Silniční tréninky 21. a 22. dubna 2018

Cyklisty čeká poslední víkend, kdy je možné dobudovat jízdou ve skupině základní dlouhodobou vytrvalost, než naplno vypuknou pohárové závody (Chebský pohár, Giro Chodov SAL atd.). Proto neváhejte a doražte v sobotu i neděli v 10:00 ke kruhovému objezdu v Sokolově u polikliniky / gymnázia na silniční trénink.

Tempo ZDV (průměrná rychlost do 30 km/h), rychlejší vložky možní, ale zásadně se čeká za touto vložkou na kopci.


Silniční trénink v úterý 17. 4. 2018

Na úterý 17. 4. 2018 je naplánován tradiční „ostřejší“ trénink. Nicméně o víkendu eliťáci a junioři závodili na Českém poháru v Kyjově (a ještě k tomu cestovali z Moravy domů, takže určitě nejsou zcela „fresh“, navíc je ve středu čeká druhý díl Lopatárny, takže navrženo jest zařadit 3 až 4 rychlejší úseky a spojovačky mezi nimi jet tzv. „rozumně“. Tzn. nikoliv jako minulé úterý, nýbrž na kopci vyvěsit nohy, zkouknout tepy, o kolik klesnou za minutu, popř. se otočit a dojet pomoci slabším kusům. Rychlejší úseky mohou být např. Šabiňák, úsek z Hluboké před Kopaninu, lesní úsek z Hroních Lubů na hranici a pak Erlbach nad Zwotu. Případně ještě dloubák z Oloví. Trasa měří cca 90 km.

Připomeňme si:

  • Bezpečnost! V nepřehledných úsecích, i když se jede rychle, tak se tlačíme k pravému okraji vozovky. Např. průjezd Dlouhými Mosty.
  • Snažme se vnímat vítr (hlavně boční) a dle toho regulovat jízdu. Fouká-li zprava, tlačíme se ke krajnici. Jedeme přiměřeně těsně vedle prvního vpravo, abychom netrápili jezdce za námi.
  • Na kopci se čeká!

Pozvánka na podzimní cyklovíkend s lidskou tváří

V sobotu 14. 10. 2017 od 10:00 hod. se uskuteční vyjížďka na horských kolech do Slavkovského lesa na trase (mapa): Sokolov (poliklinika – kruhový objezd) – Kostelní Bříza – Lazy – Kynžvart – Mariánské Lázně (kafíčko) – kolem Nimroda na Prameny – Louka – Nová Ves – Sokolov (75 km). Počasí bude krásné, nálada pohodová (do kopce pokec). Pojede se po cestách bez bahna a špíny.

V neděli je naplánován silniční okruh přes Luby a Kraslice, sraz na stejném místě.

A jak to vypadalo na nedávné Březovském cyklovýšlapu?

Taková jedna vyjížďka za krásného počasí :))

Příspěvek sdílený pavel1987 (@pavel1987),


Silniční trénink na 25. 9. 2017 ze Sokolova

Úterní trénink ze Sokolova se koná i dne 25. 9. 2017 od 16:30 hod. u polikliniky / gymnázia. Trasa bude určena ad hoc. Tempo bude volnější, jelikož ve čtvrtek se jede Andělka a v sobotu Buřťák v Klášterci. V nohách navíc máme mistrovství světa (viz video – Saganův komentář), což byla teprve šichta, kterou je třeba pořádně prodiskutovat.


Silniční trénink na 19. září 2017 ze Sokolova

Silniční trénink na úterý 19. září startuje v 16:30 od sokolovské polikliniky. Profilově bude trénink spíše klidný, a tak trasa bude „Classica San Franťáky“ (mapa): po staré I/6 – Mokřina – Lipoltov – před Nebanicemi doleva na Ypsilonku – Cheb – Komorní Hůrka – FL – Horní Lomany – Drahov – Třebeň – Tršnice a po cyklostezce do Sokolova. Celkem cca 75 km za 2,5 hodiny budete zpět v Sokolově.


Silniční trénink na 12. 9. 2017 ze Sokolova

V úterý se pojede zhruba po trase: Sokolov (kruhový objezd u polikliniky) – cyklostezka – Tršnice – Dlouhé Mosty – FL (zde končí první rovinatá část na rozjetí) – Skalná – Plesná – Nový Kostel (zde končí klasikářská zvlněná část) – Hluboká – Horní Částkov (kopec pro vrchaře) a na závěr vyjetí z kopce z Krajkové do Sokolova.

Pro silničáře dále závody na závěr sezóny:


Silniční trénink na 5. září 2017 ze Sokolova

Silniční trénink na 5. září 2017 ze Sokolova (16:30, kruhový objezd u polikliniky) se uskuteční na trase (mapa): Boučí – D. Nivy – Jindřichovice – Kraslice a tam před hospodou „Severka“ doprava – Bublava – za přechodem hranice doleva a dolů – dole na ypsilonce doprava a kolem skokanského můstku na Muldenberg – tam doleva směr Schöneck a odtamtud rovnou cestou přes Klingenthal, Kraslice, Oloví do Sokolova (92 km). Vzhledem k profilové náročnosti možná budou po cestě tam vypuštěny Jindřichovice (85 km).


Pozvánka na úterní silniční trénink 13. 6. 2017

V úterý má být jasno, beze srážek, takže v 16:30 vyrazíme na trénink ze Sokolova od polikliniky / gymnázia.

Trasa: kolem Jesenice, tréninkový motiv převážně kopce na 2-3 minuty v 6 opakováních takto:

Šabina (1. RZ), v Kynšperku doleva a kopeček na Kolovou (2. RZ), na hlavní doprava a na kruháči doleva na Mokřinu, v Mokřině doprava do Lipoltova a tam doleva do kopečka k hlavní (3.RZ), kousek po hlavní a doleva na Okrouhlou, ze Stebnice do Lipové (4. RZ), pak na Cheb, ale bude smyčka přes Loretu, kde bude 5. RZ. Poslední 6. úsek bude přes Šlapany, kolem Chebu jižním obchvatem, Podhrad, Y-ka, Nebanice, Kynšperk a po stezce domů.

Mezi úseky volně, zjet se, zregenerovat, připravit se na dalsi „šrot“.

Momentka ze závodu Stará Chodovská. Foto: TJ Plamen Chodov