Celkové pořadí KV poháru v triatlonu 2017

Pohár Karlovarského kraje v triatlonu 2017 došel do svého cíle, a to na závodě Dřevěný člověk. Prohlédněte se proto celkové pořadí poháru; případné připomínky prosím směřujte na e-mail broz.peta@seznam.cz.

Pohár Karlovarského kraje v triatlonu 2017konečné pořadí (11. 9. 2017)

Václav Sinkule probíhá cílovou hradbou kolegů z oddílu USK Akademik Cheb na Dřevěném člověku. Foto: J. Mühlberger

Ostrov má skvělé triatlonisty

Prázdniny jsou u konce a pro studenty ostrovského gymnázia Heidi a Lukáše Juránkovi to znamená ukončení úspěšné triatlonové sezóny, kde v dresu oddílu X-team BaNo Karlovy Vary plnily role nováčků. V tomto roce se účastnili celého seriálu závodu Českého poháru triatlonové asociace Czech Tri Series. Součásti jarní přípravy na triatlon byla i účast na několika aquatlonových a duatlonových závodech.

Lukáš a Heidi Juránkovi

Oba sourozenci závodí v kategorii mladších žáků a pro jejich kategorii se triatlonový závod skládá z 300 m plavání, 5 km na kole a na závěr 2 km běhu. Závodů bylo celkem 7 po celé ČR. První závod se konal v Nymburce již 30. 5., kde Heidi zvítězila a Lukáš obsadil 2. místo. Poslední závod se konal v Jablonci n. Nisou 29. 8. v prostředí krásné přehrady Mšeno v centru Jablonce. V tomto závodě Heidi skončila 2. a bratr Lukáš 3.

Na konci srpna jsme mohli tyto závodníky vidět a povzbudit při City triatlonu v Karlových Varech, který byl nejen součásti ČP ale i MR žactva. Zde Heidi vynikajícím způsobem útočila na mistrovský titul, ale technická chyba a následná penalizace v cyklistickém depu ji odsunula na druhé místo, je tedy vicemistryně republiky. V případě, že by tento závod byla vyhrála, stala by se i vítězkou celého ČP v triatlonu. Takto na ni zbylo fantastické 2. místo. Lukáš se po sérii výborných umístění zařadil na celkové 5. místo v ČP, kdy konkurence v podobě silných triatlonových týmů jako např. Slavie Praha, TCV Jindřichův Hradec a Ekol Brno, je pro nováčka těžký kalibr. Oba sourozenci se tímto jednoznačně nominovali do výběru žáků pro střediska mládeže a budou zváni na pravidelná výkonnostní soustředění.

Lukáš
Lukáš Juránek

Výkonnostní úroveň v ČP v dětských kategoriich je překvapivě vysoká. Heidi s Lukášem se účastní již 3 roky velmi náročného X- terra triatlonu i v sousednim
Německu a zatím vždy obsadili medailové pozice v silné německé konkurenci.

Přejeme jim, aby jim další snažení přinášelo nejen dobré výsledky, ale hlavně radost ze sportu!

Chebský aquatlon zahájil triatlonovou sezónu 2015

Závod uspořádal USK Akademik. Foto: Jaroslav Mühlberger

Na Chebském aquatlonu dominovala mládež. První místo si po výborném výkonu v bazénu udržel Jiří Kesl (USK Akademik) před Lukášem Pekárkem, který hodně ztratil ve vodě, ale naopak skvěle zaběhnul. Třetí přiběhl Filip Slanina.

Mezi ženami zvítězila Běla Tréšková před Barborou Stupkovou a Janou Hájkovou. Běla a Jana zaplavaly 400 metrů okolo 5:10 min. a lze říci, že všechny tři medailistky víceméně předplavaly mužské medailové protějšky. Mezi štiky Bělu a Janu se s časem 5:11 vměstnal jen jeden sumec – Ondra Matějíček.

dd. Foto: Vladimír Vojta
Běla Tréšková, Barbora Stupková, Jana Hájková. Foto: Vladimír Vojta

Fotky poslal Vladimír Vojta a dodal: „Fotky jsou zmenšené, pokud někdo bude chtít originální velikost, ať se mi ozve na email vojta.vlad (zavináč) seznam.cz.“ Další fotky poslal Jaroslav Mühlberger.

Výsledky: muži, ženy, celkem.

Vodní víly, hop! Foto: Jaroslav Mühlberger

Irčo, držíme palce!

Irena Klingorová je z mého pohledu nejlepší bikerkou našeho kraje pro rok 2010.

Dokázala to nejen úspěchem na ME, kde je dvojnásobnou více mistryní Evropy. Dalším důkazem je schopnost se výkonnostně dostat na Havaj a ještě si k tomu sama zajistila finanční prostředky. Je vzorem naší mládeži přístupem k tréninku, dokazuje možnost skloubit vysokou školu a vrcholový sport. Navíc svými příspěvky zde na stránkách úspěšně propaguje výsledky své i krásu a náročnost cyklistiky a triatlonu.

Chtěl bych jí tímto pogratulovat k již dosaženým výsledkům v letošní sezoně a popřát do zítřejšího závodu hodně sil, štěstí a co nejlepší umístění za sebe i desítky jejích příznivců.