Pohár Karlovarského kraje v triatlonu 2018 - průběžné pořadí po 2. závodě, ještě před Merklínským duatlonem (výsledky ještě nebyly zveřejněny).
10. 5. 2018     0

City Triathlon expanduje, VC Sokolova dozná lákavých změn

O zajímavé novinky v City Triathlonu Karlovy Vary se podělil ředitel závodu Vláďa Malý v rozhovoru. Vláďa pod svá křídla převzal závody v Ostrově i Sokolově. Druhý jmenovaný závod, jenž patří do krajského poháru, dozná velkých změn, mj. se dostane do centra na Nové náměstí, kde závodníci vymění bicykly za běžecké boty a doběhnou do cíle; více na webu závodu.

Kromě zmiňovaného závodu Světového poháru pořádáte další sportovní akce v regionu. Co bude letos novinkou?

Malý: „Po úspěšném zvládnutí Světového poháru nás technický ředitel České triatlonové asociace oslovil, zda bychom nechtěli organizační kvalitu přenést i do závodů Českého poháru. Shodou okolností nás dosavadní pořadatel terénního triatlonu v Ostrově nad Ohří požádal o kompletní převzetí jeho tradičního závodu. O kooperaci nás požádal i pořadatel Velké ceny Sokolova a dostali jsme i nabídku být u znovuzrození kdysi slavného závodu – červencového sprint a supersprint triatlonu -, ke kterému vydáme na konci února oficiální tiskovou zprávu. K tomu všemu jsme zapojeni do realizace závodu Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice, resp. máme na starosti časovku jednotlivců v Karlových Varech a organizačně se podílíme na Mattoni 1/2Maratonu v Karlových Varech.“

Pokračování rozhovoru na serveru triatlony.com

Irena Klingorová se vrátila na místo činu – na havajskou xterru 2017

Havaj… foto: archiv IK

Naposledy byla karlovarská rodačka Irena Klingorová vzpomínána v bilančním článku trenéra Petra Fialy Výročí 30 let založení úspěšného mládežnického týmu. Petr napsal:

Na tyto výsledky navázala Irena Klingorová z K. Varů, která měla zájem se zapojit do naší přípravy v triatlonu a Xterra závodech. Nejprve to byla vítězství v krajských závodech horských kol. Následný přechod na triatlon přinesl Ireně vítězství v republikových závodech, medaile z Evropského poháru a účast na závodech na Xterra World Championship na Hawaii a ve své kategorii třetí místo.

Na tyto výsledky navázala Irena Klingorová, která měla zájem se zapojit do naší přípravy v triatlonu a Xterra závodech. Nejprve to byla vítězství v krajských závodech horských kol. Následný přechod na triatlon přinesl Ireně vítězství v republikových závodech, medaile z Evropského poháru a účast na závodech na Xterra World Championship na Hawaii a ve své kategorii třetí místo.

Petr Fiala

To je však minulost. Současnost Ireny Klingorové je… je dost podobná. Ireně se totiž daří úspěšně sportovat i při plném inženýrském pracovním nasazení ve stavební firmě Metrostav, viz následující článek.

Irenin rok 2017 také přibližují následující fotografie:

Celkové pořadí KV poháru v triatlonu 2017

Pohár Karlovarského kraje v triatlonu 2017 došel do svého cíle, a to na závodě Dřevěný člověk. Prohlédněte se proto celkové pořadí poháru; případné připomínky prosím směřujte na e-mail broz.peta@seznam.cz.

Pohár Karlovarského kraje v triatlonu 2017konečné pořadí (11. 9. 2017)

Václav Sinkule probíhá cílovou hradbou kolegů z oddílu USK Akademik Cheb na Dřevěném člověku. Foto: J. Mühlberger

Ostrov má skvělé triatlonisty

Prázdniny jsou u konce a pro studenty ostrovského gymnázia Heidi a Lukáše Juránkovi to znamená ukončení úspěšné triatlonové sezóny, kde v dresu oddílu X-team BaNo Karlovy Vary plnily role nováčků. V tomto roce se účastnili celého seriálu závodu Českého poháru triatlonové asociace Czech Tri Series. Součásti jarní přípravy na triatlon byla i účast na několika aquatlonových a duatlonových závodech.

Lukáš a Heidi Juránkovi

Oba sourozenci závodí v kategorii mladších žáků a pro jejich kategorii se triatlonový závod skládá z 300 m plavání, 5 km na kole a na závěr 2 km běhu. Závodů bylo celkem 7 po celé ČR. První závod se konal v Nymburce již 30. 5., kde Heidi zvítězila a Lukáš obsadil 2. místo. Poslední závod se konal v Jablonci n. Nisou 29. 8. v prostředí krásné přehrady Mšeno v centru Jablonce. V tomto závodě Heidi skončila 2. a bratr Lukáš 3.

Na konci srpna jsme mohli tyto závodníky vidět a povzbudit při City triatlonu v Karlových Varech, který byl nejen součásti ČP ale i MR žactva. Zde Heidi vynikajícím způsobem útočila na mistrovský titul, ale technická chyba a následná penalizace v cyklistickém depu ji odsunula na druhé místo, je tedy vicemistryně republiky. V případě, že by tento závod byla vyhrála, stala by se i vítězkou celého ČP v triatlonu. Takto na ni zbylo fantastické 2. místo. Lukáš se po sérii výborných umístění zařadil na celkové 5. místo v ČP, kdy konkurence v podobě silných triatlonových týmů jako např. Slavie Praha, TCV Jindřichův Hradec a Ekol Brno, je pro nováčka těžký kalibr. Oba sourozenci se tímto jednoznačně nominovali do výběru žáků pro střediska mládeže a budou zváni na pravidelná výkonnostní soustředění.

Lukáš
Lukáš Juránek

Výkonnostní úroveň v ČP v dětských kategoriich je překvapivě vysoká. Heidi s Lukášem se účastní již 3 roky velmi náročného X- terra triatlonu i v sousednim
Německu a zatím vždy obsadili medailové pozice v silné německé konkurenci.

Přejeme jim, aby jim další snažení přinášelo nejen dobré výsledky, ale hlavně radost ze sportu!