalé jízdě, tak nikdy nespadnu na hlavu. Podle stejné logiky by mohla začít kampaň pro nošení přilby při chůzi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>