PUPKANI KV

Tento tým vznikl před 5-6 lety v Evropáku, kdy zakládající členové již několik střed pravidelně vyráželi na kolo ze zmíněné hospody a do téže se pak propocení po hodinové projížďce po lázeňských lesích na pivo opět vraceli, až z toho vznikla tradice. O té se pak doslechli další kamarádi, takže z původní účasti 3-4 lidí bylo po roce postupně 5-10 lidí (nyní 15-20). A projížďky se prodloužili třeba i na 2 hodiny ;-).

Pupkani KV

Jednou se tak tito lidé v Evropáku bavili, kdo kde byl, koho potkal, kam by se mohlo jet a taky o Tukanech (známějším a starším to karlovarském biketeamu), jaký jsou to chrti na horských kolech, jak jim kdo nestačil a komu dali na prdel atd… A Olaf se tak od kachny s knedlíkem kouká na ty naše dresy pnoucí se přes břicha (tedy vypracovné hrudníky s těžištěm posunutým podstatně níž či OTP (ozdobné tukové polštářky)) a říká: „Tukani, Tukani, to my jsme spíš takový pupkani“ … „Pupkani? Ty vole to je dobrý, budem Pupkani.“ A náš „LAZY BEER TEAM PUPKANI KV“ byl na světě.

Zatímco pravověrným Pupkanům vyhovuje pouhá účast na středečních projížďkách (tým B) , máme i silný tým A, kterému středa nestačí, regulérně občas trénuje, pouští se do závodů, účastní se běžeckých či MTB maratonů a hlavně v posledních dvou letech dokončil několik Ironmanů.

Webové stránky Pupkanů a novinky také na webu ACESu

Zdroj: Pupkan Gadži

Pupkani na tradičním dalovickém Kiwi triatlonu o objemech 0,5 km plavání, 25 km MTB a 3 km běhu. Foto: Pupkani
Pupkani na tradičním dalovickém Kiwi triatlonu o objemech 0,5 km plavání, 25 km MTB a 3 km běhu. Foto: Pupkani

Cyklistický tým Wattsenglish.com

Týmový dres
Týmový dres

Nový rok přináší vždy určité změny, předsevzetí, zvraty a nápady. A ani v našem cyklistickém mikrosvětě tomu není jinak. Dámy a pánové dovolte, abych Vám představila nový team. Jeho název je to tak trochu jazykolam, alespoň pro mne, a svým obsahem oříšek pro mnohé závodníky. Jde o karlovarský oddíl Wattsenglish.com [wotsingliš či polopatě vocingliš].

Centrálním mozek teamu, i když tohle vlastně nemá rád, takže jinak – scénarista , režisér, manažer, trenér i vrba závodníků je Miloš Dvořák.

[poll id=“66″]

Pokračování článku


CK Sport Blažek

Mariánskolázeňský cyklistický klub vznikl jako občanské sdružení 30. října 2007. Jeho členové se soustředí hlavně na silniční cyklistiku (ŠUAC).

sport-blazek

Mezi cyklistickou veřejností je klub znám především jako organizátor mnoha výborných závodů jako například

Klub má své webové stránky. Informace o klubu jsou i na stránkách prodejny sportovních potřeb Sport Jiří Blažek v Mariánských Lázních.

Pokračování článku


TEAM CUBE

Nově založený karlovarský cyklistický tým, jehož členem je například Radek Krummer. Info přímo od zdroje:

Jedná se o nově vzniklý tým, který začne jezdit závody od příštího roku a bude zaměřen na silniční cyklistiku. Budeme jezdit závody u nás, v Německu a možná i v Rakousku. Hlavními sponzory budou CUBE bikes a Cyklosport RIK. V sestavě bude několik vybraných jezdců z našeho kraje, kterou doplní i pár lidí z ČR, takže to bude bezpochyby nejsilnější silniční tým v kraji zaměřený na kategorie Elite a U23.

