Fotografie z Giro d’Italia 2015

Giro d’Italia skončilo a na Roadcycling.cz si můžete přečíst, jaké to bylo. Alberto Contador odolal očekávání a soupeřům a vyhrál a my můžeme hádat, jak se mu povede na Tour de France. V případě vítězství by vstoupil do dějin. Čech Leopold König dojel šestý se ztrátou deseti minut a v týmu Sky ukázal, že se pozice (náhradního) lídra nebojí. Roman Kreuziger obsadil celkově 28. místo.

Na jih se za cyklisty vydali mj. tradičně Csipkovi a Rousovi. Fotky Karla Rouse jsou ke zhlédnutí zde.

Iva Rousová s legendárním Paolem Bettinim. Foto: Karel Roud
Lucie Csipková a cyklistický master Luca Paolini. Foto: X.

Giro d`Italia 2007

Giro a ženská závodniceDevadesáté vydání italského národního svátku už je kompletně naplánováno a začne 12. května 2007. Jeho etapy navíc nejsou příliš vzdálené od českých hranic, takže pro české fanoušky nemusí být růžový sen snem neuskutečnitelným.

Závodníci jako Simoni, Cunego a Basso řekli, že „letošní“ Giro bude lidštější ve srovnání s tím posledním. To ale neznamená, že si jezdci neužijí dojezdů na vrcholy. Nejvíce se bojí Zoncolanu, kde v roce 2003 nasadil Gilberto Simoni k trháku a Giro pak vyhrál. Dalším kopcem je třeba Tre Cime. Poznámka autora: tento kopec jsem si sám vyjel, na horském kole po silnici a už to nechci nikdy v životě ani vidět. Je to fakt hrozný kopec.

Na Giro už se těší i Ivan Basso (Discovery Channel), podle svých slov očištěný od dopingových obvinění.

Giro d`Italia 2005 – přehled

Přinášíme přehled článků, které jsme napsali ku příležitosti etapového závodu Giro d`Italia 2005.

Seznam článků

Giro d´Italia 2005 – Savoldelliho comeback

CelkověPaolo Savoldelli se po dvou neúspěšných letech plných pádů dokázal vrátit na výsluní cyklistiky. Savoldelli vyhrál Giro před Gilbertem Simonim, třetím Josem Rujanem a čtvrtým Danilem di Lucou. Savoldelli v rozhovoru s novináři řekl, že bude startovat na Tour de France aby pomohl Lanci Armstrongovi ke žlutému trikotu, sám na něj prý nepomýšlí.

20. etapa (GdI 2005)

PetacchiPoslední, dvacátou etapu Gira, ukončili závodníci hromadným spurtem, ze všech nejrychlejší byl Alessandro Petacchi (Fassa Bortolo), druhý Erik Zabel letos na Giru neuspěl. Petacchi si tak letos připsal k dobru čtyři etapová vítězství. Tato poslední etapa dlouhá 119 kilometrů byla rozloučením s útrapami 3500 km dlouhého Gira 2005. Závodníci trať zdolali v relativním klidu, který trochu narušil jen sprint pro hodnocení Intergiro, na celkové výsledky měla jen pramalý vliv.