Členové týmu z KV kraje (nejde o nutně konečný seznam): Radek Krummer, Milan Šplíchal, Ondra Stránský, Miloš Dvořák.

ddd


Jak se žije v… Hnízdil Teamu

Občas do Chebu či do Varů přijedou ti neznámí ze severu, vyhrajou a zase odjedou. Kupříkladu Vojtu Marvana už závodníci z mužské kategorie znají velice dobře, ale jeho tým, Hnízdil Team Kadaň (web), zůstává zahalen tajemstvím. Až doteď. Vojtovi jsem totiž položil stejné otázky jako ostatním zástupcům cyklistických týmu KV kraje. Myslím, že vás rozhovor překvapí a někteří závodníci možná rázem zatouží po členství v Hnízdil Teamu.

Týmové foto Hnízdil Teamu
Fotka je k dispozici i v plném rozlišení

Pokračování článku


Jak se žije v… PROFI sportu Cheb

Soustředění na dráze v Motole 2007O Profisportu se toho mezi cyklisty v Karlovarském kraji moc neví. Vliv na to má možná i fakt, že v klubu jsou hlavně děti, jak můžete posoudit z ilustračních fotek. To ovšem neznamená, že by tento oddíl nebyl zajímavý, právě naopak. Na mé otázky e-mailem odpovídal Petr Fiala.

Kdy váš klub vzniknul? Jaké jsou jeho cíle, co má vytesáno jako motto?
Náš klub PROFI sport Cheb funguje pod TJ OLYMPIONIK Cheb, který byl registrován u MV v roce 1990. Je zde v současné době osm oddílů. Oddíly cyklistiky a triatlonu, které vznikly v roce 2000, jsou nyní nejúspěšnější a jediné dva mládežnické závodní týmy s registrací. Existují pod stejným názvem PROFI sport Cheb. Nejširší členskou základnu má cyklistika, kde máme 38 členů. Pohybuje se to v průběhu roku 35-45 členů. Naše cíle jsou celkem jednoduché. Prostě se sportem bavíme. Rádi se sejdeme na tréninku nebo jinde, potrápíme trochu tělo, uvolníme adrenalin, pošpásujeme a těšíme se na další akci. Je pravda, že někteří to berou více a někteří méně vážně, tuto naší sportovní rekreaci.

Vytesáno nemáme nic. Možná „nejsou lidi“, kteří by se toho chopili a něco někde vytesali. Pokračování článku


Jak se žije… v Cykloteamu Ostrov

Pavel Mrázek

Pavel Mrázek

Cykloteam Ostrov, to jsou ti výrazní Španělé, oranžovo-žlutí. Možná vám ještě pořádně neutkvěli v paměti. To proto, že jsou na závodní scéně teprve rok: „Tak a závodní sezona je zase za námi. V letošní sezoně byl náš tým na závodnické scéně poprvé a hned jsme se opravdu úspěšně. Uspěli jsme na místních závodech, ale i na celorepublikové a mezinárodní scéně.“ (Zdroj: webové stránky.) A tak jsem se zeptal Miloše Dvořáka a Jiřího Čechmana (Cykloobchod), jak to u nich funguje.

Kdy váš klub vzniknul?
Cykloteam Ostrov vznikl přesně 5. 12. 1997. Současným hlavním cílem je příprava mládeže pro vrcholovou cyklistiku a také poskytnutí zázemí pro ostatní cyklisty, které baví závodit od dětí až po masters. Motto nemáme… prostě nás to baví ;-). Pokračování článku


Jak se žije… v Team Bike Březová

Pavel Kodl se synkem

Pavel Kodlse synkem
na Artíkovi

Někdo jim říká Šmoulové (abych byl přesný, jde o některé bikerky), někdo modré blesky, každopádně jde o známý regionální tým (základní info) s historií vinoucí se od týmu MCB Sokolov. Petra Ontka (foto) jsem se zeptal na několik otázek.

Kdy klub vzniknul? Jaké jsou jeho cíle, co má vytesáno jako motto?
V roce 2002. Cíl? Nabídnout společnou platformu pro setkávání, trénování a závodění okruhu přátel a známých, družit se.

Kolik máte členů? Kolik z nich závodí?
76 členů, závodí asi 15 – 20. Pokračování článku